Yazarlar

Eller İhmale Gelmez!

Eller İhmale Gelmez!

Yazıyı okumaya başlamadan önce durun ve lütfen ellerinize bakın. Yaratma, şekillendirme, ifade etme, şifalandırma gibi birçok özelliğine sahip bu mucizevi organı ne kadar önemsiyorsunuz?

Eller İhmale Gelmez!
Aslında biz ellerimizi bize sınırsız olanaklar sunan, dünyayı algılamamızı sağlayan çok önemli bir parçamız değil de birer alet, araç gibi kullanıyoruz.

Son derece komplike ve hassas yapısına rağmen bir o kadar da güçlüdür eller. Bütün gün sıcak, soğuk, kir, deterjan gibi yüzlerce farklı durum ve madde ile karşılaşır.

Fizyolojik olarak bazı hastalıkların elden anlaşıldığı gibi, kişinin mesleği, uğraşları da ellerinden okunur. Birçok kişi günümüzde cildine bakma bilincine ulaşmıştır. Ama bu kişilerin %50'si yüzlerine gösterdikleri özeni ellerine göstermez. Halbuki ellerimizde cildimiz çok çetin koşullara maruz kaldığı için daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Hava koşulları, kullanılan sabun, deterjan, sıcak su, soğuk su, güneş ışınları ellerin üstünden hiç eksik olmaz. Bunların sonucu eller nemsizleşir, kurur, zorlu kış aylarında çatlar ve yaz aylarında lekelenir. Bazı kimyasallara kızarma, kaşıntı ile karşılık verir. Hatta siz yaşınızı saklamaya çalışsanız dahi elleriniz hiç yalan söylemez.

Bütün dünyanın yükünü çeken elleriniz için size iki ürün önermek istiyorum. Eğer nemsizlikten, tırnaklarınızın zayıflığından, el üstünde oluşmuş güneş lekelerinden ve zamansız yaşlanma belirtilerinden şikayetçiyseniz Dermalogica MultiVitamin Hand & Nail Treatment'ı denemelisiniz. Ürün içeriğindeki Provitamin B5, yumuşatıcı yosun, tatlı badem yağı ile ellere ve tırnaklara bakım yaparken; üzüm çekirdeği özü, gingko biloba, E ve C vitaminleri ile çevresel hasarlara karşı elleri korur. Eğer ellerinizde çok yoğun kuruluk yaşıyorsanız size diğer önerim Nuxe REVE DE MIEL® Baume Des Familles olacaktır. Lavanta, Mimoza, Papatya, Gül, Nargis, Akasya esansiyel yağları ile yoğun olarak kurumuş elleri nemlendirirken bal, sibirya çamı, vanilya, gül ile elleri besler ve yumuşatır. SPF 12 dış etkenlere karşı korur.

Ellerinizi sevin, onlara bakın ve koruyun. Kış soğuklarında eldiven giymeyi unutmayın.
Yayın tarihi: 04.12.2009
« tüm yazıları
1441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.