Yazarlar

E, hadi bakalım...

E, hadi bakalım...

Blogcu baba Özgür Poyrazoğlu, baba olmanın tüm yönlerini güçlü kalemiyle, artık Mahmure.com okurlarıyla paylaşacak...

E, hadi bakalım...
Yazı yazmayı ne kadar sevsem de, yoğun dönemlerde en kolay uzaklaştığım şey yazı yazmak oluyor. Fiziksel bir yoğunluk ya da koşturmacanın dışında da, kafam yoğun ve doluyken de durum çok farklı değil. Pek çok zaman yazarak rahatlasam da, tam tersine yazmaktan imtina ettiğim durumlar da oluyor.

Bu seferse durum biraz daha farklı. Uzun zamandır ilk kez kendi blogum, Babaolmak.com dışında bir yerde, kendi ismimle bir şeyler yazacağım ve yine de yazacağım ana konu "Baba Olmak" Tüm bir hafta bir şekilde bu "yazma" meselesini geçiştirdikten sonra en sonunda kaçamayacak kadar sıkıştırınca yumurtalar kapıyı (ya da tam tersi) ben de açıp karşıma Mahmure.com'u bakışmaya başladım ana sayfayla... (Blogcu Anne'nin de yakında burada yazmaya başlayacak olması ilham konusunda bana destek olmadığı gibi sitenin tepesinde yazan "Mahmure.com: Kadına Dair Her Şey" lafı da aynı şekilde işe yaramadı...)

Öte yandan "baba" da kadına dair bir şey olabilir pekâlâ diye düşünmeden de duramıyorum an itibariyle; her kadının bir babası olduğu gibi, ya da her anne, anne olabilmek için bir de babaya ya da baba adayına ihtiyaç duyduğundan olsa gerek, burada olmama ve köşe yazısı yazmaya başlamama bir kılıf uydurabiliriz sanki... Dolayısıyla bir yerinden başlamam lazım yazmaya, sanırım başladığımda gerisi gelecek. Her zaman öyle olmadı mı? Başladığımda gerisi hep geldi...

Dört buçuk yıldır baba olma maceramı Babaolmak.com'da yazsam da tam da bugün aslında tamı tamına dört yıldır babayım. Belki de en önemli sıfatımı kazanalı dört yıl olmuş ve ben o günden beri bana o sıfatı bana hediye eden veledi ve o veletle olan ilişkimi online olarak afişe etmeye devam ediyorum. (Ama ilk günden beri de söylüyorum, istediği an ona bir blog kurması benden; o da beni afişe etmeye başladığında gıkımın çıkmamasını çoktan kabul etmiş durumdayım)

Dediğim gibi, online dünyada çalışan, hatta tam o dünyada yaşayan, 90'ların sonundan beri blog yazan 2006 Kasım'ından beri "Baba Olmak" konusuna kafa yoran bir adamım... Hatta artık adam değil, "baba"yım... Başka babalardan farkım var mı? Öyle sanılsa da yok aslında... Belki tek farkım, yazıyor, içimde saklamıyor olmamdır. (Ki o da bilinmez, saklıyor da olabilirim, bakalım anlaşılıyor mu?) Bundan sonra biraz daha fazla yazacağım, Mahmure.com'da da yazacağım... Bakalım "Kadına dair her şey"in içinde "baba olmak" nasıl bir yer bulacak kendine.

Kuru kuru yazmanın ise ne keyfisiz olduğunu tahmin edersiniz. İster yorum, ister mesaj, bir şeyler yazarsanız, emin olun ben de daha çok yazarım, hem daha çok keyif alır hem de iyice gevezeleşir, yazdıkça yazarım. O yüzden ben yazdıkça, sizden de beklerim. ;)

Uzatmayayım, sizin için belki de sadece sıcak bir Temmuz günü bugün, oysaki benim baba olduğum gün... Pek çok işim, sıfatım, adım olsa da bugün her günkünden daha çok babayım. Evet evet, bugün Mahmure.com'da yazmaya başladığım gün olsa da aslında, bugün, benim baba olduğum gün...


Özgür Poyrazoğlu
ozgur@babaolmak.com
www.babaolmak.com
Yayın tarihi: 04.07.2011
« tüm yazıları
2187
YORUMLAR

babaolmak.com'u okumak cok zevkliydi simdi mahmure'den de takip edecegiz. E ne guzelmis :) Hayirli olsun

Esra isgoren gunay 05.07.2011 18:45:40

Sevgili baba Özgür, Güzel kalemini,okudukça keyif aldığım yazılarını buradan da takip edecek olmak güzel.Bu daha çok okuyacak yazı demek. Yeni mekanın hayırlı olsun. Kalemine yön veren yüreğine sağlık...

sibel özkul 05.07.2011 17:20:03
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.