Yazarlar

Düzenli seks kilo alımını engeller!

Düzenli seks kilo alımını engeller!

Seksin kimileri için düzenli olması önemlidir, değişiklikten hoşlanmazlar, onlar için haftada 2 gün yeter. Kimileri için ise ne kadar fantezi, o kadar süreklilik sağlar. Her ne olursa olsun, seksin faydalarını avuç avuç vitaminlerle sağlayamazsınız, ihmal edildiğinde de bir sürü sorunu beraberinde getirir.

Düzenli seks kilo alımını engeller!
En temel dürtülerimizden birisidir aslında cinsellik. Sevildiğini hissetme aynı zamanda da sevdiğini göstermenin önemli yoludur. Birçok duyguyu içinde barındırabilir; güven duymayı, ait olmayı vb. Belki de bundan dolayı birçok faydası vardır.

Ortalama 20 dakikalık bir sevişmede yakılan kalori miktarı 200 civarındadır. Evet, hiç de azımsanmayacak bir miktar. Yemekle cinselliğin arasında haz ilkesi göz önüne aldığımızda ciddi bağlar olduğunun farkına varırız. Yeme dürtüsü ile cinsellik karşılıklı bir iletişime sahip. Düzenli olarak cinsel hayatı olan kişilerde kilo alımı yok denecek kadar azdır. Bu yapılan çalışmalarda da ortaya çıkıyor. Bunun sonucunda hemen şunu söyleyebiliriz: Hem erkek hem de kadın için daha kaliteli bir cinsel hayatın olmazsa olmazı fazla kilolardan kurtulmaktır.

Cinsel dürtülerimizi karşılayamadığımızda, ortaya çıkan enerjiyi farklı alanlara yöneltiriz. Bunların başında da yemek yemek gelebilir. Çünkü yemekte de aynı oranda haz alma duygusu vardır. Ancak bu hazzı erkek ve kadınlar farklı yaşarlar. Amerika'da Connecticut Üniversitesi'nde erkekler üzerinde bir çalışma yapılmış ve bu araştırmanın sonucunda karnı doyan erkeklerin seksi düşündükleri ortaya çıkmış.

Kadınlarda ise durum tamamen farklı boyutta; özellikle diyet yaparken kendilerini seratonin hormonunu (mutluluk hormonu) artıran yiyeceklerden (şeker, çikolata v.b.) uzak tuttukça bu ihtiyaçlarını sağlayacak farklı aktivitelere yöneliyorlar, bunların başında da tabii ki cinsellik geliyor.

Ancak cinsel hayatınız yoksa bir süre daha diyetinize devam edersiniz ve sabrınız tükendiğinde ise seratonin ihtiyacınızı karşılamak için kendinizi abur - cuburlara koşarken bulabilirsiniz. Partnerinizin size olan saygısı ve yaklaşımı da bir o kadar önemli tabii ki ama burada da iş öncelikle kendinizde başlıyor. Sizin olaya bakış açınız önemli ama bu bakış açısı birden ortaya çıkmıyor maalesef ki! Herkesin bu konuda korkuları ve tabuları olabiliyor, bu da ilişki kalitesini direkt etkiliyor. Eşine tam açılamamaktan dolayı kendini kötü hissedip kısır döngü içine giren çok insan var...

Yayın tarihi: 16.11.2009
« tüm yazıları
14057
YORUMLAR

yazıya tek kelime ile katılıyorum. uygulayan ve neticesini gören bir bayan olarak.sevdiyiniz insana dokunnun zevk alın heycanlanın ve üsütüne üstelik gencelşin zarıf ve güzel kalın.

mucuk82 16.11.2009 10:13:26

O zaman evlenen kişiler neden hemen kilo alıyorlar. Düzenli seks değil, düzenli spor kilo alımını engeller.

kouelif 16.11.2009 08:44:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.