Yazarlar

Diyetisyenin önemini unutmayın!

Diyetisyenin önemini unutmayın!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, e-kolay Kadın kullanıcılarının sorularını yanıtladı.

Ben sadece 11 yaşındayım ama ne olursunuz bana yardım edin!!! Boyum 161cm, kilom 56. Sınıftaki herkes benimle dalga geçiyor.1 haftada bikaç kilo vermek istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var, ben de güzel olmak istiyorum!

Gelişme çağındasınız. Bu avantajı kullanın spor ve saglıklı beslenme ile boyunuzun uzamasını sağlayabilir, ileride de bunun çok faydasını görürsünüz. Bu nedenle Bir Beslenme ve Diyet Uzmanına bir kez de olsa başvurun ve sağlıklı beslenme hakkında ayrıntılı bilgi alın. Size özel olarak hazırlanmamış diyetleri sakın uygulamayın. Yanlış diyetler sağlığınıza zarar verebileceği gibi gelişmenizi engeller.

Ben 23 yaşında evli ve muhasebeciyim.1,5 sene oldu evleneli ve 70 kg.-82 kg'ya çıktım. Boyum da 1,69 bu durum beni çok rahatsız ediyor yürüyüş yapacak zamanımda yok. Ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun?

İşinizle sağlıklı yaşamı bir arada götürmeyi başarmak zorundasınız. Kendinize hareketli bir yaşam tarzı kurmanız ve saglıklı beslenmeniz gereklidir. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor yapın.

Merhaba. Ben 1.68 boyunda 59 kiloyum. Diyetisyen kontrolünde diyet yapıyorum fakat Aralık ayından itibaren sadece 2 kilo verebildim. 6 öğün yiyorum ve düzenli spor yapıyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Sabırlı olun ve uzmanınızla görüşün.

Doğumdan sonra kilo veremedim. 2 yıl oldu doğum yapalı. 77 kilo ile doğum yaptım şu an 67 kiloyum. Bir de çok hızlı yemek yiyorum bana göre bir diyet göndere bilirmisiniz?

İmkanınız varsa bir Beslenme ve Diyet uzmanın yakın takibinde kilo verin. Yoksa; e-kolay-kadın.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor yapın.

Merhaba ben 19 yaşında 180 boyunda 54 kiloyum ve ideal kiloma ulaşmak istiyorum biraz da iştahım az. Bunu için ne yapmam gerekir?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanıyla görüşerek durumunuz hakkında bilgi alabilir ve beslenmenizi uzmanla beraber düzenlemenizi tavsiye ederim.

Merhaba, ben 1.80 boyunda 65 kiloyum fiziğim gayet düzgün fakat göbeğim var. Haftada üç gün spora gidiyorum yediklerime mümkün olduğunca dikkat ediyorum. Ama göbek kısmını eritemiyorum. Egzersiz yaparken hangi hareketleri yapmam göbek bölgemi zayıflatır yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler...

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak göbek bölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz. e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Spor hareketleri konusunda spor uzmanından yardım alın.

Merhaba. Ben işim gereği sürekli oturarak çalışan biriyim.Doğumdan sonra 15 kilo aldım 4 yıl geçmesine rağmen veremedim. Düzenli bir yemek tempom yok, ama yine de veremedim. Diyet yapamıyorum ayaklarımda sorun var onun için spor yapma şansımda yok 8 kilo vermek istiyorum, kilom 65 yaşım 26 boyum 1.59.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın yakın takibinde kilo verirseniz saglıklı ve kesin çözüm olur.

İyi günler, ben Dilek. Şu an 20 yaşındayım. Bu yaştan sonra boyum uzar mı bilmiyorum ama bunun icin ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Uzamaz. Ünüversite hastanelerinin büyüme bölümlerinde tıbbı müdahaleyle uzamalar yapılmaktadır. Bu da gerekli görüldüğü takdirde yapılan bir müdehaledir.

Benim sorunum diğerlerinden biraz farklı. Ben 13 yaşındayım.Boyum 1.60 37 kiloyum.Zayıf olduğumu düşünüyorum, fakat çevrem fiziğimin çok güzel olduğunu söylüyorlar. Sizce zayıf mıyım? Zayıfsam ne yapmalıyım?

Gelişme çağındasınız, Bir Beslenme ve Diyet Uzmanıyla görüşerek durumunuz hakkında bilgi alabilir ve beslenmenizi uzmanla beraber düzenlemenizi tavsiye ederim.

Sayın Şahin, ben 37 yaşında 1.70 boyunda 67 kilo ve 2 çocuk annesi çalışan bir bayanım. Kan şekerim 50, açlığa veya tatlısız kalmaya dayanamıyorum. Çalışma tempom oldukça yüksek ve 3 yıldır kilo veremiyorum. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın yakın takibinde kilo verirseniz sağlıklı ve kesin çözüm olur.

32 yaşındayım. Kilom 55 boy 1.69. Benim sorunum basen ve karın. Evde yapabileceğim bu bölgeleri çalıştıran spor hareketleri nelerdir? Koşu bandı veya bisiklet alsam yararlı olur mu?

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Spor hareketleri konusunda spor uzmanından yardım alın. Koşu bandı veya bisiklet de yararlı olur.

Merhaba, safra kesem alındıktan sonra kilo aldım, 74'e çıktım.Sonra herbalıfe ile 66'ya düştüm. Şimdi 1 yıldır hiç dikkat etmediğim için yine 68'e çıktım. Boyum 1.61, yemesem de kilo veremiyorum. Metabozilmamın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız? Ya da bir diyetisyen hastanın önce hangi testleri yapmasını ister?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo vermenizi tavsiye ederim.

Merhaba 27 yaşında 163 boyunda 55 kiloyum. Ancak buna ragmen çok ince görünüyorum, insanlar beni biraz zayıf buluyor. Aslında kilom normal, bu neden kaynaklanıyor olabilir? Kemik yapısının ince olmasından mı yoksa tam tersi kalın olmasından mı? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Başkalarının görüşü değil bilimsel değerlere kulak verin. Saglıklı beslenerek spor yapın. e-kolay.net/kadın'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Merhaba Nil Hanım Ben 5 aylık evliyim evlendiğim zaman 58 kilodaydım, şimdi 70 kilo oldum. Hamile değilim ama hızla kilo alıyorum. Çok rahatsızım eşim de eski halime geri dönmemi istiyor. Diyetisyene git dedi. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.

Eşinizin tavsiyesine uyun ve bir Beslenme ve Diyet uzmanına başvurun.

25 yaşındayım. Boyum 1.74, Kilomsa 62. Basenlerim geniş diğer yelerimden memnunum. Basenlerim için nasıl bir spor ve diyet önerirsiniz. Cevaplamanız dileğiyle.

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak basen bölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz. e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba, 20 yaşındayım. 1.65 boyunda, 67 kiloyum. Zayıflamak istiyormu, bana diyet listesi yollar mısınız?

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba, ben 169 boyunda 73 kg ağırlığında ve24 yaşında bir bayanım. Dengeli beslenmeyi biliyorum fakat bir türlü uygulayıp kilo veremiyorum ve sizden önerilerinizi bekliyorum.

Kararlı ve sabırlı olmalısınız. Bir uzmandan yardım alarak kilo vermeyi deneyin.

Ben 46 yaşındayım. 40 yaşında geçirdiğim bir ameliyat sonrası menopoza girdim ve bu sürede 50 kilodan 65 kiloya çıktım. Rejim yapmaya çalışsam da başarılı olamıyorum. Eskiden hiç olmadığı halde bu ameliyattan sonra tatlıya aşırı istek duyuyorum. Bu özellikle geceleri oluyor. Sanki bir güç beni uykumdan uyandırıp bana "tatlı ye" diyor: Bu arada östrojen tedavisi de oluyorum. Yani her gün bir adet hormon ilacı almak zorundayım. Karın kısmım ameliyattan sonra çok büyüdü. Bir sene spor yasaklanmıştı. Sonra da baş edemedim. Bana neler tavsiye edebilirsiniz?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın yakın takibinde kilo verirseniz saglıklı ve kesin çözüm olur.

Ben 1.68 boyunda 61 kilo ağırlığındayım.Bana ne diyeti önerirsiniz?

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba 21 yaşındayım 1.81 boyunda 71 kilodayım. Kalça ve basenim geniş 65 kilo olmak istiyorum ne yapabilirim? Teşekkür ederim.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba ben 14 yaşındayım,.63 boyum ve kilom 74 ve 2 senedir zayıflamak istiyorum ama dayanamayıp yiyorum. Artık çok sıkıldım, 10 kilo vermek istiyorum. Çok ama çok kısa zamanda hangi diyeti uygulayabilirim? Teşekkürler.

Gelişme çağındasınız yanlış yöntemlerle kilo vermeyi denemeyin. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın yakın takibinde kilo verirseniz saglıklı ve kesin çözüm olur.

Ben 20 yaşında, 1.68 boyunda 65 kiloya sahip bir bayanım. Desollet adındabir doğum kontrol hapı kullanıyorum. Son bir aydır en az 5 kilo aldım. Bunun doğum kontrol hapıyla alakası olabilir mi? Özellikle göbek ve kalça bölgemde inanılmaz bir yağlanma oluştu. Bana önerebileceğiniz bir diyet türü var mı? Şimdiden teşekkürler.

Doğum kontrol hapı kilo almaya destek verir- direk kilo almayı sağlar denilemez. Doğum kontrol hapı vucuduzun ödem yapmasına neden olur. Bu da kilo almanıza neden olur. Bu hapları kullandığınızda vücudunuzun yağ oranı artmaya eğilim gösterir onun için hareketli bir yaşam kurmaya çalışın. Eğer yapabiliyorsanız düzenli spor yapın. Kadın doğum uzmanına başvurun. Bir Beslenme ve Diyet uzmanı kontrolünde kilo vermeyi deneyin.
Yayın tarihi: 28.04.2005
« tüm yazıları
2153
dahafazlası
YORUMLAR

bene 12 yaşındayım 45 kiloyum nalı kılo vee bilirm 1 hafta içinde ben diyetyene başvurmak isdeidm ama ailem gerek olmadını diyor 1.55 boyndayım 45 kg naslı zayıflaya bilirm

RabiaBozkurt 27.08.2011 17:13:47
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.