Yazarlar

Diyet uzmanıyla kilo verin

Diyet uzmanıyla kilo verin

Nil Şahin Gürhan, kullanıcılarımızın sorularına yanıtlar vermeye devam ediyor.

Merhaba, ben 20 yaşındayım kilo almak istiyorum ama almak yerine her geçen gün kilo kaybediyorum. Doktora ve araştırma hastanesine gittim, hormon ve diğer testleri tahlilleri yaptırdım sonuç temiz çıktı, hiçbir şey yok ama çok zayıfım ve insanlar tarafından hiç hoş karşılanmıyor bu. Lütfen bana yardım edin ne yapmam gerekiyor? Çok düzenli yemek de yiyorum ama kilo kaybediyorum.

Bir beslenme ve diyet uzmanı kontrolünde kilo almaya çalışın.

Merhaba ben 164 boyunda 46 kiloyum. Hemen kilo almak istiyorum. Bu zayıflık bende psikolojik sorun oldu, kendimi sevmiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Bir beslenme ve diyet uzmanı kontrolünde kilo almaya çalışın. Öncelikle bir doktor kontrolünden geçin ve tahlillerinizi yaptırın.

Merhaba, ben daha 14 yaşındayım. 1.69 boyundayım ve 53 kiloyum herkes bana incesin diyor. Ama göbeğimi görünce şaşırıyor. Geleyim asıl konuya 24 Temmuz'da tatile gidiyorum ve 18 günüm var. Nasıl bir program uygulamam lazım? Bence 5 kilo fazlam var, sizin düşüncelerinizi bekliyorum, 3 gün diyeti sizce bana göre mi?

Bahsettiğiniz diyet ve benzeri yöntemleri unutun. Kısa sürede mucize öneren her yolu unutun. İlk hedefiniz doğru ve sağlıklı beslenmek olsun. Gelişme çağındasınız. Bu yaş avantajınızı kullanın. Eğer iyi beslenirseniz ve düzenli spor yaparsanız boyunuzun uzaması devam edeceği gibi sağlıklı bir vücuda kavuşur ayrıca fazla kilolarınızı daha kolay verebilirsiniz. Haftada ½ ve 1 kg vermeniz en idealidir. Spor ve dengeli beslenme ve bol su tüketimi ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kendi diyetinizi alın.

Ben 31 yaşındayım, boyum 1.65 ve 47 kiloyum, çok iştahsızım kilo almak istiyorum bana ne önerebilirsiniz?

Genel olarak uymanız gereken önerilerim:
- Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.
- 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.
- Bol su için: günde 2-3 litre
- Bol salata tüketin (az yağlı)
- Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
- Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
- Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin.
- Bol bol yürüyüş yapın, spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar.
- Yemeklerin üzerine tatlı almanızı veya meyve tüketmenizi, özellikle sütlü tatlılardan tercih etmenizi tavsiye ederim.
- Kalorisi yüksek bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız.

21 yaşında genç bir erkeğim. Boyum 1.73; kilom ise 88. Çok uğraşmama rağmen bir türlü zayıflayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'na başvurun ve yardım alın. Eğer imkanınız yoksa e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Merhaba Nil Hanım, ben 17 yaşıma daha dün bastım boyum 1.70 ve kilom da 54 ve ben kilo almak istiyorum kilomun da 70 veya 80'i bulması için ne yapmalıyım?

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alabilir ve uygulamaya çalışabilirsiniz. İdeal kilonuzda olmaya çalışın. Kafanıza göre kilo belirlemeyin.

Acilen 15 kilo almalıyım. Ne doktorlar ne vitamin ilaçları çare bulamadı. İnşallah siz bir çare bulursunuz...

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı kontrolünde kilo almaya çalışın.

Merhaba ben 22 yaşında, 1.71 cm boyunda ve 53 kiloyum. Kilomdan aşırı rahatsız ve mutsuzum. Herkese zayıflatıcı diyetler veriyorsunuz peki benim gibi kilo almak istiyenler? Ne olur sağlıklı kilo almama yardımcı olun. Son çarem sizsiniz. Ben Danimarka'da kalıyorum yoksa yanınıza gelirdim.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. İdeal kilonuzda olmaya çalışın. Önceliğiniz ideal kilonuzda olmak ve sağlıklı ve doğru beslenmek olsun.

Nil Hanım ben 34 yasında, 1.58 boyunda 72 kiloyum. Tüp bebek yöntemiyle gebe kaldım. İkiz olabilir henüz ultrasona girmedim. Lütfen bana bir beslenme programı gönderebilir misiniz?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde sağlıklı ve doğru beslenmenizi öneririm.

Ben 25 yaşındayım. Boyum 1.74, kilom malesef 78. Haftanın 4 günü bisiklet çeviriyorum, ayrıca aşırı derecede terleyen bir yapım var. Günde 2 litreden çok da su tüketiyorum. Buna rağmen kilolarımdan kurtulamıyorum. Acaba nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Özellikle makarna türündeki besinleri çok tüketiyorum, sebep bu olabilir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Su içmeye ve spora devam edin. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'na başvurun ve yardım alın. Eğer imkanınız yoksa e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Öncelikle merhaba. 17 yaşındayım, boyum 1.71 ve kilom 72. Benim sorunum bacaklarımın çok kalın ve kalçamın çok geniş olması. Ne yaparsam yapayım ne inceliyorum, ne de zayıflıyorum. Çıldırmak üzereyim, deli gibi diyet yapıyorum. Yürüyüş de yapıyorum ama olmuyor. Obezite oldum sanırım, 1 ay sonra tatile gideceğim ve hala armut gibiyim lütfen yardım edin... Şimdiden çok teşekkürler

Öncelikle stres yapmayın. Sakin kararlı ve aceleci olmayın. Siz tatil için mi sadece zayıf olmak istiyorsunuz? Bilinçsizce diyetler uygulamayın. Vücudunuz denek değil. Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak bacak ve kalça bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba Nil Hanım, benim sizden öğrenmek istediğim konu; karpuz kilo aldırır mı? Karpuzu mevye olarak çok seviyor aynı zamanda çok da tüketiyorum. Karpuzun doğal şekeri kilo aldırır mı? Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim, sevgiler...

Her yiyeceği zamanında ve doğru şekilde tüketmeliyiz. Karpuzu çok tüketirsek meyve yönünden tek yönlü beslenmiş oluruz. Vücudumuzun diğer meyve çeşitlerine de ihtiyacı var. Karpuz mevsimi geçtiğin de ne tüketeceksiniz. Bu nedenle vücudumuzun ihtiyacı olan her gıdadan yeterli miktarda doğru zamanda tüketmeliyiz. Bir ince dilim 1 porsiyon meyveye eş değerdir. e-kolay.net/kadin'da ki kişiye özel diyet programından porsiyon listelerinden Meyve porsiyon listesini almanızı öneririm.

Ben 43 yaşındayım. 1.60 boyunda;85 kiloyum. Doktorum 'Xenical' hapını tavsiye etti. Hapı nasıl kullanmalıyım? Siz ne önerirsiniz? Teşekkürler...

Doktorunuzla görüşün. Ben hiçbir ilacı önermiyorum. Sadece sağlıklı ve doğru beslenmeyi öneriyorum.

Sayin Gürhan, genel anlamda bir kilo sorunum oldugu söylenemez. Buna ragmen kalça bölgelerimde fazlaliklar mevcut. Kalça bölgesindeki fazla kilolarimi verebilmem için sizce nasil bir yöntem izlemem gerekir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevda Hayır

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak kalça bölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Ben şu anda kendime göre az yiyerek diyete girdim. Aslında diyetlerle ilgili genel sorular sormak istiyorum. Diyetlere gece hafif yiyecekler konuluyor, oysa akşam yemeğinden sonra hiçbirşey yenmemeli deniliyor. Hangisi doğru ve yatarken hafif bişey yenmeli mi? İkincisi süt ürünlerini yasaklayan diyetler var. Süt ürünlerinin diyetteki zararı nedir? Son olarak kalorisi az olduğundan ve sevdiğimden çok fazla karpuz yiyorum. Karpuz diyette önerilir mi ve fazla yememin zararı var mıdır? Teşekkürler.

Öncelikle sağlıklı ve doğru beslenmede tek yönlü, tek gıda beslenmeleri son derece yanlış. Süt ürünleri kesinlikle tüketilmeli. Karpuzun bir ince dilimi bir porsiyon meyve değerindedir. Akşam yemeklerini zamanında yemenizi öneririm.

- Mutlaka kahvaltı yapın,
- 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeye çalışın.
- Ara öğünlerde süt veya ayran tüketin,
- Yatmadan önce de süt için,
- Uzun süre hiç aç kalmayın,
- Bol su için günde 2-3 litre,
- Bol salata tüketin (yağsız veya az zeytin yağlı)
- Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
- Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
- Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin. Bu içecekler su kaybını hızlandırır.
- Bol bol yürüyüş yapın, eğer yapabiliyorsanız spor yapın.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'na başvurun ve yardım alın. Eger imkanınız yoksa e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu ögreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Ben 15 yaşındayım, 1.55 boyum ve kilom 53 sizce şişko muyum? Ben kendimi şişko gibi hissediyorum. Önereceğiniz küçük bir rejim var mı?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmana başvurun ve yardım alın. Eğer imkanınız yoksa e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu ögreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Gelişme çagındasınız.

Yaş avantajınızı kullanın spor ve sağlıklı beslenme ile boyunuzun uzamasını sağlayabilir ilerde de bunun çok faydasını görürsünüz. Bu nedenle Bir Beslenme ve Diyet Uzmanına bir kez de olsa başvurun ve sağlıklı beslenme hakkında ayrıntılı bilgi alın. Size özel olarak hazırlanmamış diyetleri sakın uygulamayın. Yanlış diyetler sağlığınıza zarar verebileceği gibi gelişmenizi engeller.

Ben 16 yaşındayım. Boyum 1.62 kilom ise 45; yani anlayacağınız zayıfım ve 10 kilo kadar almak istiyorum. Kilo almak için ne tür besinler almalıyım? Bana yardımcı olun.

Gelişme çağındasınız. Bu avantajı kullanın spor ve sağlıklı beslenme ile boyunuzun uzamasını sağlayabilir ilerde de bunun çok faydasını görürsünüz. Bu nedenle Bir Beslenme ve Diyet Uzmanına bir kez de olsa başvurun ve sağlıklı beslenme hakkında ayrıntılı bilgi alın. Size özel olarak hazırlanmamış diyetleri sakın uygulamayın. Yanlış diyetler sağlığınıza zarar verebileceği gibi gelişmenizi engeller. e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Merhaba İsveç diyeti yapmaya karar verdim. İlk 4 gün yaptım ve 2.5 kilo verdim fakat 4.gün akşamı bozdum. 5-6-7.gün devam ettim yine bozdum. Bu diyet 3 aydan az sürede tekrarlanmamalıdır deniyor. Fakat ben zaten düzgün yapamadım. Bu diyeti tekrar uygulayabilir miyim?

Çeşitli adlarla sunulan size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış hiçbir diyeti önermiyorum. Bir beslenme ve Diyet Uzmanından yardım almanızı öneririm.

Merhaba, ben kilo almak istiyorum. 22 yaşındayım, boyum 160. 48 kiloyum, ne önerirsiniz?

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunu öğreneceğiniz gibi kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

42 yaşında iki çucuğu olan bir anneyim. 1,65 cm boyunda ve kilom 64 kg.Kilolar basen ve bacak bölgesinde daha çok. Bana uygun diyet önerebilir misiniz?

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak basen ve bacak bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba. Ben 29 yaşında bir bayanım. Boyum 167cm, kilom 83. Hipertiroid hastasıyım, 1,5 yıldır tedavi oluyorum. İlaca yüksek dozda başladım(4*2), şu anda günde 1 tablet kullanıyorum. Doktorum ilacın kilo aldıracağını söylemişti. Öyle de oldu. Ne kadar dikkat etsem de diyet yapsam da kilo veremiyorum. Kilo verebilmem için ne tür bir diyet + egzersiz programı önerirsiniz. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Doktor kontrollerinizi ve tedavinizi aksatmayın. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı kontrolünde kilo verin.

Merhabalar ben yaklaşık on ayda ondört kilo verdim. Şimdi ideal kiloma ulaştığımı tahmin edeiyorum ama bu kilomu nasıl koruyacağımı bilmiyorum. Yersem hemen kilo alacağımı zannediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Eger dogru ve saglıklı beslenerek kilo verdiyseniz kilonuzu rahat korursunuz. Yok değilse işiniz zor. e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba, ben 14 yaşındayım. Boyum 1.65 ve 63 kiloyum. Bir haftada 10 kilo verebilmemi sağlayacak bir diyetiniz var mı ve bu diyeti benim uygulamam mümkün mü acaba? Yardım ederseniz sevinirim.

Mucize aramayı bırakın. Bir haftada ½ veya 1 kg kilo verilmesi en idealidir. Böyle bir diyet olmaz ve uygulanmaz. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'ndan yardım alın.

26 yaşında 1.70cm boyunda ve şu an 73 Kg´da 8 aylık bir anneyim. Hamileliğimde tam olarak 25 kilo aldım. Bunun 18 kilosunu hemen verdim ve geriye kalan 7 kiloyu bir türlü veremedim, hemen hemen her gün bebeğimle birlikte yürüyüş yapıyorum. Kalori saymaktan lahana çorbasına kadar ne diyetler uyguladım ve gerçekten saglıklı besleniyorum diyebilirim, ama bu sekiz ay içersinde bu kiloları veremedim. Bana bu hamilelikten sonra ne oldu eskiden bir hafta sadece meyve sebze yedikten sonra kesin 2 kilo falan vermis oluyordum ama artık olmuyor. Acaba metabolizmam tam calışmıyor mu artık? Ne olur bana yardım edin, kafayı yiyebilirim. Saygılar... Suzan

Yürüyüşlerinizi aksatmayın ancak beslenmenizi sil baştan düzeltin. Hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlere çok dikkat edilmesi gereklidir. Yaptığınız diyet sizi halsiz bırakmayacağı gibi (emzirmeye devam etmenizi öneririm) süt verimizi de artıracak şekilde olmalıdır. Sık sık az az ve çok çeşitli beslenmeye çalışın. Ağır, yağlı, salçalı yiyeceklerden, gaz yapıcı yiyeceklerden ve ağır tatlılardan kaçının. Sütlü tatlıları tercih edin. Her gün bir yemek kaşığı helva da sütünüzü artırabilir. Bol bol su için. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapın, 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere altı öğün beslenin öğün atlamayın. Bol yağsız mevsim salatası ve meyve tüketin. Önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmayalım. Bebeğin 6 ay olana kadar diyet yapmak son derece hassas onun için mutlaka bir beslenme ve diyet uzmanın yakın takibinde kilo vermenizi öneririm. Bebeğiniz altı aylık olana kadar sıkı diyet programı uygulamamalıydınız. Bebeğiniz altı ay olduktan sonra ona ek gıdalar vermeye başladıktan sonra diyete ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Ancak uyguladığınız diyet bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için gerekli besin öğelerini içermelidir.

e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.
Yayın tarihi: 22.07.2005
« tüm yazıları
1895
dahafazlası
YORUMLAR

Merhaba ben 14 yaşındayım ve boyum 1.64 civarında, kilom ise 50 ve kendimi kilolu buluyorum yani her genç kızın sorunu göbek..Benimde göbeğim var çok değil tabi ben balık etli biriyim ama en azından düz bir göbeğe sahip olmak istiyorum giydiğim kıyafetlerde göbeğim çıkınca rahatsiz oluyorum :( Okullar açık ve programım çok yoğun okul-dershane derken her haftam böyle geçiyor bi spor aktivitesindede bulunamıyorum :( Yemeğimede dikkat ediyorum ama tek sorunum kola, cips tarzı fast-food tüketiyorum :S Sizce bu bi kilo alma nedeni midir ? Lütfen bana yardımcı olun.

Pelin Korko 22.12.2011 21:28:56

meraba nil hanım 19 yaşını girdim aşırı bir şekilde göbegim var ve bacaklarım çok kalın zayıflamak istiyorum bana yardım edin lütfen

mert 21.12.2011 13:40:01

merhaba ben 19 yaşındayım 1.59 boyum 52 kilodayım suan, yazın başlangıcında 47 kiloydum 4 ayda 5 kilo aldım hiç saglıklı değil arada yürüyüş de yaptım ama midemi fazla büyüttüm galiba şimdi de cok fazla acıkıyorum özlellikle şekerli şeyleri cok tüketiyorum göbeğim beni rahatsız edıyor katlanmalar başladı napabilirm bana yardmcı olurmusunuz..bir de kollarımın ve bel bölgesinin genişlediğini farkettim .nasıl inceltebilirim özllikle kollarımı?

azra 23.10.2011 20:26:19

BEN 14 YASINDAYIM 1.554 BOY KILO 66 FAZLA KILOM VAR EKMEK HIC YEMIYORUM AMMA YINE FAZLA KILOLARDAN KURTULAMIYORUM BANE ONERINIZ NE

MINE 26.07.2011 11:08:41

merhaba bn 1.63 boyunda 70 kilo 23 yaşnda bi bayanım.kilo vermek istiyorum ama doğru düzgün bi diyet uygulayamıyorum.çok çabuk kilo alan ve verebilen bi vücudum var.ama duzgun bi diyet yapamıyor ve sonucnu alamıyorm.yardımcı olursanız sevinirm

hacer yıldız 01.07.2011 15:20:46

merhaba bn 1.63 boyunda 70 kilo 23 yaşnda bi bayanım.kilo vermek istiyorum ama doğru düzgün bi diyet uygulayamıyorum.çok çabuk kilo alan ve verebilen bi vücudum var.ama duzgun bi diyet yapamıyor ve sonucnu alamıyorm.yardımcı olursanız sevinirm

hacer yıldız 01.07.2011 15:19:15

merhaba ben 1 senede 56 kilo verdim sıkı rejim yaparak 122 kilodan 66 kiloya düştüm ve tekrar almaktan çok korkuyorum her yemek yediğimde aynanın karşısına geçip karnımın şişip şişmediğne bakıyorum ve çok üzülüyorum yardım edin ayrıca karpuz,muz,kayısı,kiraz kilo aldırırmı?

zehra yılmaz 23.06.2011 23:35:51

merhaba benim boyum 1.64 kilom 70.7aylık kızım var emziriyorum nasıl zayıflayabilirim.

esra aydın 15.02.2010 19:38:47

17 yaşındayım 50 kiloyum size sorum nescafe kilo yaparmı

şerife özcan 03.02.2010 22:54:56

Boyum 1.66 - kilom 60. Bir çocuk annesiyim. Ne yapmalıyım da zayıflamalıyım? Yardım eder misiniz?

Selvi 17.02.2008 22:41:02
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.