Yazarlar

Cenin enjeksiyonu yalanı

Cenin enjeksiyonu yalanı

Son günlerde medyada Bülent Ersoy'un yüzüne cenin enjekte ettirip gençleştiği haberleri yer aldı. Fakat yanlış aksettirilen, olduğu gibi gösterilmeyen bir durum söz konusu. Sizleri Bülent Ersoy'a uygulanan mezolifting yöntemi hakkında aydınlatmaya çalışacağım.

CENİN ENJEKSİYONU DEĞİL, MEZOLIFTING!

Yıpranma ve yaşlanma süreci kendini en çok yüz cildimizde kuruma, kırışma ve sarkma olarak gösterir. Cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve önemli yapı elemanlarını cildin içine vererek ciltte hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecini başlatabiliyoruz.

Yüz mezoterapisi (mezolifting, vitamin enjeksiyonu) kimlere uygulanır?

Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen göstermemiş kişilere bu uygulama uygundur. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması yoktur.


Mezolifting'in amacı nedir?

Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması, lifting etkisi yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabaka da dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift'de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

Mezolift ya da yüz mezoterapisi tedavisi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, tersine çevirir.
Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi sağlanmaktadır.


Mezolifting cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?

Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kolajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve daha taze görünmeye başlar; yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; botoks ve /veya dolgu ile kombine edildiğinde çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.


Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?

Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.


Ne içerir? Nasıl uygulanır? >>>>>
Yayın tarihi: 18.08.2009
« tüm yazıları
4049
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.