Yazarlar

Bütün yaz ihmal ettiğiniz cildinize acil yardım

Bütün yaz ihmal ettiğiniz cildinize acil yardım

Yaz ayları genellikle hanımların ciltleri ile ilgili fazla bir şey yapmadıkları dönemdir. <br/>Güneşlenirken sürülen kremlerin cilt için yeterli olacağı düşünülür, genelliklede bir temizleyici ve bir krem ile bu dönem geçiştirilir.

Aslında tuzlu su ve güneş ile kavrulan cilt nemsizleşir, kalınlaşır ve lekelenir.
İhmalin sonucu yer, yer siyah noktalar, beyaz yağ butonları hatta sivilceler oluşur.
İşte cildinizi sağlıklı hale getirmek için acil olarak yapmanız gerekenler.

Yaz boyunca kalınlaşan cildinizi normal kalınlığına getirmek için soyun.

Seçeceğiniz ürün cildinizi tahriş etmeden ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olmalı. Eğer hassas bir cilde sahipseniz granülsüz bir ürün tercih edin. Aynı zamanda içeriğindeki meyve asitleri ile oluşmuş cilt lekelerinize de çözüm sunan bir ürün tercih edebilirsiniz. Size Dermalogica Powerfoliant'ı denemenizi tavsiye ederim. İçeriğindeki laktik asit, salisilik asit ve papaya meyve enzimleri ile yüzeydeki mat ve ölü hücreleri temizleyen toz ve sıvı olmak üzere 2 kısımdan oluşan bir sistemdir. Böyle bir ürünü haftada 1-2 kez kullanabilirsiniz.

Susamış cildinize nem verin

Yazın nemsizleşen cildinize sadece nemlendirici ile kaybettiği suyu geri kazandıramazsınız. Cildin çok daha yoğun suya ihtiyacı vardır. Bunun için nem maskesi veya nem serumu kullanmalısınız. Haftada 2-3 kez uygulayacağınız hyaluronik asit bakımından zengin nem maskesi, cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırır ve cildin nem bariyerini kuvvetlendirir. Tabii bu ürünlerle birlikte sabah akşam nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda cildi içten suyla beslemek için günde en az 8 bardak su için.

Lekelerden kurtulun

Güneş lekelerinin en yaygın olduğu yerler çene, dudak üstü, elmacık kemikleri, burun, alın ve dekoltedir. Lekelerden kurtulmak için özel bir ürün kullanmanız gerekir. Ürün seçiminde güvenli alternatifleri tercih edin. Hidrokinon veya aşırı asitli ürünlerden kaçının. Leke ürünü kullanırken aynı zamanda muhakkak güneş koruyuculu bir nemlendirici kullanın. Leke ürününüzü en az 8 hafta düzenli kullanmanız gerekir.

Siyah noktalar ve sivilceleri giderin

Yaz aylarında ihmal edilen cildinizde oluşan siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmak için derin temizleme özelliğine sahip kil maskelerinden yararlanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten ve eksfoliasyon yaptıktan sonra göz çevreniz hariç tüm yüzünüze kil maskenizi uygulayın, 10 dakika bekleyin ve bol su ile durulayın. Eğer siyah noktalarınız yoğunsa Dermalogica Skin Refining Masque'ı tercih ederken, iltihaplı sivilceleriniz için Dermalogica Sebum Clearing Masque'ı tercih edebilirsiniz. Maskeyi haftada 2 -3 kere kullanabilir ya da daha profesyonel bir uygulama için cilt bakımı yaptırabilirsiniz.
Cildinizi temizleyin, nemlendirin, koruyun ve kışa hazırlamaya başlayın.

Yayın tarihi: 03.09.2010
« tüm yazıları
1151
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.