Yazarlar

Bol paça pantolon giyme rehberi

Bol paça pantolon giyme rehberi

Katherine Hepburn ile özdeşleşmiş bol paça yüksek belli pantolonlar özenli seçimlerle sizi ince ve trendy gösterebilir ama ufacık hatalar bir felakete dönüşmelerine de sebep olabilir. O halde bu pantolonları nasıl giymeli bir bakalım!

Duruş ve kalıp
En önemlisi pantolonun kalıbı ve duruşu. Tek kelimeyle mükemmel olmalı: ne çok bol ne de çok dar. Tüm bacağın etrafında yeterince yer bırakacak, bacakları ya da baseni hiçbir yerde sıkıştırmayacak ve sarmayacak ama size 2 beden bol gelen bir pantolon gibi olmayacak.

Boy
Podyumlarda kaprisinden duble paçasına hemen her boyu görüyoruz ama ben birazcık daha uzun paçalar taraftarıyım. Bol kesim pantolonunuzu özellikle topuklu ayakkabılarla birlikte giymek istiyorsanız paça boyuna dikkat edin. Unutmayın paça boyu alırken sizin boyunuz da önemli bir kriter olmalı.

Proporsiyon
Geçen yıl skinny dediğimiz jean modelinde üstümüze giydiğimiz kıyafetlerin bolluğunu hatırlıyorsanız bu yıl tam tersini uygulayacağız. Yani bol pantolonlarla daha küçük daha dar üstleri bir arada kullanacağız. Dökümlü bir tunik diyorsanız onu da en azından belde kalın bir kemer veya pantolon içine sokarak giyin. Pantolon yeterince bol ve dökümlü olduğu için bedenin üstü biraz daha kalıplı tutmak daha doğru olur.

Bel
Yüksel beller! Ben yüksek bel kesimlere bayılıyorum, eteklerde de pantolonlarda ama dikkat edin eğer 34 beden değilseniz çok yukarı çıkmayın ki rahat nefes alabilin, tam göğüs hizasında kalıyorsa çok iyi durmayacağını bilin. Biraz daha aşağısı her zaman daha iyidir. Bir de koyu renkleri tercih edin!

Aksesuarlanın
Topuk. Topuk. Topuk. Bol paçalar topuklu ayakkabılarla daha şık duruyor unutmayın. Deneyin, belki platformlarla belki dolgu topuklarla,vazgeçemeyeceksiniz. Bacaklarınızın uzunluğunu siz de seveceksiniz. Doğru paça ayarını tekrar hatırlatıyorum.

Yüksek belli bu pantolonun dikkat çekici noktası neresi? Tabi ki bel o halde şık bir kemere ne dersiniz?

Siz bol paça bir pantolonu ne şekilde giyebilirsiniz bir düşünün bakalım. Daracık gömleklerle mi, ince kaşmir dik yaka kazaklarınızı pantolon içine sokarak mı, ya da bir yelekle mi, belki de dar bir ceketle? Artık nasıl giyeceğinizi biliyorsanız sadece havaların biraz daha soğumasını beklemek kaldı...

Suna Aslan, AICI
İmaj Danışmanı
Sekizinci Renk

Yayın tarihi: 18.04.2008
« tüm yazıları
4302
dahafazlası
YORUMLAR

Çok güzel bir yazı.

Alev 09.02.2008 13:47:09

Çok güzel bir yazı.

Alev 09.02.2008 13:47:00
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.