Yazarlar

Bittiğini sandım ama yeniden alevlendi!

Bittiğini sandım ama yeniden alevlendi!

Sorunlar karşısında ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Gönül Derman derdinize çare buluyor.

Bittiğini sandım ama yeniden alevlendi!
Evlilik nasıl olmalı?

Soru: Merhaba, eşimi çok seviyorum, eşim yaklaşık 12 yaş benden büyük ben 24 yaşındayım 2 yaşında oğlum var. Ama ne yapsam eşim bana ilgi göstermiyor. O öyle yapınca haliyle ben de soğumaya başladım tüm arkadaşlarımla ilgimi kestim. Telefonumu bile kırıp attım ama yine olmadı. Evlendiğimizde eşimin dünya kadar borcu vardı ailemi karşıma alıp evlendim ve birçok borcuna daha evlenmeden yardımcı oldum. Aynı iş yerinde çalışıyoruz ayrılmayı düşünüyorum ama oğlum için bekliyorum 3 yıl oldu ama ağlamadan yattığım bir gece yok nerdeyse. Ailesi çok iyi kendi de iyi ama olmuyor ne yapsam. Hiç konuşmaz sohbet etmez gülmez, evlendiğimizden beri her akşam ben yatana kadar o uyur ben yatınca da o kalkıp sabahlara kadar televizyon izler. Hâlbuki severek evlendik. Hamileliğimde sabahlara kadar televizyon izledi ben çok sıkıntılı bir hamilelik geçirdim bir gün olsun neyin var diye sormadı ve hala beni ağlarken gördüğünde nedenini sormaz. Ben ona gülümsediğimde bile o illaki bana laf sokar. Hiç bir halimi beğenmez hiç bir şeyimi sevmez. Her fırsatta laf sokar durur. Somurtur. Ben sarıldığımda sıkıldığını ifade eder. Bitmiş mi? Artık direnmenin faydası olmaz değil mi?


Merhaba
Çok üzgünüm. Bu tür mailler aldığım da içim acır. Çünkü nasıl hissettiğini tahmin edebiliyorum. Bırakıp gitmemek için bahaneler bulunur sebepler yaratılır ama olmayınca olmuyor. Severken evlenilir umutlarla ve hayallerle başlanılır fakat sonuç sadece hayal kırıklığı olabiliyor. Belki der kadın biraz daha; belki gülersem ya da iyi davranırsam diye düşünür ama...
Sen kendini parala elinden geleni yap yine olmuyor. O soğuk yatağa hırsız gibi süzül bir parça sıcaklık için. Lakin vebalıymışsın gibi terk edil sabaha kadar utanç içinde üzgün yaralı biri olarak mutsuz ve umutsuz uykuyu Ara. Arıyorsun ama giden gitmiştir senden aldığı güven ve mutluluğu bulmaya çabalamak nafiledir.

Sevgili Ceyda;
Bitirmek zor olsa da sen bitmeden son vermen gerekiyorsa vermelisin. Sevilmeden istediğin kadar tek başına uğraş olmayınca olmuyor. İnan bu mutsuz ortamda çocuk büyütmek ise en büyük haksızlıktır. Bir yanlıştı. Sevdim ama olmadı kimseye verecek hesabım yok diyebilmelisin. Bedel ödenecekse fazlasıyla ödediğini çok iyi biliyorsun. Çok çok gençsin. Senin yaşıtların henüz evlenmeyi bile düşünmüyor. Bu kadar yolun başındayken hayatını bu şekilde heba etmemelisin. Kendine vereceğin ikinci bir şans sana ummadığın mutluluğu yakalama fırsatına vesile olabilir. Nerden biliyorsun diye sorma gün doğmadan neler doğar. Hayat ne sürprizlerle doludur yaşın ilerledikçe göreceksin. Her işte bir hayır var lafını yabana atma. Bunu bana sevdiğim çok özel biri söylediğinde önce iyi niyet demiştim ama gerçektende her şerde çok büyük bir hayır varmış. Bu bitiş senin için yeni ve çok güzel bir başlangıç da olabilir. Mutsuz ürkek ve itilmiş biri olacağına tek başına kendine yeniden inanıp saygını kazanarak yoluna devam etmek kendini daha iyi hissetmeni sağlayabilir.
Bunların üstünde cesaretle düşünmeni isterim.
Kararın her ne olursa olsun önceliğin, kendi mutluluğun ve huzurun üstüne olmalı.

Sevgiyle kal.
Gönül Derman


>>>>>>>
Yayın tarihi: 13.01.2010
« tüm yazıları
6510
dahafazlası
YORUMLAR

merhabalaryardımınıza acilen ihtiyacım var benim bi sevdiğim var ve biz buunla 26 haziran da ilk görüşmemizi yaptık ve ondan sonra tatile çıktı ve dha hala dönmedi ve dönmesini bekliorum ama biz sanki sevgili degil gibiyiz anlayamıorum.yada yeterince sevmio bilmiorum kestıremiorum ne olcagını çok ilgisiz başta beni etkilemek için yapmadıgı kalmamıstı ona sordugumda neden bu kadar ilgizi oldugunu oda ben böyleyim üşengeçim biraz dedi ben çok yogunum ole her sen aklıma geldıgınde sana msj ve senı arayamam dedi nese konuyu böle kapadık vs bu tür şeyler oldu son bir aydırda hiç mslaşmıoruz

zehra sevim 25.08.2010 15:47:12

Biri yazara lütfen Türkçe yazım kurallarını öğretsin.Okuyucu kitleni mi küçümsüyorsun yoksa sen yazar mı değilsin?Lütfen Türkçe öğren yazar!!!!!!

yıldız 09.05.2010 16:32:43

adam hem kel hem fodul cinsindenmiş neden mutsuzluğunu sürdüresinki ablacım dehle gitsin demekki sen daha iyilerine layıkmışsın erkek milletini süründürünce anca değerini bilirler ben bu genç yaşımda bunu anladım keşke ortada çocuk olmasaymış:( ama kendinide düşünmek zorundasın zetan mutsuz bi aile çocuğuda olumsuz etkiler Allah yardımcın olsun

bir genç kız 13.01.2010 23:20:09

kadının en büyük sorunu,kendini düşünmemesi.önce benn demeyi başaramadığımız için çektiklerimiz,bu adam milletinden.

ARZUU 13.01.2010 14:48:54

gerçekten bende çok üzüldüm durumuna ceyda. aynı şeyleri yaşıyorum ama boşanmayı korkuyorum. artık kocamı hiç sevmediğim hade.

ceren 13.01.2010 10:33:53
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.