Yazarlar

Bir erkek geçmişiyle yargılanabilir mi?

Bir erkek geçmişiyle yargılanabilir mi?

Kafanıza takılan soruları Gönül Derman cevaplıyor, dertlerinize çare buluyor.

Kısasa kısas yapmak doğru mu?

Soru: Uzunca bir zamandır karşı cinsi daha iyi anlamak adına kadın sitelerindeki soru cevap kısmını okuyorum. aslında çok uyumlu, değişime açık ve empati yapan bir erkeğim. Bir huyum var ki geçmiş ilişkilerime zarar verdi çoğu zaman, ama bunu bile bile vazgeçemiyorum. Herhangi bir şeyden rahatsız olduğumu belirttiğim halde tekrarlanıyorsa kısasa kısas yapmaktan kendimi alamıyorum. Eğer bu huyumdan vazgeçersem bütün ipleri karşıya vermiş olacağım erkeklik elden gidecek :) Sizce karşı taraf rahatsızlığımı dikkate almadığında kısasa kısas yapmak eski sevgililerimin dediği gibi çok itici mi, yoksa gerekli mi?


Merhaba;
Kendini geliştirmek adına attığın her adım hayatına ve ikili ilişkilerine her zaman artı kazanç olarak yansıyacaktır. Gelişime açık olman tüm düşüncelere açık olmanı dolaylı yollardan sağlayabilecektir diye düşünüyorum.
Kısasa kısas bazen insanların kızgınlık ve intikam alma duygusuyla başvurduğu bir yöntem olabiliyor. Elbette karşı taraf için çok itici gelebilir. Çünkü kimse kendine hoşlanmadığı hiçbir eylemin yapılmasını istemez. Fakat bazen kişiler karşısındaki insana bir şekilde bak, sen yapınca bende bu şekilde hissediyorum mesajını verdiğini düşünülebilir. Ancak... Bunu yaparken elbette sınırları belirlemek zorundayız. Beni üzemezsin mesajını vermenin başka yolları olduğunu bilmek bazen daha da işe yarayabilir. En açık şekli şudur. Bunu... Yapmandan hoşlanmıyorum. Çünkü beni kızdırıyor veya üzüyor demekte çok işe yarayabilir bazen.

Karşı tarafa duygularımızı açık bir şekilde olduğu gibi anlatırsak mutlaka düşünmek ve ona göre davranmak zorunda kalabiliyorlar. Sonrasında nasıl tepki veriyor ve bizi ne kadar önemsiyorsa bu hareketlerine ve sözlerine yansıyacaktır. İşte o zaman bizde adımlarımızı ona göre atabiliriz. Birde şu noktayı atlamamak lazım diye düşünüyorum. Elbette sana yapılmasını istemediğin şeyler yapıldığın da sende bir şekilde tepki verebilirsin. Doğru veya yanlış olabilir tarzın. (Kaldıki centilmen bir erkeğe yakışan nazik tepkilerdir unutmamak gerekir diye düşünüyorum)Bunun üstünde çok duracağına biraz ilişkilerini sorgulaman daha iyi olabilir gibi. Belkide kısasa kısas tepkinden ziyade yanlış kişilerle birlikte olmanda olasılık dahilinde. Bu sebeple birbirinizi kırmaktan çekinmediğinizden hareketlerinizi ölçüsüz bir duruma da getirmiş olabilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü insan birini çok severse onu kırmamaya ve bazı hatalarını affetmeye daha meyilli olabilir galiba ne dersin?

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 04.05.2010
« tüm yazıları
8470
dahafazlası
YORUMLAR

Bizlerin geçmişinden kadınlara ne.Onlar kendi geçmişlerine baksın.Dünü araştıran önünü göremez.Kendi geçmişinden ders çıkarıp düzelen kişi ancak adımını ileri atabilir.Başkalarının osunda busunda olan kişi değiil

Cankat Bilgiç 19.05.2010 13:16:09
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.