Yazarlar

Bir erkeğin zaman istemesi ne demektir?

Bir erkeğin zaman istemesi ne demektir?

Gönül derman sorularınızı cevaplıyor, sorunlarınıza çare buluyor.

Bir erkeğin zaman istemesi ne demektir?
Kayınvalidem gece yarısı veya gündüz sürekli arıyor!

Soru: Eşim benden çok annesi ile konuşuyor. Ayrı yaşıyoruz kaynanam ile ama her boşlukta ailesinin yanına gidiyor eşim. Beni de zorla götürüyor. Günde en az abartısız 7 veya 8 kez arıyor eşimi ona ulaşamazsa beni arıyor; her saat başı onunla konuşmaktan bıktım. Eşimle birkaç saat hoş zaman bile geçiremiyoruz sürekli arıyor. Gece 00dan sonra sabah 06 da hiç fark etmiyor zaman onun için. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Bazen eşim de rahatsız oluyor ama yine de konuşuyor. Ne yapmalıyım sizce? Eşim benle değil annesi ile evli sanki hep bizimle yaşıyor adeta hiç bir saat eksik olmuyor :( Ne yedik, ne yaptık, ne konuştuk, her şeyi soruyor bunaldım artık.


Merhaba;
Bu kadar çok mail geliyor ailelerle ilgili açıkçası sizin gibi bir sorun gelmemişti. Çok sinir bozucu bir durum olabileceğini kendimce düşündüm. Açıkçası tahammül etmek gerçekten çok zor görünüyor.
Bu durumda konuşmaya çalış desem de bir sonuç alabileceğini düşünmüyorum. Çünkü çok sağlıklı bir davranış şekli sergilemiyor kayınvaliden. Belki oğlu açıkça konuşmalı. Fakat bunu yapamıyorsa sen bu anne oğul ilişkisinden uzak durarak kendini biraz olsun koruyabilirsin.
Şimdi neler yapabileceğin konusu üstünde durmak en doğrusu olacaktır.
Belki seni aradığında ona bilgi vermek yerine müsait değilim anne gibi bahaneler uydursan eşinle çok sorun olur mu?
Olsa bile eşine açıkça ben bu aramalardan çok sıkıldım senin annen olduğu için kırmak istemiyorum ama sen tahammül edebiliyor musun? diye sor. Senin annen konuş istiyorsan ama ben sürekli boş bir şekilde konuşmak istemiyorum. Böylesine sık aradığı için konuşacak bir şey kalmıyor ve ne diyeceğimi bilmiyorum diyebilmelisin. Biraz az arasa ortak bir konu bulabiliriz gerçekten konuşacak bir şeyler bulabiliriz de fakat sık olunca bir angarya olmaya başladı. Ne zaman arayacak diye korkar oldum diyebilmelisin. Tabi bunları söylerken eşinin davranışlarını ve tepkilerini en iyi sen bildiğin için söyleyiş tarzını da sen belirlemelisin. Kocan olumsuz tepki verebilir. Annesi olduğu için eleştiriyi de kabul etmeyebilir. Dolayısıyla suçlayıcı cümleler değildi olumlu ve yapıcı cümleler kurmaya çalışmalısın. Bu konuşmayı rastgele bir zamanda değil de uygun bir anı kollayarak yapmak sana kazanç getirecektir. Unutma burada amaç huzuru sağlamak dolayısıyla eşinle tartışmaktan kaçınmalısın. Onun tepkileri olumsuz olsa bile sen yapıcı ve olumlu olmaya gayret etmelisin. Yani ne yaparsa yapsın sen kocana karşı bu konuşmalar esnasında hep sakin ve sevgili kalmaya çalışmalısın.
Bu durumda tıkandığın her an bana yazabilirsin. Gerekirse yeni yollar bulmaya çalışırız.

Sevgiyle kal.
Gönül Derman


>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 10.02.2010
« tüm yazıları
19978
dahafazlası
YORUMLAR

merhaba benn bir şey sormak istiyorum benim sevgilim onu sıktıgımı ve benden zaman istedigini söylüyor onu kaybetmek istemiyorum ama o beni aramıyo eskisi kadar ailesi beni istemiyormuş seviyoruz birbirimizi lakin o çok soguk ne demk bu neolur bir cevp :( tşkkrlr..

tülay karakuş 18.10.2012 23:30:41

1 yıl süren bir ilişkim var ben çok sabırlı ve fedakarım erkek arkadaşım birden parlayan yapısı sebebiyle kırıcılığı çok ama bunun sonradan farkına varan biri ama ben benden geçtikten sonra fakat beni çok sevdiğini biliyorum ve bundan eminim bende onu çok seviyorum aslında çok iyi anlaşan birbirimize saygı duyan bir çiftiz.söz yapmamızı uzun zamnadır istiyor fakat ben erken olduğunu söylüyordum ve bu aralar tekrar bunu istediğini belirtti beni aileside biliyor.fakat çok güzel konuşup anlaşırken birden tartıştık dış sebep yüzünden ve zaman istediğini söyledi ve bu beni çok yıprattı.ne yapıcam??

su nazlı 20.08.2011 17:15:07

melike demir ; Eşın ya senin yerine yedek buldu : ) ya da seninle onun arasında karar verme aşamasında erkek zamanmı istermiş yoksa .Cinsel tercihini değişmediyse tabiki :) Klasik Türk kayınvalidesi sendromu ,Türk erkekleri malisef bu kkkarısı ve annaesı dengesı olayını ayarlayamıyorlar,yeni evliysenız zamanla çoluk çocuk olunca kendi derdıne düşer ve bu sıklıkta konuşmazlar,ama eskiysenız kocanız anakuzusu malısef bazı tavırlarınız net koyun,evde olan bitenı anlatmasıda çok yanlış kaynanaız ilk kavganızda eşinizle ,nacızane fikirlerını size püskürtecektır ,eşinizle konuşun ya da konuşmayın anlasın bazı şeylerı

seldaalem 08.06.2010 00:27:41

ben 6yıldır evliyim ilk zamanlar eşimle beraber olamıyordum korkuyordum simdi ise ben yaklaşıyorum eşim ıse benden sogudugunu ve zaman istiyor 3yıldır aynı seyi söylüyor ne yapacagımı bilmiyorum..gönül derman

melike demir 18.02.2010 21:01:03
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.