Yazarlar

Bir erkeğin cenaze töreni!

Bir erkeğin cenaze töreni!

Erkeğe iade faturası kesilir mi? Kadın tören için neden ev değil de barı tercih eder?

Bir haftasonu İstanbul'da, gece dışardayım... İki genç kadın, uzun bir bar masasında karşıma gelip oturdular. Aslında ben buyrun ettim havalarını görünce... İkisi de kendince şık ve bakımlı, uyumlu kıyafetleri üzerinde duş alıp çıktıklarını belli eden, sabunlu kokulara karışmış parfümleri duyuluyor...
Oturdular, şarapları geldi ve sonra benimle ya da etraflarıyla hiç ilgilenmeden konuşmaya başladılar. Konuştular, konuştular, konuştular... Özellikle dinlediğimi belli ederek masanın diğer tarafından üstlerine doğru eğiliyorum. Konuştuklarını dinliyorum... Onlar da biliyor duyduğumu... Devam ediyorlar, Hiç bakmıyorlar bile...

Peki ne konuşuyorlar, bu kadar ateşli ateşli ve etraflarına bile bakmadan..? Şu şekilde özetleyebiliriz sanırım:

- Erkeklere iade faturası kesilir mi?
Bilmem kesilir mi? Konuşulanlar bu kadınlar için bildiğim gibi, aynıydı. Adamın istediği kadar yanında veya yakınında olmaması kadını kızdırıyordu. O, güzel kızıl saçlarını yaptırıp adamın karşısına dikiliyordu ama yine de işler istediği gibi gitmiyordu. Adamın ilgisinde bir sıradanlık vardı ya da kadının istediği düşkünlük yoktu. E bu durumda; adamı nasıl defnedeceğini kurmaya çalışıyordu. Karşısındaki kadın da onu destekliyor ve ekliyordu:

- İşte böyle açık davranıp, özverili olmaya çalışınca olmuyor. Erkekler değerini bilimiyor kızım... Ne istiyorsa yapıyorsun sen de...
(Acaba adam ne istiyorsa:)

Aslında tanık olduğum olay bir cenaze töreniydi. İki kadın malum beyfendiyi defnetmek üzereydi. Sadece tören hazırlıkları için detayları belirlemeye çalışıyorlardı. Tabi esas kadın yapacağı törende yanında bir tanık bulunmasını istiyordu, sağdıcı gibi... Ben de halen dinliyorum bu arada..!

Çok yakın bir zaman içinde törenin adama fatura edilecek başlıkları sıralandı. Her bir maddenin karşısına adama yapılacak suçlamalar ve açıklamalar yazıldı. Sağdıç kadından teyit alındı, herkesin içi rahatladı ve adamın kesilecek faturayı zaten hakkettiği kararına kesinkes varıldı.

Peki böyle özel bir törenin neden gece bir bar ortamında organize edilmesi gerekiyordu? İki kadın evlerinde buluşup Nutella kaşıklayıp, çaylarını demleyip, bacaklarını alma derdine düşmeden mutlu, mutlu bu işi çözerledi? Evet neden..?

Kadınlar konuşmalarını bitirir gibi olurken benim araya girip laf atmam sorunun cevabını biraz veriyor aslında:

- Şeyyy pardon, sizin gibi hoş hanımları bu kadar alıp götüren konuşma nedir acaba? Eğer böyle hoş hanımları meşgul eden bir yanlış adam ise hemen kendisini bir kenara bırakıp benim komplimanlarıma kulak vermenizi öneririm.
Kadınların cevabı, önce 2 saniye şaşırıp sakın çok ileri de gitme pozunu da takındıktan sonra, egolarının okşanmış olmasının huzuruyla şu şekilde oldu:

- Öylemi hihihihihih, çok şakacısınız...
Bu şirin gülücükler, esas kadının yapacağı cenaze töreninin organizasyon yerinin ev yerine gece vakti bir bar olarak seçilmesini açıklıyordu. Evet, aslında bir sonraki yazıdaki konuşacağımız sorunun cevabını işaret ediyordu kadın;

- Erkekten sonra hayat var mı?
Yayın tarihi: 19.11.2008
« tüm yazıları
1440
dahafazlası
YORUMLAR

hayal et :) hayal kurmak güzeldir :)

geccee 11.08.2009 17:29:00

Erkekten sonra elbette hayat var; reenkarnasyon diye bir şey var canım ;)

just love 20.11.2008 10:28:28
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.