Yazarlar

Bir erkeğe nasıl inanırız?

Bir erkeğe nasıl inanırız?

Gönül Derman sizlerden gelen soruları içtenlikle cevaplıyor ve dertlerine çare buluyor.

Deplasmana mı çıkayım?

Soru: merhaba Gönül Hanım. Adım Uysal. Bir koca olarak size sorularım var. 40 yıllık evlilikten sora eşim benden neden soğur? Zorunlu beraberlik neden zorla yapılan iş gibi geliyor? Ben bu yaştan sonra dışarıda mutluluğu aramak istemiyorum. Hiç istemeden de olsa deplasmana mı çıkmalıyım?


Merhaba Uysal Bey
Sizin ve eşinizin tam olarak yaşını bilmediğimden 40 yıllık bir evlilikle yaşınızı tahmin ederek yazıyorum. Öncelikle deplasmana çıkmayı evli ve kendine saygısı olan; onurlu ve dürüst hiçbir insana yakıştırmadığımı belirterek cevaplarınızı vermeye çalışacağım.

İlk sorunuzun o kadar çok nedeni ve cevabı var ki! İlk gençlik yıllarının aceleciliğiyle yaşanılan sizin deyiminizle zorunlu beraberlikler zaman içinde özellikle sadece kendisini düşünerek sevişen kocaları olan kadınlarda cinsellikten uzaklaşma olarak görülebiliyor. Sizde bu şekilde olmuştur demiyorum ama bu en önemli nedenlerden biri olabiliyor. Eğer evliliğin ilk dönemlerinde sorunlar varsa ve kadın içinde ki kızgınlığı, kırgınlıkları atamamışsa yine bu cinsel birlikteliğe zamanla yansıyabiliyor. Yine kadın gündelik hayatta kendisini sürekli es geçen bir kocayı yatakta çokta isteyemiyor. Diğer sebeplerde hijyen, sevginin gösteriliş şekli, kocanın duyarlı ve anlayışlı olması sorunu tetikleyebilir. Ama birde bu işin fizyolojik boyutu var. Yaşla birlikte kadınlarda fiziksel ve ruhsal bir takım değişikliklerde olabiliyor. Menopoza bağlı sorunlar hipertansiyon ve şeker hastalıkları da bu isteksizliği tetikleyebilir. Fiziksel değişikler, ilgi çekiciliğin kaybı düşüncesi sekse ilgiyi azaltabilir. Öte yandan ciddi hastalıklar cinsel işlevleri bozabilir. Bütün bunların yanında "Orta yaştan sonra cinsel performans genellikle durur, durmasa da anormaldir", "Dede veya nine olduktan sonra seks çok ayıptır", "70'inden sonra azanı teneşir paklar" gibi yanlış inanışlar da ileri yaşlarda insanları cesaretsizleştirir.

Tüm bu saydıklarımın ışığın da eşinizle bu konuda açık ve olumlu bir biçimde konuşup onu anladığınızı ve sizin bu konuda ki düşüncelerinizi belirtirseniz eminim oda sizi anlamaya çalışacaktır. Bunun neticesinde kendinize uygun bir çözüm bulabileceğinize inanıyorum.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 07.04.2010
« tüm yazıları
9758
dahafazlası
YORUMLAR

mrb; 3 senelik bir ilişkim vardı çoğu zaman ayrılyordu benden ama ben her defasın o bana geri dönünce sevdiğim için affediyordum hiç bişey olmamış gibi devam ediyordum. şuanda onun babası ve annesi hayatta deil 1 yıl oldu annesini kaybedeli ve ben herzaman onun yanında oldum değer verdim sevdim sonra bana karşı ilgisiz davranmaya başladı bende baktım olmuyor telefon açtım ve nedeniyle birlikte ayrılmak istediğimi söyledim tamam dedi itiraz etmedi buda benim zoruma gitti ben ayrıldıktan sonra msnde açık olduğu halde konuşmuyor ve yakında askere gitcek yakında onu hala seviyorum ne yapmalıyım...

buket karademir 07.12.2010 16:08:34

Siz deplasmana çıkayım diyorsunuz,kim bilir karınızda sizin cinsel hayatınızdaki ya bencillik ya da becerıksızliğiniz yüzünden GençLer haLı saha turnuva düzenlemesin duymasi bile hoşunuza gıtmez emınım :) Her sorunda bu erkeklerin kendini bir dışarı atayım zihniyeti sorunla ilgılı değil tamamen keyfı bahane.Unutmadan deplasman butcelerini alt ust eden pahalı bir spordur :)

seldaalem 08.06.2010 15:12:01
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.