Yazarlar

Bir ayakkabının peşinde...

Bir ayakkabının peşinde...

Ayakkabı her kadın için önemlidir. Ama konu bensem eğer, bunun bir hastalık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir ayakkabının peşinde...
Bir alışveriş merkezine girdiğimde koşarak gittiğim ilk yer ayakkabı mağazalarıdır. Sevdiğim markaların birinin vitrininde "İndirim! Sale! Soldes!" vs. afişlerini gördüğüm zaman kalp atışlarım hızlanır.

Bu tabii alışveriş merkezinde rutin gezmelerde yaşananlar.

Bir de acil ihtiyaç durumları var.
İşte yine böyle acil bir ayakkabı ihtiyacım oluştuğunu hissettiğim anda iş yerinde olmam nedeniyle en sevdiğim markalardan birinin sitesine girdim. Zira ayakkabı beklemez!

İnternet malum.

Havaalanı şıklığı...

Bu arada acil ihtiyaç nedenimi de belirtmek isterim ki bahse konu olan bu muhteşem ayakkabının gerçekten ihtiyaç olup olmadığı net bir şekilde anlaşılsın.

Şöyle ki; bu aralar sıklıkla havaalanına yolum düşmesi münasebeti ile gözlemlediğim bir şey var ki bu belki de ayakkabı mevzusundan daha kritik: Havaalanı şıklığı. Uzun karayolu seyahatlerinden kalan eski bir alışkanlık mıdır bilmem ama ben yola paçoz çıkarım.

Asla topuklu giymem, mümkün olan en rahat pantolon, elbise, hatta eşofmanımı giyer öyle dizilirim yola. Terlik ya da spor ayakkabı, spor sutyen vs.

Ama bahsettiğim bu son yolculuklarımda gördüm ve tespit ettim ki bu havaalanı işinin de bir raconu var efendim. Tarzınızı seyahatlerinizde de bir şekilde yansıtmanız lazım.

Bu nedenledir ki acil olarak -ince topuğun zarafetine asla tercih etmememe rağmen- rahatlığı ve de göze hoş görünmesi itibari ile sevdiğim, bir model olan dolgu topuklu bir ayakkabı almam gerekti.

O ayakkabıyı istiyorum...

Böylelikle işte en sevdiğim markanın sitesine girdim.

Önce çok heyecanlanmadım. Zira öğle vakti yaklaşmıştı ve pek yakın bir hamile arkadaşımı sürükleyerek en yakın alış veriş merkezine götürüp, aslında daha yakından inceleyebilirdim bu modelleri.

Nitekim de öyle oldu. Gittik yerinde ziyaret ettik. Ama nedense o anda aramızda bir kıvılcım yaşanmadı. Bunda dostumun bu ayakkabı o kadar etmez uyarıları da etkili oldu tabii. İkna oldum çıktık.
Yayın tarihi: 01.08.2011
« tüm yazıları
3054
dahafazlası
YORUMLAR

harika bi ayakkabı sitesine rastladım. sana da önermeden edemeyeceğim.. bayıldım ben www.istanbulkadini.com

Gizem 17.08.2011 02:04:40
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.