Yazarlar

Beslenme ve sporu ihmal etmeyin

Beslenme ve sporu ihmal etmeyin

Nil Şahin Gürhan, yeni yanıtlarıyla, kullanıcılarımızı bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Nil Hanım Ben 1.73 boyunda ve 63 kiloyum göbeğim ve midem var bunları yok etmek istiyorum akşamları 2400 metre yol yürümeye başladım birde sauna belt aldım hergün 50 dk. onu bağlıyor ve ter atıyorum. Yaptığım egzersizlerdoğrumu bana ne önerirsiniz ilginizi şimdiden teşekkür ederim. (Göbeğimi ve midemi kısa sürede ertitmek istiyorum çünkü 2 ay sonra evleneceğim.)

Yürüyüşlerinizi aksatmadan devam edin ama sauna işini önermiyorum. Bölgesel probleminizi sağlıklı beslenme ve spor ile giderebilirsiniz. Bir uzmanın yakın kontrolünde kilo verebilirsiniz. Eğer imkanınız yoksa, www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Kararlı olmalısınız.

Ben 33 yaşında 170 boyunda 79 kilodayım ve uzun süredir kilo veremiyorum izmir hatayda oturuyorum bana izmirde bir diyetisyen tavsiye edebilirmisiniz. İlginize teşekkür ederim.

Herkes zayıflamak ister ama ben kilo almak istiyorum 170 boyunda 42.5 kiloym nasıl kilo alabilirim ne yapsam fayda etmedi. ne yapmam gerekiyo bu durumdan çok huzursuzum.

Bir beslenme uzmanının yakın takibinde kilo almanızı öneririm. Eğer imkanınız yoksa;
Genel olarak uymanız gereken önerilerim:
• Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.
• 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.
• Bol su için günde 2-3 litre
• Bol salata tüketin (az yağlı)
• Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
• Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
• Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin.
• Bol bol yürüyüş yapın, Spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar.
• Yemeklerin üzerine tatlı almanızı veya meyve tüketin , özellikle sütlü tatlılardan tercih etmenizi tavsiye ederim.
• Kalorisi yüksek bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

Sigara içiyorsanız; sigarayı bırakmanız bırakamıyorsanız azaltmanız gerekli çünkü sigara iştahınızı keser, zararlarını söylememe gerek yok diye düşünüyorum.

Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız.

Merhabalar. Ben genel olarak basen bölgesi ve bacaklarımdan kilo alıyorum geniş kalçalara sahibim boyum 1,65 kilom 66. Hafifte göbeğim var. Öyle bir zayıflamak istiyorumki anlatamam. Sağlık problemim yok sadece sindirim yavaş. Bana gerekli diyet ve egzersiz yöntemleri yollayabilirseniz beni çok sevindirirsiniz. Teşekkür ederim.

Bölgesel kilonuz olması kaslarınızın zayıf olduğunu ve sağlıksız ve düzensiz beslendiğiniz gösterir. Bu soru sağlıklı, düzenli beslenerek ve spor yaparak düzeltebiliriz. Bir uzmandan yardım alın eğer imkanınız yoksa www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol su için ve yürüyüş yapın.

Bir arkadaşım bana herbal life ürünlerinden bahsetti kendisi bir ayda 7 kg vermiş. Siz bu ürünleri tavsiye ediyormusunuz? Ben 2 aylık bir anneyim daha öncede kio problemim vardı şu anda 82 kiloyum ve bu kilo meselesi yüzünden çok sıkıntı çekiyorum bir diyetisyene gidecek durumum yok bundan dolayı herbal life hakkındaki düşüncelerinizi yazmanızı rica ediyorum. Zararı olurmu lütfen cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Kesinlikle kullanmayın. Emzirdiğiniz için önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmuyorsunuz. Size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış hiçbir diyeti uygulamayın. www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

1.65 boyunda ve 60 kg'nın ve 25 yaşındayım karın bölgemde oluşan yağlanmadan rahatsızım hata psikolojimi bile etkiliyor giydiğim hiçbir şeyi yakıştırmıyorum ne yapabilirim. Rejim konusunda da tez canlıyım kısa surede sonuca ulaşmak istiyorum teşekkurler.

Kararlı ve sabırlı olmak zorundasınız. Düzenli spor yapmanızı, Karın kaslarını çalıştıracak hareketler yapmanızı ve bol bol yürüyüş yapmanızı, www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Nil hanim 29 yaşındayım boyum 1.63. 2 çocuk annesiyim normalde kac kilo olmaliyim. Nasil kilo verebilirim? Şimdiden teşekkürler.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve durumunuzu öğrenip kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

21 yaşındayım boyum 1.68 kilom 60 yaklaşık üç sene önce diyet yaptım ve 3 ayda 20 kilo verdim 78 kiloydum 58e düşmüştüm, yaza rahatsız olduğum göbeğimle girmek istemiyorum, ayrıca öğrenciyim diyet yapmam pek mümkün olmuyo,bana ne önerirsiniz, lütfen yardımcı olun.

Sağlıksız yollarla zayıflamayın. Bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alın eger alamıyorsanız, www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Merhaba Nil Hanım, ben 37 yaşındayım.Yıllardır süren bir kilo problemim var. Her zaman arkadaşlarım arasında lakabım tombişti. Ama ben artık bu kilolardan kurtulmak istiyorum. Hedefim 15 kilo ama bir türlü başaramıyorum. Bana ne tür tavsiyeniz olabilir?

Bir beslenme ve diyet uzmanının yakın takibinde bu işi çözebilirsiniz. Eğer imkanınız yoksa www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Ben 19 yaşındayım ve 59 kiloyum boyum da 1,55, basen bölgemden çok rahatsızım yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak basen bölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın.

Merhaba... Sizin listenıze gore ben kitle itibariyle şişmanlık sınırında teklıkelı durumdayım. Boyum 1.70 kılom 73 yasım 41. oldukca fit bir görünümüm var. Sadece 5 kilo vermek istiyorum ki o zaman ince bir görüntüye sahıp olacağım. Pantalon bedenım şu anda 40. Bana bu boy ve kilo ilişkisini acıklarsanız memnun olacağım. Bu arada 5 kilo vermemde yardımcı olacak şok bır diyet listesi verebilirseniz memnun olurum. Zira sizin burada yazdıgınız dıyet lıstesını halen uygulamaktayım ama bazı kılolar zor verılıyor. Bunun için özel bir liste rica edıyorum. Teşekkürler.

Uyguladığınız liste size özel bir uzman tarafından hazırlanmamışsa uygulamayın. www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın.

Ben 16 yaşındayım ve boyum 1.67 ve kliom 63 çok fazla olduğunu düşünüyorum. Ama bir seninin içinde 8 kilo aldım ve midemden rahatsızım yani gastritim var ve bu yüzden kilo aldığımı düşünüorum. Bir fikriniz varsa çok sevinirim.

Mideniz için bir dahiliye ve gasroentrolog'a başvurmanızı verilen tedavinizi aksatmamanızı, bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım almanızı öneririm. Yaşınız çok genç bu yaş fırsatınızı değerlendirin. Eğer bilinçli beslenir ve spor yaparsanız boyunuzda uzar.

Merhaba sayın Nil hanım,yaşım 22,boyum 1.64,kilom 49 biraz kilo almak istiyorum(3,4kg kadar)ama aldığım kilolar göbek ve miğde bölgemde toplanıyor.ölçülerim:90-68-90 onbeş gündür hergün en az 15 -20 dakika karın egzersizleri yapıyorum ama yemek yedikten sonra midem resmen dışarı fırlıyor. Günde 10-15 bardak su içiyorum.ben neyi yanlış yapıyorum?

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Su içmeye devam edin.

Merhaba! Ben 21 yaşındayım boyum 1.68 kilom 65, kilom çok sırıtmasada yaza bu göbekle girmek istemiyorum, www.e-kolay.net/kadin'daki diyetlere baktım ama öğrenci olduum için bu diyetleri yapmam pek mümkün olmuyo,zaten ne zaman diyet yapmaya kalksam beceremiyorum yaklaşık 3 sene önce 79 kiloydum 1,5 ayda 20 kilo verdim,şimdide sadece kepek ekmeği yiyorum ama kilo veremiyorum bana yardımcı olun lütfen.

Kimseden mucize beklemeyin. Çözüm sizde biz sorunu çözerken size doğru yolu gösterebiliriz. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın yakın takibinde kilo vermeyi deneyin. Sadece kepek ekmeği yiyerek veya aç kalarak, öğün atlayarak kilo verilmez sağlığınızı bozar ve ilerde daha çok kilo almanıza neden olursunuz.

Boyum 1.72 kilom 75 sorunum basen bölgeleri ve kalça sadece basen ve kalça için ne yapabilrim oturarak çalışıyorum.

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak basen ve kalça bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın.

Merhabalar, ben 22 yaşında,1,59 boyunda 77 kiloyum.benim şişmanlığım küçüklüğümden beri tiroid hormonu az çalışıyormuş bu nedenle ilaç kullanıyorum.daha önce 81 kiloydum 2 ay önce spora başladım haftanın 3 günü gidiyorum yediklerimede dikkat ediyorum fakat çok değil irademe sahip olmak için ne yapabilirim? Teşekkürler.

Tedavinizi kontrollerinizi aksatmayın. Durumunu kabullenerek çözümünde kararlı olmanızı ve bir beslenme ve diyet uzmanının yakın kontrolünde kilo vermenizi öneririm.

Merhaba 4 aydor İngiltere'deyim ve 4 kg aldim 168 boyunda 63.5 kiloyum. kisiye ozel diyet programinizi aldim. aksam uzeri verdiginiz karbonhidrat porsiyonumu oglen ogunune eklemem de sakinca var mi? Teşekkurler.

Sakınca yok ama sık yapmayın. İhtiyaç olduğunda yapın.

Ben 46 yaşındayım. Ne kadar diyet yapsam da göbek kısmımı eritemiyorum. Ne yapmalıyım?

Bir uzman kontrolünde düzenli spor yapmanızı ve www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

8 ay önce doğum yaptım. Hamileyken aldığım kilodan kalan 14 kiloyu vermek için diyete ve haftada 3 gün spora başladım. Günlük 1000-1200 kalori arasında değişen içeriği açısından sağlıklı bir diyet. 40 günde düzenli olarak 6 kilo verdim. Ancak programımı bozmadığım halde yaklaşık 10 gündür yarım kilo bile veremediğim bir duraksama dönemindeyim. Hatta bazen 1 kilo almışım gibi tartım yükseliyor. Duraksamanın normal olduğunu biliyorum ama metobolizmayı hızlandırmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer emziriyorsanız; önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmuyorsunuz. Size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış hiçbir diyeti uygulamayın. İmkanınız varsa Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo verin. Eğer imkanınız yoksa ;e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Sadece bel basenlerimden rahatsızım. Yani göbek kısmımı biraz fazla buluyorum ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak basen ve bel ve göbek bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın

Merhaba ben 32 yaşındayım 8 yıldır aynı kilodayım troid bezlerimin yavaş çalıştığını öğrendim. Hızlı çalışması için neler yapmalıyım?

Doktor kontrollerinizi ve tedavinizi aksatmayın. Bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alın.

Merhaba, şu an kilom ve boyum kısmende olsa orantılı. Fakat bel kısmım ince ve basen bölgem belime nazaran daha orantısız duruyor. Ben de bir arkadaşımdan duyduğum herballife diye bir ürün kullanmak istiyorum. Ama bu ürün ne kadar sağlıklı bilmiyorum ve şu an ikilemde kaldım. Herhangi bir testte yaptırmadan bu ürünleri kullanmam da bir sakınca varmıdır? Bunu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu ürünleri önermiyorum. Sağlıklı ve düzenli beslenmenizi ve spor yapmanızı öneririm.

3-4 kilo fazlam var,diyet yapabilirim fakat çikolata ve dondurmadan vazgeçmek benim için oldukça zor ne yapabilirim, aç kalırım ama dondurmasız olmaz. Teşekkürler.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Sağlıklı beslendiğinizde dondurma ve çikolata talebiniz azalacaktır.

Merhaba ben 1.62 boyunda ve 73 kilo iken düzenli aerobik (haftada 6 gün) yaparak 12kilo verdim bu yaklaşık 11 ay sürdü. Şu anda 61 kg'yim fakat son üç aydır düzenli egzersize devam etmeme ve düzenli beslenmeme (3 ara+3 ana öğün) rağmen kilo vermem tamamıyle durdu. fakat 5 kilo daha vermem gerekiyor. Ne önerirsiniz?

Sporunuzu ve sağlıklı beslenmenizi bırakmayın. Kilo vermenizin durması normal. Bir süre sonra Sağlıklı ve size özel bir uzman tarafından hazırlanmış bir beslenme programı uyguladığınızda kalan fazla kilolarınızı da verirsiniz.

16 yaşında ve 1.65 boyundayım boyumun uzaması için süt içmekten başka neler yapabilirim?

Öncelikle sağlıklı beslenmeniz ve düzenli spor yapmanız gerekli. Sağlıklı beslenmek için: Öğün atlamadan ve öğünleri zamanında yemenizi, üç ana, üç ara öğün olmak üzere altı öğün yemenizi, bol bol su içmenizi, hareketli bir yaşam tarzı oluşturmanızı, tek yönlü beslenmemenizi öneririm.

• Mutlaka kahvaltı yapın,
• 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeye çalışın.
• Ara öğünlerde süt veya ayran tüketin,
• Yatmadan önce de süt için,
• Uzun süre hiç aç kalmayın,
• Bol su için günde 2-3 litre,
• Bol salata tüketin (yağsız veya az zeytin yağlı)
• Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
• Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
• Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin. Bu içecekler su kaybını hızlandırır.
• Bol bol yürüyüş yapın, Eğer yapabiliyorsanız spor yapın.

Selamlar Nil hanım, bir sorum olacak. KIzarmış ekmekle normal ekmek arsında kalori farkı var ama nedenini çok merak ediyorum. Bilgi verirseniz çok seviniriz.

Kalori farkı yok. Sadece suyu azalıyor. Yanmış olursa protein kalitesi düşer ve kansorejen olur.

Merhaba ben 20 yaşındayım ve 1 senelik evliyim. Evlendiğimde 50 kilo iken bir senede tam 10 kilo alarak 60 kilo oldum ve yemekle aram yok fazla yemiyorum ayrıca aşırı selilütim oldu. Teşekkür ederim.

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Sağlıklı beslendiğinizde ve spor yaptığınızda bahsettiğiniz sorunlar en aza inecektir.

İyi günler 2 aydır diyetisyene gidip diyet yapıyorum kilolarım fazla ve basen bölgesi korkunç 11 kilo ya yaklaşık bir kilo kaybım oldu doktorum egsersiz yapmamı istemiyor sadece yürüyüş sizce bu konuda haklımı?

Uzmanınızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket edin. Sporu bir spor uzmanı kontrolünde yapmanızı öneririm.

Nil hanım ben 23 yaşında 1,66 boyunda 66 kiloda bir bayanım tek derdim karnım ve az da olsa basenlerim. şu an kendime göre bir diyet uyguladım onu yapıyorum. ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Günde 2,5 lt su tüketiyorum. Bana yardımcı olur mususnuz? Sevgiler...

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Sağlıklı beslendiğinizde ve spor yaptığınızda bahsettiğiniz sorunlar en aza inecektir

Merhaba benim sorunum 2 sene içinde evlendikten sonra 10-15 kg aldım. Ama ne kadar dikkat etsem yememe kilo veremiyorum. İşim gereği oturarak calışmam egz.yok eee kg.vermek istiyorum.boy:160 kg:80

İmkanınız varsa bir Beslenme ve diyet uzmanının yakın kontrolünde kilo vermenizi eğer imkanınız yoksa, www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Sağlıklı beslendiğinizde ve spor yaptığınızda bahsettiğiniz sorunlar en aza inecektir

Merhaba ben 16 yaşında 1.55 boyunda we 52 kiloyum we yazın çok zayıfken birdenbire kendimi yemeğe sardım we çok hızlı kilo aldım halada öyle ideal kilom kaç olmalı we en yakın zmnda nasıl kilo werebilrim?

www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın. Sağlıklı beslendiğinizde ve spor yaptığınızda bahsettiğiniz sorunlar en aza inecektir

Ben 17 yaşındayım geçen yaz zayıf we güzel bir kızdım ama kışın okadar kilo aldımki şu anda bunalıma girdim we yaza kadar wermem gerekiyor 1 ayım kaldı we napıcağımı şaşırdım aç kalmayı bile düşünüyorum... napabilirim lütfen yardım edin...

Aç kalarak, hızlı ve sağlıksız yöntemlerle kilo verirseniz sağlığınızdan olduğunuz gibi daha sonra verdiğiniz kilolardan daha fazlasını geri alırsınız.

Merhaba adım Evrim 19 yaşındayım 185 boyunda 85 kiloyum benim en önemli sorunum bir diyete uzun süre devam edemem ama artık zayıflamak istiyorum ama öyle gazeteden gördüğüm her diyeti uygulamak istemiyorum vücut tipim tam anlamı ile armut nerdeyse bütün kilolarım basen bölgemde. öss'ye hazırlanıyorum hareket olanağım kısıtlı bu yaza biraz daha farklı girmek istiyorum ayrıca uzun bir süre beni görmeyen arkadaşlarımın beni daha farklı görünmesini istiyorum bana kısa bir süre içinde cevap yazarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Bir beslenme ve diyet uzmanının yakın takibinde kilo verin. Eğer imkanınız yoksa, www.e-kolay.net/kadin'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş veya düzenli spor yapın.
Yayın tarihi: 28.06.2005
« tüm yazıları
1846
dahafazlası
YORUMLAR

ben 13 yaşındayım.1,52 boyundayım ve 46 kilom sizce uygun mu uygun değilse neler yapmalıyım göbeğim var kalın biraz

Özge Başer 17.11.2007 18:03:08
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.