Yazarlar

Beni seviyorsa neden ilişkisinden vazgeçmiyor?

Beni seviyorsa neden ilişkisinden vazgeçmiyor?

Gönül Derman sorularınızı cevaplıyor. Çözemediğiniz problemlerinizi çözüyor, dertlerinize derman oluyor.

Erkeğin çalışması ne kadar önemlidir?

Sevgili Gönül Hanım. Tekrar bir sorumu daha cevaplandırırsanız çok mutlu olacağım. 30 yaşında olan sevgilim şu anda işsiz ve iyi bir eğitim almasına rağmen hiç bir umut görünmüyor. Okuduğu bölüm sinema ve sıradan bir insan olmak istemiyorum diyor. Kitapçılarda veya sıradan yerlerde çalışmak istemediğini belirtiyor. 30 yaşına kadar iş olayını halledememiş bir adam. Aynı zamanda şansızlığı da var. Neye elini atsa kuruyor. Sizce iş ne kadar önemli? Her durumda destek mi olmalıyım? Bunlar nereye kadar önemli?


Tekrar merhaba,
Sen de çok iyi biliyorsun ki sorumluluk almak adına iş çok önemli bir kriterdir. Özgünüm ama şansızlık olayı benim çokta inanmadığım bir bahanedir. Çünkü eğer hayata bir şekilde adım atmışsan şanslarını kendin yaratmak zorundasın cebinde 50 liran yoksa 100 lira için çalışacaksın. Birçok erkek okuduğu bölümle ilgili bir iş bulamayınca tezgâhtarlık yapmaktan çekinmiyorlar dahası çalışmanın nesi küçümsenebilir bunu da ben anlamıyorum. Çünkü hayata karşı dik durmak ancak çalışmayla orantılı olarak çok daha mümkün olabiliyor. Ben şansızlık cümlesini tembellerin ortaya attığını düşünmüşümdür. Bunu yıllar sonra değiştirmem hiç mümkün değilken aksine tecrübelerimle perçinlemiş vaziyetteyim. 30 yaş çok ciddi bir yaştır. Erkekler bu dönemlerde en verimli çağlarını yaşadıklarından ev, aş, iş ve çocuk olayını bile halletmiş oluyorlar. Bu sebeplerle asla maddi anlamda bir destek önüne sunmamak en doğrusu olabilir. Çünkü aşkını maddi anlamda desteklersen bu çok sağlıklı bir ilişki biçimi olamaz diye düşünüyorum. Hayat müşterektir söylemi bazı durumlarda olabilir. Fakat kocan bile olmayan bir adamla aynı evi paylaşıyorsun diye bu maddi anlamda tüm sorumluluğu alabilirsin anlamına gelmez. Çünkü doğa rolleri belirlemiştir. Çağ değişse bile evin geçim sorunu erkeğe aittir. Kadın ancak bu durumu çalışarak destekleyebilir. Bunlar benim değer yargılarım doğru veya yanlış. Dilerim bu dediklerimle sende cevabını bulabilirsin.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 04.05.2010
« tüm yazıları
10322
dahafazlası
YORUMLAR

İşsiz erkek ne vakte kadar çekilir .Hem bir erkeğe bakmak zorunda niye bırakıyorsunuz kı kendiniz millet eşim sevgılım işsiz ,yada çalışmıyor dıye bırakırken.Niye kendi kadrınız bilmezsınız ki.İş konusunda şansızlık ne demek ,pazarda limon satmakta ayıp değil ,madem maksat geçime katkı ve iyi niyetse bunu yapar,hem kim istediği işi yapabılıyor Türkiye şartlarında düşünün.Nasıl alıştırısanız öyle gıder bir zaman sonra sizide sıkar bu durum emın olun.

seldaalem 08.06.2010 15:57:02

hakan kabalığa cevap vermek bile o kişiyi önemsemek olur. kendi adıma yıldızın biraz kültür ve nezaket için eğitim alması gerektiğini söyleyebilirim.

nursu 14.05.2010 07:08:21

asıl ayıpladığım ise gönül hanım herkese içtenlikle ve bu kadar özveriyle cevap vermeye çalışıyor. en azından yardımcı olduğu kişiler ona bu kabalık için destek olup yıldızı protesto edebilitlerdi. eleştiri yapılıabilr ama daha seviyeli olmak zorunda. kimse sana zorla okutmuyor istemiyorsan okuma.

hakan 12.05.2010 20:54:37

Yine yazım yanlışı hatta yanlışları.-de ve -ki eklerini yazmayı nasıl bilmezsiniz?Diplomayı nereden aldınız?

yıldız 09.05.2010 16:27:48

Önündeki yazarken ki ayrı yazılmaz.Bir yazar olarak bu yanlışları yapmanız affedilemez.Okumaktan soğudum sayenizde.

yıldız 09.05.2010 16:25:45

gönül hanıma katılıyorum.kesinlikle ikili oynuyor.sevgilisi varken bir başkasıyla beraber olması zaten aldatmadır.

gamze 06.05.2010 08:41:35

beni sevyiyorsa neden ilşkisinden vazgeçmiyor ne çirkin bir laf.ilişkisi olan birine karşı bir insan belki birşeyler hissedebilir.amane küstahlık onları ayırmaya çalışmak.son derece basit..siz siz olun kimseyi sevgilisinden ayırmak için uğraşmayın.bayağı olmayın!

nehir su 05.05.2010 17:04:01
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.