Yazarlar

Beni eskisi kadar sevmiyor!

Beni eskisi kadar sevmiyor!

Mr. Big, ilişkinizle ilgili aklınıza takılan her sorunuzu cevaplamak için burada olacak. Ona soru sormaktan çekinmeyin!

Güncellenme tarihi:
Mr Big kimdir?

Bu nick aklınıza Sex & City'deki Carry'nin sevgilisini mi getirdi?

Hayal gücünüzü biraz daha zorlayın! En az onun kadar karizmatik, baştan çıkarıcı, bir o kadar da kadınların ne istediğini bilen biriyle karşı karşıyasınız.

O bir psikolog... 31 yaşında, bekar ve İstanbul'da yaşıyor... Yüzde yüz gerçek! Şu anda kurumsal bir işi olduğu için kimliğini gizlemek zorunda kalsak da, ulaşılamaz değil. Bitirme tezini "kadın-erkek ilişkileri" üzerine yapan Mr. Big, ilişkinizle ilgili aklınıza takılan her sorunuzu cevaplamak için burada olacak. Ona soru sormaktan çekinmeyin ve bir gün herhangi bir yerde karşınıza çıkabileceğinden emin olun.


***

Ben sekiz aylık evli bir bayanım. Eşimle aramızda evlenmeden önce çok güzel bir bağ vardı.onun hem arkadaşı ,hem sevgilisiydim. Anlayacağınız herşeyi idim. Saatlerce telefonda konuşurduk. Sürekli beni düşündüğünü gösteren sürprizler yapardı. Evlenmek aynı evin içinde yaşamak için sabırsızlanırdık. Evlendikten sonra herşey çok çabuk eskidi. Artık güzel sözler duyamıyorum. İlgi göremiyorum. Ben yaklaştıkça ise bu durum onda alışkanlık yapıyor. Yani hiç kendini yormak istemiyor. Tekrar ilgisini çekmek için neler yapmalıyım?


Sorunun giz kavramı ile alakası yok. Burada anahtar kelime "Evlilik" sanırım. Daha önce de değinmiştik: evlilik, bir ilişki için çok farklı bir boyuttur. Flört döneminde ne yaşarsanız yaşayın, ne kadar tutkulu severseniz sevin, nasıl davranıyorsanız davranın evlilik ile birlikte herşeyin çok farklı olacğaını baştan bilmeli ve kabüllenmelisiniz. Bir çok arkadaşım 4-5 senelik bir flört sürecinden geçmelerine hatta bazıları o kadarsüre beraber yaşamalarına ve aynı evi paylaşmalarına rağmen evliliğe adım atınca ilişkilerini oldukça kısa bir süre kaybettiler. Bazıları da tanıştıktan birkaç ay sonra evlenmelerine rağmen, aradan seneler geçtikçe daha çok birbirlerine bağlı ve daha derinsever buldular kendilerini.

Evlilik ile birlikte beraberinde gelen bir çok kavram (sorumluluk, çocuk, aile olma vb.) ilişkiye olduğundan farklı bir boyut kazandırır. Bunlar kimi ilişkilerden bir çok şeyi alıp götürürken, kimilerine ise yepyeni şeyler katar. Anladığım kadarıyla sizinki heyecanı götürenlerden olmuş. Zor bir durumda olsan da bunun gene en iyi ilacı einle karşılıklı oturup, sorunlarınızı çözmeye çalışmaktır. Durumun ağırlığı bu konuşma ve diyaloglarda ortaya çıkacaktır. Konu gözünde büyüttüğün kadar vahim de olmayabilir ya da hayatınızın bundan sonrasını tamamen değiştirecek problemlere gebe olabilir. Uzun uzadıya bekleyip heyecanı senin açından da giderek öldürmektense yara sıcakken hemen neşter vurulmalı ve çaresine bakılmalı derim. Umarım ikinizin açısından da herşey düzelir.

Yayın tarihi: 09.02.2009
« tüm yazıları
9928
dahafazlası
YORUMLAR

Erkek nasıl olsa tapuyu eline alıyor niye yorsun kassın kendini güzel söz söyleyecem ,göz dolduracam diye iyi rol yapıyorlar evlenene kadar önemini yitiriyor kadın çünkü o artık eşinin bir malı oluyor erkeklerin zihniyet bu malisef.Size güzel söz söylemeyen erkeğe sizde güzel yemekler,güzel ütülenmiş pantolonlar giydirmeyin durum eşitlensin

seldaalem 05.08.2009 23:03:04

bence aşk da sevgi de bitmez gerçekten varsa tabi insanlar evlenmeden önce tutkuyla saygı ve sevgiyle ilişki yaşıyolar ama evlenince evlendik artık birbirimiziniz gözüyle baktıkları için kopukluklR OLUYO ve sevgi bitiyo ama ilk günkü heycanı yaşarsan sevgi bitmez ve tabiki güven çok çok önemli güven olmasa sevgi olmaz

seda 06.06.2009 23:45:47

AŞKI ÖLDÜREN İNSANLARDIR EVLİLİK DEĞİL, KİŞİLER EVLİLİĞİN RAHATLIĞINA ALIŞTIRIR KENDİNİ SADECE. BİRBİRİNE ÖNEM VERMEYİP VE İLETİŞİM YOK OLURSA EVLİLİK BİTERRRRRR...

elvan şimşek 14.03.2009 20:46:29

evlilikle aşkın ölmesi ..nedeni ne...10 sene birlikte yaşıyorlar sonra resmi nikah kıyıyorlar..sonra beraber yaşadık şimdi evliyiz ve mutluyuz...ne alaka evlilikle aşkın bitmesi...yani aşkı bitiren imza atıp sözleşme yapmak..o zaman gerçek yüzlerini gösteriyorlar... o zaman aşk bitiyor..paylaşmaya gelince kaçıyorlar..evli değilken gayet şirin ve anlayışlı ....aşk o insanı elde edince bitiyor...aslında bitmiyor..maskeleri düşüyor...ben evlilik yanlısıyım..bence evlilik bir fidan..sulamak gerekir...100 yıllık çınar olana kadar...evlilik aşkı öldürmez...

seval 10.02.2009 20:59:37

Sanal aşka kesinlikle inanmıyorum. Yazıştığın sürece karşında ideal birini yaratıyorsun ama karsılaşınca her şey bitiyor.

gerçek hatun 10.02.2009 10:04:20

Mr.Big'e katılıyorum. Evlilik demek aşkın ölmesi emek. Bir süre sonra iki taraf da birbirini kendi malı gibi görmeye başlıyor, heyecan bitiyor. Bu kim ne derse desin böyle.

canan 10.02.2009 10:02:15
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.