Yazarlar

Benden hoşlanıyor mu yoksa sadece arkadaş mıyız?

Benden hoşlanıyor mu yoksa sadece arkadaş mıyız?

Gönül Derman sizlerden gelen soruları cevapladı. İşin içinden çıkamadağınız sorularınız, çözümsüz sorunlarınız... Hepsinin cevabı burada!

ARTIK TIKANDIM!

Soru: İnsanların sorunlarına göstermiş olduğunuz yaklaşım ve çözüm önerilerinizi beğeniyle takip ettim. Ben 29 yaşında yüksek öğrenim görmüş ve şu anda özel sektörde çalışan bir insan olarak hala hayatımda biri olmamasının üzüntüsünü yaşamaktayım. Okulumu ve askerliğimi bitirmeden ve sonrasında ekonomik özgürlüğümü kazanmadan ileriye dönük bir beraberlik yaşamak istemedim. Sanırım bu düşüncem de gelinen noktada bana çok şey kaybettirdi. Hiçbir zaman günlük ilişkilerin peşinde koşmak istemedim. Kalbimde bir insan olsun ve her şeyim olsun felsefesini benimsedim. Bu çerçevede son 2 sene içerisinde 3 ü aileler vasıtasıyla olmak üzere 4 ayrı tanıştığım insan oldu. Fakat hepsi daha birbirimizi yeni tanımaya başlamışken iletişimi kesme kararı aldılar. Mevcut arkadaş çevrem, beni yeni insanlarla tanıştırma anlamında hiç umut vermiyor. Şu anda da arkadaş çevremi bir parça genişletmem belki de değiştirmem gerektiğini düşünmeye başladım. Sosyal bir takım aktivitelere daha sık katılmaktan başka bir çözüm yolu göremiyorum. Ama bu etkinliklerin neler olabileceği konusunda netleşemiyorum. Ailemin illa beni birileriyle tanıştırmasına bel bağlamak istemediğim için farklı bir takım sosyal etkinlikler tek çıkış kapısı gibi gözüküyor. " Her şey kader kısmet " deriz ya her zaman bu konularda. Ama insan biraz da kendi kısmetini kendi yaratır düşüncesindeyim. Tanışıp ilgi duyduğum ve daha yakından tanımak adına adım attığım bayanlara hiçbir zaman geçici gözle bakmadım. Ama günümüz şartlarında galiba kaybetmek durumunda oluyorum bu bakış açım nedeniyle. Gerek sizin köşenizde gerekse çevremde çiftlerin ne gibi sorunlar yaşadığını yakından görme şansım oluyor. İnsanların bencilliği, birbirlerine karşı anlayışsızlığı. Bir iltifatı ya da yapılacak hoş bir sürprizi çok gören, kompleks haline getiren insanları gördükçe inanın içim acıyor. Hayatımda özel bir insan olsa onu mutlu etmek için neler yapmazdım diye kendi kendimi yiyip bitiriyorum. Bu hayat çünkü çok kısa ve dolu dolu yaşanmalı diye düşünüyorum. Bana birkaç öneri sunabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ediyor, size kolaylıklar diliyorum.


Merhaba,
Öncelikle benim hakkımda ki nazik ve hoş düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Senin gibi eğitimli ve centilmen genç erkekleri tanıma şansına erişince kadın erkek ilişkilerine inancım biraz daha artıyor.
Çok doğru tespitlerde bulunmuşsun. Kaliteli ilişkilerin azalması, insanların özellikle gençlerin nezaketi bir tarafa bırakmalarından dolayı; maalesef çiftlerde hem iletişim hem de saygı problemi ortaya çıkabiliyor. Sonra ne oldu bu evliliklere ve birlikteliklere diye insanlar ver yansın edebiliyorlar.
Yine dediğinde çok haklısın ki maalesef güzel bir sözü birbirlerinden esirgeyip sadece güç kavgasına girebilmeleri de mümkün olabiliyor. Elbette senin gibi genç insanların hem eğitim hem de sorumluluklarını tamamlayıp evlilik gibi ciddi adımları sonradan düşünmek istemeleri kendilerine saygılarını gösteriyordur. Fakat bu geçiş dönemlerin de flört etmekte, yeni insanlar tanımaya çalışmakta çok doğal süreçlerdir. Sen bunları ertelemişsin. Bu senin tercihindir. Asla bunun için geç olduğunu düşünmemelisin. Şimdi tüm hedeflerine ulaştığına göre elbette hayatında sana ve kişiliğine uygun bir kız istemen çok doğal ve olabilecek bir durumdur.
Fakat isterdim ki bu kızlarla nasıl konuşuyor ve iletişim kuruyorsun bana biraz olsun anlatabilseydin. Açıkçası bu kadar değerli bir genç olduğun halde (düşünce yapını kast ediyorum) niçin daha ilk görüşme dönemlerinde kızlar seninle iletişimi kesti? Burada mutlaka yanlış giden bir şeyler var. Bu kendini ifade etmenle ilgili bir durum olabilir.
Elbette sosyal aktiviteler tanışmak için iyi adımlardır. Ama belki bu iletişim konusunu çözmemiz (tabi sen bunu istersen çözmeye çalışmamız) daha doğru bir adım olabilir. Fakat tahmin edersin ki sadece senin yazdıklarınla iletişim eksikliği sonucuna ulaşıyorum. Yanılmam da çok olası olabilir.
Diğer bir sebep ise; Belki de bu kızlar sana hiç uygun değillerdi. Anlayacağın bazı sorulara cevap bularak sorunu da bulabiliriz. Bu nedenlerle bu sorulara cevap vermen bazı şeyleri daha kolay anlamamızı sağlayabilir. Kızlarla ilk buluşma anlarında neler yaşıyorsun ve nasıl davranıyorsun? Nelerden söz ediyorsun? Onlar nasıl tepki veriyor? Sence neden iletişimi kesiyorlar? Bunun için açıklamaları var mı? Seni tanıştıran kişiler bu konu hakkında nasıl yorumlarda bulunuyorlar?
Kişiliğinle ve fiziksel özelliklerinle nasıl birisin? (ki fiziksel özellikler asla kızların gözünde sanıldığı kadar çok önemli kriterler değildir bilesin) ve senin vereceğin daha farklı bilgiler. Tüm bunların ışığında dilersen bana tekrar yazıp bu soruların cevabını gönderebilirsin. Bu şekilde daha sağlıklı çözümlemeler yapmamız mümkün olabilir. Belki de senin gözden kaçırdığın bir yanlışı birlikte bulabiliriz. Yeni mailin gelir gelmez seni hemen cevaplandırmaya çalışırım.

Şimdilik sevgiyle kal.
Gönül Derman

>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 16.03.2010
« tüm yazıları
21738
dahafazlası
YORUMLAR

mrb ben 21 yaşındayım ve ünv öğrencisiym. aşık olmayı unuttum sevemiyorm artık derken arkadaşımdn hoşlandığımı farkettm. ama bu duygularım karşılıklı mı gerçekten anlayamıyorum. birlikte güzel vakit geçiriyoruz neredeyse günün çoğunluğunu ya telde ya internette ya da dısarda beraber olarak geçiriyoruz ama yalnız değiliz. o sürekli benimle uğraşıyor konuşmalarıma ya da yürüyüşüme laf ediyor. yanımda gayet rahat bir şekilde eski kız arkadaşının adını falan söylüyor unutamadım tarzında konuşuyor başka kızlara bakıyor ama benimlede ilgileniyor sabahlara kadar netten konusuyorz..ne yapmaya çalışıyr

kafam çok karışık 24.08.2011 05:42:24

Sizin gibi düşünen erkek kaldımı : ) Bu anlamda sevındırıcı olduğunuz demek isterım.''Fakat hepsi daha birbirimizi yeni tanımaya başlamışken iletişimi kesme kararı aldılar.''demeniz biraz düşündürücü ama .Sanırım ikili ilişkilerde bayanlar hakkında tecrübesizliğiniz buna yol açmış olabılır .Kendinizi bu kadar kızlardan soyutlamayın,bayan sevgılı olmasada arkadaşlar edınınkı bayanlar hakkında fikriniz oluşsun.

seldaalem 08.06.2010 15:37:34
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.