George Bernard Shaw" /> George Bernard Shaw" />
Yazarlar

Beklenti yasası...

Beklenti yasası...

"Yaşamımız yaşadıklarımızla değil, beklentilerimizle şekillenir." <br/>George Bernard Shaw

Nereye bakmayı seçerseniz onu görürsünüz. Olumlu düşünceleriniz sizi istediklerinizle, olumsuz düşünceleriniz ise sizi korkularınızla karşılaştırır. İnandıklarınızla yaptığınız seçimler yaşamınızın yönünü, arkadaş seçiminizi hatta düşmanlarınızı en nihayetinde kaderinizi etkiler. Eğer etrafınızdaki insanları iyi insanlar olarak algılıyorsanız, kendinizi rahat hissedersiniz ve enerji alanınızı genişletirsiniz. Bu sayede iyi insanları yaşam alanınıza çekersiniz.

Pozitif etkiyi yaratabilmek için mücadeleniz; sizi engelleyen negatif düşünce kalıplarından kurtulmak olmalıdır. Yapmayı istediğiniz herhangi bir eylemle ilgili olarak önce negatif beklentilerinizi açığa çıkartın. Şüphelerinizi yüksek sesle dile getirirseniz zihninizden çıkartırsınız. Aksi takdirde içinizde sürekli size kendilerini hatırlatırlar. Mutlaka yazarak ya da yüksek sesle seslendirerek yapın. Bunu yaptığınız takdirde zihninizde yaratılan boşluğa pozitif beklentinizi tekrarlayarak kendinize duyurursunuz. Gerçekleşmiş halini zihninizde canlandırmak bir süre sonra kendinize inanmanızı destekleyecektir. İnancınız <istediğinizi > gerçekleştirecektir.

Günlük yaşamınızda zihninizde, pozitif imgeler + olumlu koşullanmalar + başarılı sonuçlar yaratırsanız, zihniniz gerçek olarak algılayarak hayatınıza benzer deneyimleri çeker.

Neye inanırsak onu yaşıyoruz.

• İyiyi hak ettiğinize inanın.
• Emeklerinizin karşılığını almaya hakkınız olduğuna inanın.
• Kendinizi sevmenin gücüne inanın.
• Bencillikle kendi değerinizi korumanın farklı kavramlar olduğunun ayrımında olun ve özsaygınızı koruyun.
• Yaşamak istediğinizi seçin.
• Kararlarınızı ertelemeyin.
• Sorumluluk alın.

Unutmayın, enerji düşünceyi takip eder. İnandıklarımız ve beklentilerimiz deneyimlerimizi yaratır.

Yaşam Koçu
Derya Akkaya
Yayın tarihi: 08.09.2009
« tüm yazıları
1279
dahafazlası
YORUMLAR

kesnlkle ne dşünrsen enyden korkarsanız başınıza gelıo bı deneyın ii dşünun kötü herşeyi silin atın herşey ii herşey pozitif emn olun değişecek hayat sunulanı değil istenilen hayatı yaşıjaksınız

dejavu 09.10.2009 23:16:39

Neye inanırsak onu yaşıyoruz&#65533; şeklinde yazmışsınız ama bende diyorum ki; istenilen hayatı değil de sunulan hayatı yaşamak zorunda kalıyoruz...

banu_34_banu 11.09.2009 16:06:14

Kesinlikle buna inananlardanım ben de.Hayatımızı düşüncelerimiz belirliyor ve kötü durumları da iyi durumları da biz yaratıyoruz.Ben bu şekilde hayatımı değiştirdim ve inanılmaz mutluyum.

venustengelen 11.09.2009 02:33:12

bu kişisel gelişim olayından bi tek ben mi sıkıldım çok merak ediyorum..

gokcheen 10.09.2009 02:07:57
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.