Yazarlar

Bana ilgisini neden kaybetti?

Bana ilgisini neden kaybetti?

Gönül Derman, dertlerinizi dinliyor, ilişkilerinizdeki düğümleri çözüyor. Dertlerinize çözüm bulmaya devam ediyor.

Yanlışları kabul edip yolumuza devam etmeliyiz!

Sevgili Gönül Derman, Geçen haftalarda içimde patlayan ve kendi kendime cevaplandıramadığım sorularımı hayatımda yaşadığım durumu sizden yardım isteyerek bahsetmiştim. Kendime, yazdığınız değerli sözlerden birçok kelime çıkarıp aldım inanın o kadar faydasını gördüm ki. Fakat bir şeyleri hala halledemiyorum. Şöyle! Yaşadıklarımı sevgilim ilişkimizin 1.ayının sonunda öğrendi ve şuanda 1,5 yıldır birlikteyiz öğrendiği andan itibaren hep bana kızdı ama aynı zamanda çok sevdi. Bana kullandığı sözcükler son zamanda söylenmiş sözler değil her zaman ilk duyduğu andan beri söylediği sözler. Bana yazınızda bakire olmayan eşiyle ilgili kişinin fikirlerini söylediği yazıyı oku demiştiniz. Okudum ve ona isterse ayrılabileceğimizi söyledim. Ama bugünden değil yaşadıklarımı öğrendiği o tarihten beri hep ayrılmayı teklif ediyorum bu hafta yine tekrarladım fakat sen benim karım olacaksın, bana göre senin aptallığının cezasını ilişkimiz ödememeli diyor. Ve daha bir sürü ince söz, hayatımda hiç bu kadar güzel sözler duymadım. Bu arada bakirelik, ilk gece yazıları denk geldikçe okuyorum o kadar üzülüyorum ki bakireliğim boşuna gitti ve çok ruhsuz yaşadım inanılmaz ucuz hissettim. Şuanda sevgilim beni çok güzel seviyor fakat aklına geldikçe kullandığı sözlerle yine basit ve ucuz hissediyorum kendimi. Çok yoruluyorum bu iki uç arasında gidip gelmekten. Onu bende seviyorum şuanda işsiz. Kötü alışkanlıları yok. Oldukça dürüst bir erkek. Bunlar toplanınca işsizliği gizlenmiş oluyor. Ama yanlış mı düşünüyorum? Daha sonra hiçbir bakireyle birlikte olmamış beni karısı olarak istiyor ve ölene kadar bakire bir kadınla olmanın ne demek olduğunu anlayamayacak diye utanıyorum kaçmak istiyorum ondan uzaklara gitmek daha mutlu olur belki benim yaptığım hatalarla bu kadar boğuşmak sorunda kalmaz diye. İlerde yaşlılığında başıma hep kalkarsa diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bana yazdığınız bir cümle vardı uğraşıyorum bu cümleyi sindirmeyi; yanlışlar senin ve bunu kabul etmelisin. Bununla yaşamayı nasıl öğreneceğim. Düşünmeden yaşadığım zamanları nasıl telefi edeceğim? Bana yine nasıl yardımcı olursunuz? Üniversiteyedeyken çok arkadaşım vardı şuanda onlarda yok kimse benim dostum olmamış, herkes bir şekilde zarar vermiş bana bende uzaklaştırdım herkesi çevremden ve sevgilim, ailem, iş arkadaşlarımla yaşıyorum daha çok bu da zararlı bir düşünce mi? Tecrübenize ihtiyacım olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum.

Merhaba
Sen her açıklamanı yapmış ve her koşulda ondan uzaklaşabileceğini belirtmişsin. Bundan daha fazlasını yapamazsın ve yapmamalısın zaten. İki şık var:

1. Seni seviyorsa geçmişi sorgulamayacak ve ilişkinize ciddi anlamda şans verecek. Seven adam bunu başarır ve tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmaz.
2. Şık ise bunları taşıyamıyorsa arkasını dönüp gidecek. Gelgitlerle birlikteliğiniz asla sağlıklı yol alamaz.

Ama kararı ona bırakacakken senin de gerçekten yapman gereken şeyler var. Sürekli ona artık istiyorsan ayrılalım mesajını vermemelisin. Seçimleri için şans verdin. Ve o seni seçti. Ancak bu ilişki sözlerle seni yormaya başlarsa ondan vaz geçebilirsin. Kendine bu derecede de saygılı olmak zorundasın. Kararların da net olmak zorunda. Bu hayatı ikiniz paylaşıyorsanız sürekli sende ona seçimler sunmak zorunda kalmamalısın.

Yine çok önemli bir nokta. (Hayatı boyunca bakire bir kızla birlikte olamayacak) ne kadar kötü ve iddialı bir söz farkında mısın? Bana ortaçağda ki bakirelik kavramını çağrıştırdı. Birçok çift bu konuyu hiç düşünmez bile. Kaldıki bu durumda değiştirebileceğin ne var diye bir düşünebilirsin. O gerçeği biliyor ve seni olduğu gibi seviyor nokta. Şimdi yeniden bakire olabilirmisin? Cevabın hayır ve artık bunun üstünde durman sana hiçbir yarar getirmez. Hayatı boyunca hiç bakire bir kızla olmayan bir sürü erkek var. Bunu söz konusu bile etmezler ve dahası akıllarına bile gelmez. Sen kendine artık hangi konuda eziyet edeceğini bilemiyorsun gibi geliyor. Çünkü her şekilde suçluluk duygusuyla yaşıyorsun ve buna yenilerini ekliyorsun. Farkında mısın?

Sevgili genç dostum. Sen bu konulardan o kadar rahatsızsın ki onun karşısın da eziliyorsun. Ezildikçe duruşunu bozuyor ve kendine haksızlığın boyutlarını büyütüyorsun. Yine çok önemli. Kimse dostum olmamış biraz haksın bir yargılama gibi geldi. Geçmişte ki dostlukları yaşarken o zaman çok küçüktünüz. Gençken yaşanan dostluklar çok kalıcı da olabilir geçicide. Nasıl mutluysan o şekilde tercihler yapmışsın. Ama istiyorsan eski dostlarına merhaba demen kimseye bir zarar vermez ne dersin?

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>
noadpop
Yayın tarihi: 25.05.2010
« tüm yazıları
18743
dahafazlası
YORUMLAR

sevgilim önceden bana çok ilgi gösterirdi can atardı benle konuşmaya ama artık ben onla konuşmak isteyince hep işim var diyo ve okadar ilgili deil

yağmur seven 05.09.2011 17:39:52

Mrb sevdiğim kişiye bir türlü güvenemiyorum benim için hiç bişey yapmıyormuş gibi geliyo hep beni 2.plana atıyor aklımda bir çok soru var ama ondan vazgeçemiyorum onun hayatımda olmadğı bir güne bile tahammülüm yok ama çok acı çekiyorum beynim aklım durmuş gibi bnm hareketlerim onun hayatına çok karışmam sürekli onunla olmak istemem haytımı felç etmiş durumda iütfen yardımcı olursanız sevinirim

Canan 04.09.2011 09:40:16

zaten erkeklerin doğası die die erkekleri her şeyi normal gören bir toplum haline geldik ve erkekler de bundan oldukça memnun... çünkü hiç bir şekilde suçlu deiller ne de olsa 'genlerinde' var!!! yok böle bir şey ya!! gözünüzü açın artık!!! erkeğin doğasında var da kadının doğasında yok mu!! seven erkek veya kadın asla ama asla başkasına bırak dokunmayı bakamaz bile!!! bırakın artık aldatılmanıza,sevilmeminize kılıflar uydurmayı!!! erkeklerin ağzından birebir duyduğum şeler bunlar benim!!!

mutlu 26.05.2010 15:48:05
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.