Yazarlar

Ayrılmayalım diye tecavüz etti!

Ayrılmayalım diye tecavüz etti!

Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Gönül Derman sizlerden gelen soruları cevaplıyor, dertlerinize çare buluyor.

Güvensizlik

Soru: Merhaba, ben 30 yaşında bir bayanım, yıllar önce birisiyle çıktım. Evlilik planları yaparken 2 yılsonunda ailesinin istemiş olduğu birisi ile nişanlandı. Daha sonrada bir başkasıyla görüştüm ve bana yalan söylediğini kanıtlarıyla görünce ondan da ayrıldım. Tabi bu tarz olaylar bende çok büyük bir hüsran oluşturdu, tüm erkeklere karşı bende bir güvensizlik oluştu. Bu nedenle de uzun süre hayatıma birini sokmamaya özen gösterdim, şuan yeni tanıştığım birisi var hayatımda. Benden 2 yaş küçük bu aramızda sorun olmadı. İlişkiye çok hızlı bir giriş yaptık. Buda doğal olarak beni korkuttu çünkü ne o beni çok iyi tanıyordu nede ben onu. Bunu kendisine anlattım ve bu kadar hızlı gitmesinin beni korkuttuğunu belirttim ve daha öncede böyle bir olay yaşadığım için ona güvenip güvenemeyeceğim konusunda kafamda soru işaretleri olduğunu söyledim. Tabii ki çok kızdı önceki yaşamış olduğum kötü tecrübenin ceremesini kendisinin çekmeyeceğini onunla kıyaslamamam gerektiğini söyledi. Telefonda çok sık görüşüyoruz fakat işlerinin yoğunluğu nedeni ile yüz yüze çok sık görüşemiyoruz. Tabi buda bende acaba sor işaretleri oluşturuyor acaba kiminle, acaba nerde, acaba beni aldatıyor mu gibi. Bu düşünceyi ona pek belli etmememe çalışıyorum fakat kafamda bu hep bir muallâk. Sizce gereksiz bir kuruntumu bu, artık birisine gerçekten güvenmek, inanmak ve bağlanmak istiyorum. Ama buda aynısı olursa bir daha toparlanabileceğimi sanmıyorum. Düşünceleriniz benim için çok önemli.


Merhaba,
Öncelikle düşüncelerimin senin için önemli olduğunu söyleyerek beni onure ettiğin için teşekkür ederim. Doğru adamı ararken yanlış adamlarla birlikte olmak bizi biraz üzebilir ve güven duygumuzu zedeleyebilir. Bu bir nevi insanca kendimizi korumak güdüsüdür. Endişelerimizi kendimizi korumak düzeyinde tutarsak oldukça iyi bir durum olabilir. Fakat bunu tüm özgüvenimizi yerle bir edecek düzeye getirmişsek ve erkeklere karşı hepsi aynıdır söyleminde tutarsak oldukça eksi bir duruma getirmiş olabiliriz.

Bunların ışığında belki şu andaki erkek arkadaşın için biraz şüpheci olman kendini korumak adına en doğrusu olabilir. Lakin geçmişin gölgelerinin bu gününü kapatmasına ve engellemesine izin vermemen çok daha doğru olabilir. Çünkü ona hiç şans vermezsen doğru adam olup olmadığını öğrenemezsin.
Elbette önceliğin kendini korumak üzerine olmalıdır. Her şeyin çok hızlı geliştiğini düşünüyor ve endişeler taşıyorsan hiç çekinmeden arkadaşından zaman isteyebilirsin. Seni seviyor ve önemsiyorsa endişelerine de saygı göstermek zorundadır. Bu sebeplerle ben kuruntularını saygı gösteriyorum. Çünkü çok doğru endişeler taşıyorsun. Uzakta olması veya başkasıyla olabilirliği için demiyorum. Sadece onu çok iyi tanımadığın için senin deyiminle kuruntulu olmanı kast ediyorum. Biraz zamanla onu tanıman kafandaki soru işaretlerine cevap bulmanı sağlayacaktır. İlişkilerde aşkta güven kadar önemlidir. Fakat çok az tanıdığın birine körü körüne inanmaktansa senin gibi biraz şüpheci olmak çok daha doğru olabilir. Anlayacağın çok fazla bağlanmadan onu tanımaya çalışman gelecekte pişmanlık duyma olasılığını en aza indirebilir.

Kucak dolusu sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 19.07.2010
« tüm yazıları
11605
dahafazlası
YORUMLAR

Bu ay 18 yaşıma giriyorum. Ve hamileyim evli degilim 3 yıldır birlikteligim olan birinden. Hamile oldugumu ona söyledim evlenelim diyor. Ama şu an da askerde ve ben ne yapacagımı bilmiyorum. Daha önce doktora gitmedim ama karnım büyümeye başladı. Sevgilim annene anlat durumu izne gelince evlenelim diyor. Ama nasıl yapıcagımı bilmiyorum.

Fikirlerinize Ihtiyacım var 04.01.2015 17:22:20

onure değil onore aşkta değil, aşk da... ta bile değil da... ayrı yazılır. olacak inşallah yakında. gelişmeler var yine de.

yıldızzz 26.07.2010 18:35:39
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.