Yazarlar

Aşk-ı Memnu hafif kaldı!

Aşk-ı Memnu hafif kaldı!

Gönül Derman, bu hafta sizlerden gelen yasak aşk, aldatma ve aldatılma, evli ilişkiler hakkındaki soruları cevapladı. Bakalım düğümler çözülecek mi?

Aşk-ı Memnu hafif kaldı!
"Sana bekâretimi versem beni sever misin"

Soru: merhaba, Bir genç kızın yazısını ve yazdığınız cevapları ilgiyle ve dikkatle okudum. Yazıya göre genç bir kız 2 aydır çıktığı bir erkeğe bekâretini vermiş ve sonrada pişman olmuş ağlıyor. Sonrasın da çocuk beni seviyor muydu, sevmiyor muydu diye tartışmış sizinle. Peki, çocuk zorla mı yaptı, eğer öyleyse bu zaten tecavüz! Yok, öbür türlüyse çocuğu niye karalıyor. Kaç erkek böyle bir durumda yok ben almayım der. Ondan sonra da gözleri şişmiş.
Kendi vicdanını rahatlatmak için size yazı yazıyor. Hani siz yazacaksınız ya işte bekâret artık günümüzde önemli değil hangi çağda yaşıyoruz diye.

Bekâretin önemini ben evlenince anladım ve batı dünyasında neden bu kadar aile içi boşluk var ve boşanma geçimsizlik olaylarının sebebinin bu olduğunu kavradım. Çünkü böyle biriyle evlenince o kimseyi sahiplenemiyorsun. Biraz kaba olacak ama bir insanın ikinci el aldığı bir şeye verdiği değerle ilk defa kendi kullandığı şeye verdiği değer bir olur mu?

Asıl konu bende aynen bu şekilde bekâretini kaybetmiş bir kızla evlendim. Onu sevmeme rağmen ve onunda beni deli gibi sevmesine ve hatta bana kul köle olmasına rağmen hayatım zehir gibi. Hiç bir şey bana zevk vermiyor. Neredeyse her günümüz huzursuz geçiyor. Ama arkadaşlarımızda bizi bir o kadar mutlu zannediyorlar. Elim kolum bağlı hiçbir şey yapamıyorum. Ne boşanabilecek kadar cesaretim var nede beraber yaşayabiliyoruz. Çünkü seviyorum, asıl önemli olanı o ise beni deli gibi seviyor. Şimdi ben ne yapayım ya da o bahsettiğiniz kızla evlenecek çocuğun suçu ne. Olan bana oldu ona oldu.
Dediğim gibi hayattan hiç bir beklentim kalmadı. Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal. Bizim suçumuz neydi hayatımız boyunca hiç bir kızın gururuyla oynamamak mı ya da incitmemek mi? yazılarımın devamı gelecek. Cevabınızı bekliyorum.


Merhaba;
Öncelikle şunları vurgulamak isterim.
1.Okuduğun yazıda ki kız tecavüze uğramış. Sevdiği ve görüştüğü kişiye güvenmenin bedelini fazlasıyla ağır ödemiş.
2. her şeye rağmen bekâretini kaybetmiş acı çeken bu kız durumundan dolayı birde utanıyor. Yinede o kişinin pişman olduğunu belirtmesi sebebiyle birlikte olmaya devam etmiş.( cinsel anlamda birliktelikten söz etmediğimi anlamışsındır)
3. bütün bu yaşadıklarına rağmen beni sevmediğine emin değilse benimle mecburen evlenmesin diyecek kadar onurlu, gururlu ve güçlü bir kız o.
4. tecavüze uğramış bir genç kızın benim gözümde önceliği çektiği acıdır. İnan bana basit bir et parçası en son düşündüğüm şey olabilir ancak.
Bekâret senin gözünde ve elbette yaşadığımız topluma ve kültüre göre oldukça değişebilen bir öneme sahipte olabilir. Fakat benim bu durumda önceliğim; mağdur durumda ki bir genç kızın duygularıdır.
5. eşine ikinci el diyebilmen ise inan beni dehşete düşürdü.(kullandığın cümle bunu anlatıyor)

Tekrar ediyorum. Bu cümleyi kullanman ve eşine meta gibi bakabilmen bende sevgili karına inanılmaz bir acıma ve üzülme hissi uyandırdı. Daha önce bakire olmadığını biliyorduysan o zaman niçin evlendin? Seviyordum demene cümlelerin dolayısıyla inanamıyorum açıkçası. Seven adam geçmişe sünger çekip ona göre yoluna ve evliliğine devam edebilirdi. Çünkü sevgin buna yetebilirdi.
Madem buna tahammül edemeyecektin! Neden evlenmeden şövalyeyi oynadın ve kızı da buna inandırdın diye sana sormazlar mı? Ondan sonra da kıza her gün bunu hatırlat ve hayatı zehir et. Seviyorsan nasıl kıyabiliyorsun ki o âşık olduğun kadına? Yineliyorum. Sevseydin karının arkasında dimdik durabilirdin.
Kızlara her şeye rağmen sevdiğiniz adamlara karşı dürüst olun diyorum. Ama biliyorum ki başta kabul ettikleri bir durumu sonradan kullanan adamlarda var olabiliyor hayatta. Bu sebeple kızlara gerekirse aile ve evlenecekleri adamın tepkilerine göre kızlık zarlarını diktirebileceklerini de söylüyorum. Senin gibi düşünenler oldukça başka şans bırakmıyorsunuz onlara maalesef. Bu durumda yalanla yaşamak daha mı doğru olacak sence? Yine bakire kızlarla birlikte olan erkekler değil mi? Madem bu şekilde düşünecekler o halde yok sen şimdilik bacımsın. (bacım kelimesi komik belki ama söylenecek başka söz bırakmadın bana) Evlenince ancak seninle birlikte olurum demeleri en doğrusu olmaz mı? Sonradan ikinci el muamelesi yaparız size demeliler belki de ne dersin?
Buradan bu mantıkta olmayan beyefendileri kesinlikle konu dışında bıraktığımı belirtmek istiyorum.
Bakire olmayan kızlar senin düşüncene göre bu durumda toplumdan dışlansınlar ve hiç evlenmesinler öyle mi dersin?
Seni bu kadar seven bir kadınla evlisin. Ne kadar şanslı olduğunu korkarım çok geç kaldığın bir gün anlayacaksın. İşte o zaman son pişmanlığın da hiç fayda etmeyebilir. Bir sürü evlenen ve boşanan ama sonra tekrar evlenen kadın var. Senin mantığınla onlar da bir daha hiç evlenmesinler. Çünkü bakire değiller. Bu durumda onlarla evlenen adamların da ne suçu var değil mi? Belki bu duyguları tek başına içinden atamıyorsun, hadi kabul o da olabilir diyelim. Ama bu şekilde ne sevgi nede evlilik olmaz bilmek zorundasın. Lütfen gerekirse bir psikiyatristten yardım almanın yoluna gitmelisin. Çünkü bu düşünceler sana hayatı zehir ediyorsa belki başka çözümler üstünde durman eşin içinde en doğrusu olabilir. O kıza da çok yazık. Geçmişte yaptığı veya zorla yapılan bir eylem bu gün karşısına oldukça kötü bir biçimde kocası tarafından sürekli çıkarılıyor. Seni çok sevdiği için tüm yaşattıklarını kabul etse bile bir gün oda isyan edebilir. O halde birbirinizi daha fazla incitmeden bu sorunun üstesinden gelebilmek için yardım almaktan başka çareniz kalmamış gibi ne dersin?
Gerçekten hem senin için hem de (en çok) eşin için oldukça üzüldüm. Yazılarımın devamı gelecek demişsin. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Sevgiler
Gönül Derman


Not: eşin için üzücü olmayacaksa bu mailini isimleri silerek (ve eşin senin yazdığını anlamayacaksa) bu hafta ki yayına almak isterim. Yayınlanmaması için özel bir rica söz konusu olmadıkça izin almam ama aylar önce gelenleri yayına hazırladığım için ve mailin çok yeni olduğu için bunu sana belirtmek istedim.

>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 09.03.2010
« tüm yazıları
10130
dahafazlası
YORUMLAR

hem sen neden gençlerin bunlara üzendirildiğini düşünyorsun kapalı kapılar ardında yaşandığında sen bilmediğinde bunlarıda yaşanmayooomo sanoyırsun.kim aldatılmak ve tecavüze uğramak ister biide onların tarafından bak olaylalra.içlerinde sakladıkları ve korktukları meseleri anlatıyorlar ve bir yol daha olduğunu görüyorlar.özendirme yok doğru yolu bulmalarını sağlamak var.

psikopata cevap 13.03.2010 07:15:24

malesef bu durumda olan insanlarımız o kadar çok ki demekki sen etrafına bakmadan yaşamışsın bunca zaman.bizde onaylamıyoruz tabıki olmamalı fakat bazı konuları da görmemezlıkten gelemeyiz öyle değilmi eğer görmezden gelirsek halasenın gibi düşünmemiz gerekir.ailelerin çocuklarına verecekleri terbiye çok önemli çok iş düşüyor bu konuda hepimize dikkat etmemiz lazım yardım etmemiz lazım bilgilerinize ::::::..............__

pskopat'a cewap 12.03.2010 13:18:35

ya siz manyakmısınız bu adiliklerin reklamını yapıyorsunuz birde böyle birşey varmı ya bizim toplumumuzun bir aile yapısı var gençlerimizi bunlara neden özendiriyorsunuzki be böyle bişey o0lamaz ya nerde yaşıyoruz iive corç mayk olmuşuzda haberimiz yok ya

pskopat 12.03.2010 11:15:02

gönül hanım yazıları okudum dehşete geldim,şaşkınım,korkdum bu gercekden yazıların sonunda gecirdiğim hisler.insnlar 21 yüz yılda bu kadar hastamılar yoksa her zaman vardı da kapalı kapı arkasındamı kalıyordu?farklı kadın hikayeleri içlerinde korku ,korkularını yenmek için çaba,kaçmak ,kurtulmak ve malasef acizlik.moderin çağda yaşıyoruz halen aciziz .üzüldüm kadınlara ve hemen kendi haytıma bakdım şükür etmeye deyer.orda çapkın kadın vardı onada üzüldüm o hasta gönül hanım acil tedavi olunmasa hastalığı iyice irelileyecek.ve bütün bu hikayelerde bu yaımcık ailelerde büyüyen çocuklara üzüldüm

mucuk82 10.03.2010 11:26:46

evelenmeden önce sevdiğim kız bakire olmadığını ve ayrılmak istersem anlayışla karşılayacağını söyledi.ben onu herşeyiyle sevdim ve kabul ettim... evlendim ve hiç açmadık.birbirimizi çok seviyoruz ve gerçekten geçmişe tekılıp kalmanın bir faydası yok diyorum.seviyorsan olduğu gibi kabul etmelisin

bir erkek 10.03.2010 08:09:47

öylemiydi. neden yeni nesil erkekleri (20-40yas)bu hale geldi. amaçları sadece eğlence,içki,sex hayatın anlamı bu değilki hata kimde biz seven kadınların yaptıklarında mı yoksa onlardamı yada ailelerinde mi. yalnış anlaşılmasın ama erkek mılletının artık çoğu ailevi sorumluluklarının farkında değiller. aslında ewli olduklarını kabul etmıyorlar ne yapıcaz bilmiyoruz. tawsiyesı olan varsa lÜtfen yazsın GÖNÜL HANIM SİZEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDIYORUZ İYİKİ WARSINIZ...

yeliz: ((( 09.03.2010 23:07:46

bütün yazıları okudum bir kadın harıç(süzgece dönmüş ) diğerlerine çok üzüldüm. ama ben evli kadınların kocalarına maddi manevi yaptıkları fedakarlıkların nasıl ayaklar altına alındığına gerçekten dayanamıyorum.inanın günümüz erkekleri artık kadınlara güvenıyorlar.gelecek hazırlama kaygısı tamamen kadınların omuzlarında, nasıl hem kadın parası yıyıp hemde ben erkeğim die ortalıkta dolaşıyorlar inanın anlayamıyorum.ben ve çevremde tıpkı bu durumda olan ve adına aileyiz ayrımız gayrımız yok diyen bı çok erkek var.kadınların çoğuda aman rezil olmayalım die susuyorlar.çok yazık oysaki babalarımız

yeliz : ((( 09.03.2010 23:03:33
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.