Yazarlar

Arkadaşımla sevgilim arasında bir şey mi var?

Arkadaşımla sevgilim arasında bir şey mi var?

Gönül Derman sorularınızı cevaplıyor, dertlerinize çözüm buluyor.

Asker psikolojisi mi?

Merhaba Gönül Hanım. Sevgilim askerde. Bazen sıcak bazen uzak davranıyor. Bu şekilde davranınca benimde kafam karışıyor. Bilmiyorum bana mı öyle geliyor. 1 hafta önce soğuk davranıyor konuşmalarını kısa kesiyordu bende ona soğuk davranınca niye bana böyle davranıyorsun demeye başladı. Sen benim eşimsin gözüm senden başkasını görmüyor ben seninle konuşmak için neler çektim seni başkası için bırakmam diyor. Hatta bir keresinde ayrılmıştık bilerek kaza yapmıştı 2 gün yoğun bakımda kaldı ben olmadan yaşayamayacağını söylüyor. Ben anlamadım beni çok sevdiğini söylüyor ve askerden döndüğünde nişanlanacağız. Peki, niye bu şekilde davranıyor?
Bir de izne gelecek ve onunla çıkmaya tedirginim daha önceki çıkmamızda sinemaya gittik ve göğüslerime dokundu. Ben çok kızınca bir daha yapmayacağına söz verip özür diledi. Şimdi yine aynı şey olursa diye biraz endişeliyim. Ne yapacağımı ve nasıl davranacağımı bilmiyorum. Bu konuda da yol gösterir misiniz? Yoksa tüm bunlar asker psikolojisinden mi?


Merhaba
Bu soğukluk bir döneme aitse belki kendine özel yaşadığı bir sıkıntıyla ilgili sorunu vardı. Bu sebeple çok sıcak davranmamış olabilir. Nitekim sana sonradan açıklamasını yapmış ve güzel sözler sarf etmiş, elinden geldiğince sorunu çözmeye çalışmış. O halde konu senin açından da kapanmalı belki ne dersin?
Sadece bu değil ileriye yönelik ve evlilik gibi planlar yapıyorsunuz. Bunlar sevgi gerektiren ciddi düşüncelerdir. Bu durumda sence bu adam seni yeterince sevmiyor mu?

Anlıyorum. Birbirinizden uzak olduğunuz için biraz tedirgin ve kafanızda soru işaretleri oluşuyor ama bu sadece senin tarafından bu şekilde hissediliyor da olabilir. Belki bu kadar sorgulayacağına askerde ki sevgilinin sözlerine güvenmen en doğrusu olabilir. (Çünkü seni sevdiğine ve senin için her şeyi yapacağına da inanıyor gibisin) birde şöyle düşünmeye çalış istersen. O da şu an kolay olmayan bir görevi yerine getiriyor. Bazen gel gitler yaşamasını idare edebilirsin belki. Çünkü eğer dediğin gibi asker psikolojisi diye bir durum varsa; o halde sorunu (yine varsa) yönetmek, biraz sana düşebilir.

Bu arada istemediğin hiçbir şeyi sana yapmasına elbette izin verme. Evlenmeden sana dokunmasını istemiyorsan bu konuda tavrını kesin olarak ona söylemeli ve göstermelisin. Bu şekilde davranırsan seninle buluşmam gibi net söylemlerle düşüncelerini ortaya koyabilirsin.
Yine görüştüğünüz zamanı sadece açık alanlarda geçirerek tedirginliğini en aza indirebilirsin. Ama eminim seni seviyorsa daha önceki düşüncelerine istinaden bir daha istemediğin bir davranışa seni maruz bırakmayacaktır. Her şeye rağmen kuralın şu olmalıdır. Benim istemediğim hiçbir şeyi bana yapma. Şu an vücuduma dokunmanı istemiyorum. Açıkça bunu istemiyorum demekten hiç ama hiç çekinme. Düşüncelerine ve vücuduna saygı göstermemeye devam ederse sende onunla bir dönem görüşmemeyi deneyebilirsin. Kafanda ki tüm soruların cevaplarını mutlaka almaya çalışırsan bu güzel günlerin tadını çıkarman daha mümkün olabilecektir.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 27.04.2010
« tüm yazıları
15856
dahafazlası
YORUMLAR

Merhaba.. 2 yıldır beraberiz. Birbirimizden bir kere bile olsun ayrılmadık hiç bir kavgamızda. Ama benim hep kafamı kurcalayan bir şey var. Sevgilim bir keresinde kız arkadaşımı baştan aşağı süzdü. Çok taktım kafama ve rahatsız oldugumu neden öyle baktıgını sordum. ( erkek arkadaşım giyime çok dikkat eden bir insandır ) bana kemerine baltıgını söyledi. Yalan söyledi yani.. Kemer falan takmamıştı. Neyse bu konu kapandı bir daha da hiç açmadım. Ama o olaydan sonra hiç bir şekilde o arkadaşımla aynı ortamda bulunmak istemedi. Sizce neden yalan söyledi ? O arkadaşımla görüştügümde huzursuz oluyor.

Selda akar 10.12.2014 03:36:20
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.