Yazarlar

"Argonot erkekler" sarmış dört bir yanımızı!

"Argonot erkekler" sarmış dört bir yanımızı!

Eğer siz de havaya dikkatlice bakarsanız uçuşan penisler görebilirsiniz. Ben gördüğüme yemin edebilirim!

"Argonot erkekler" sarmış dört bir yanımızı!
Bazen gerçekleri görmek canımızı yakabilir ama biliriz ki uzun vadede kazanan biz oluruz. Bu hayatın her alanında uygulamamız gereken bir kuraldır; gerçekçilik... Romantizmin dönemi bitti artık, bunu kabul etmeliyiz. Eskidendi o eteklerini sürüye sürüye yemyeşil bahçelerde dolaşmak, bir ağaca yaslanıp papatya falları bakmak, erkeğin serenat yapmasını beklemek ve bundan haz almak!

Şimdi ellerimizde karton kutulara hapsedilmiş kahvelerle işlerimize yetişmeye çalışıyor, aracımızı nereye park edeceğimizi düşünüyor, istediğimiz herkese e-posta ile ulaşabiliyor, istemediğimiz iletileri ve kişileri bilgisayarımızın, cep telefonumuzun bir tuşuna basarak çöp kutusuna gönderebiliyoruz. Hayatımızı kolaylaştırdığını varsaydığımız teknoloji sayesinde dünyanın ritmi de değişiyor. Her şey müthiş bir hızla oluşuyor, insanlar bir gecede ünlü oluyor, ilişkiler bir dakikada başlayıp hükmünü bir günde yitirebiliyor.

Böyle bir dönemde aşkı yakalamak çok zor, bunu kabul etmeliyiz. Kim nerede, kiminle, ne yapıyor, niçin orada sorularını tek bir tuşla öğrenirken aşkı tetikleyen merak duygusunu da yitiriyoruz. Aşk bulunamadığı ve yaşanamadığı için değer kazanırken; gerçekçilik düşlerimizi ve beklentilerimizi hızla delip geçiyor. Bu akım her alanda kendini göstermeye başladığından beri, insan adını koyamadığı bir boşlukta sürükleniyor.

İlişkilerimize de gerçekçi bakmalıyız. Gözlemlediğim kadarıyla kadınlar bu duruma daha alışmış değiller ama erkekler 'nedense' çabuk adapte oldular. Doğanın değişmeyen kanunlarına ayak uyduruyorlar. Her erkek canlı gibi döllenip çoğalmak için müthiş bir savaş veriyorlar. Tabii bu girişimler kadınları çoğu zaman sinirlendirse de komik sahneler yaratmıyor değil...

Geçen gün bir arkadaşımla bir şeyler içelim, biraz eğlenelim diyerek kendimizi sokaklara attık. Devamlı gittiğimiz ve çok eğlendiğimiz mekânımıza girdik ve başladık muhabbet etmeye. Eğlenmek için bu mekânı seçen sadece biz değilmişiz, içerisi kısa zamanda tıka basa doldu. Sevgilileriyle gelenler, bizim gibi kız kıza dışarı çıkanlar, kalabalık bir arkadaş grubuyla gelip ortamı şenlendirenler ve tabii 'argonotlar'!

Argonot nedir diye soracaksınız şimdi bana...
Hemen açıklayayım.
Salyangoz kabuğu şeklinde kabuğu olan ve ahtapota benzeyen bir hayvandır. Az bilinen bir deniz canlısıdır. Deniz anemonu gibi bir bitkiye benzeyen ve deniz dibinde kayalara tutunarak yaşayan bir hayvan türüdür. Argonotun çok ilginç bir döllenme yöntemi vardır.
Erkeğin cinsel organı, çiftleşme mevsiminde, bedenden ayrılır, gider başka bir kayada yaşayan dişi argonotu bulur, döller ve sahibine geri döner.

İnsan kılığındaki argonotlar ise bu denizde yaşayanlardan daha ilginçlerdir! Dışarıya kız arkadaşlarıyla çıkabilirler, ama bu diğer kızlara asılmayacakları anlamına gelmez. Ellerinde içkileri, ufak adımlarla kız arkadaşlarından uzaklaşmaya başlarlar. Kafaları önde, müziğin ritmine kendilerini kaptırmış gibi gözlerine kestirdikleri hatunun yörüngesine girerler. Çaktırmadan hatunu kesmeye ve iletişim kurmaya çalışırlar. İletişim kurma şekilleri ise bildiğimiz yöntemlerden değildir. Birlikte geldiği kız arkadaşını kaybetmemek adına, sizinle konuşmazlar. Gülümseyerek, vücutlarıyla olur olmadık hareketler yaparak müziğe ritim tutarlar. Siz tuvalete ya da sigara içmeye çıkarsanız peşinizden gelirler.

Bu argonotların kaçırdığı bir nokta vardır, kadınlar salak değildir. Kız arkadaşı eninde sonunda argonotu yakalar. Ve ne gariptir ki çiftleşme girişimlerini inkâr etmekte üstlerine yoktur. "Ben mi, yok canım. O benim peşimde koşuyor, ben yapar mıyım öyle şey! Tanımam bile o hatunu" ayaklarına yatarlar.
İşte bizim mekânda da bir dolu argonot etrafta dolanıyor ve gözlerine kestirdikleri hatunlara yanaşmaya çalışıyor. Böyle zamanlarda eğer siz de havaya dikkatlice bakarsanız uçuşan penisler görebilirsiniz. Ben gördüğüme yemin edebilirim!

Hayal gücüm sayesinde sahneler tek tek gözümün önüne geliyor. Şimdi bu argonotun kız arkadaşı, gecenin ilerleyen saatlerinde bir tokat patlatacak, artık kime denk gelirse! İçkinin de verdiği cesaretle harala gürele bir ton olay çıkacak... Ne o, bir argonotun çiftleşme dönemi geldi diye, mekândaki herkesin huzuru kaçacak...

Arkadaşımla iddiaya girdik; ben en geç 03.10'da olay çıkacak, dedim. O ise; en fazla 02.30, dedi. Ve saat üçü biraz geçiyordu ki, olay çıkıverdi! Önce kız arkadaşı argonota bir tokat patlattı. Ardından hızını alamayıp argonotun asıldığı kızın saçına yapıştı. Böylece bir argonot daha rüştünü ispatlamış oldu. Ama olan iki kıza oldu. Bense iddiayı kazanmamın şerefine mojito'mu yudumladım.

Gerçekçi olmakta fayda var, böyle adamlardan hayır gelmez. Romantizm ölmüş olabilir ama aşk da bu kadar ayağa düşmedi. Siz siz olun gerçekçilikten uzaklaşmayın ve aşkı argonotlarda değil, adam gibi adamlarda arayın. Belki bir gün buluruz kim bilir!
Yayın tarihi: 02.11.2009
« tüm yazıları
3293
YORUMLAR

çok güzel bir teşhiz evet aynen 50 li yaşları geçmiş erkelerd bu var hiç aldımıyor yanındaki kadına sanki tüm kadınlar ona hazır vede sizin yanınızda vede yanında olmasanız dahi size anlta bilio ve hala birlikte olmaya calışıo EVET BUNLAR BENCE DEGİL ERKEK İNSAN OLAMAZLAR ARGONOTLAT::::))

sudayanar 09.07.2010 02:08:51

Evet arkadaşımın dedigi gibi nasıl bakarsan öyle görürsün.

rafet aksari 18.11.2009 16:28:52

yazılarınızı okudum çok haklısınız yüreğinize elinize sağlık

ece 16.11.2009 20:02:28

sokak da bıle gezıyolar..

eliif_rose 10.11.2009 22:38:32

Bence.. bunu yazanda sorun var. Çünkü, nasıl düşünürsen, öyle görürsün..!

prfsnll 06.11.2009 22:04:54

yazıyı gülerek okudum teşekkürler sabah sabah neşe verdiniz.ama gercek bu her kes kendi doğruları ile yaşar yaşadığı hayat stilini doğru bular ama kalblerinin bir köşesinde hep yalnız ve gercek aşkları bulanlara özenirler.başkalarının yanında hava ata bilerler ben bi sürü kızı aynı anda idare ediyorum he he ben böyle erkeyim ama sadece kendilerini aldatıyorlar sanmasınlar ki onların karşısındakıda salak o kızlarında ona karşı çıkarı olmasa onun yanında olmazlar.dürüst olalım en azından kendimize karşı................

mucuk82 06.11.2009 08:51:07

Yazınızı gülümseyerek okudum ve size sonsuz derecede katılıyorum burda yorum yapan bazı erkekler suçlarcasına yazmışlar yazıları uçuşan peniz görmenin sanrı olduğunu sanacak kadarda küçük beyinliler:) Bu işin erkeği kadını olmaz insan düşünen bi varlık olduğuna göre seçici olmalı ÖZEL OLAN SEÇİCİ OLANDIR. Maalesef günümüz erkeklerinde seçicilik diye bi kavram olmadığından onları özel görmeninde mümkünü yok bence....

BAHARSOYSAL 04.11.2009 22:46:14

Bezgin Bekir barların temel amaçları sence nedir? Yani bara gitmek ayıp mıdır, illa bir amaç uğruna mı bara gidilir? İnsanlar müzik dinlemek, içki içmek ve arkadaşlarıyla iki laf etmek için bara gidemez mi? Ben haftanın 2 gecesi bara gidiyorum, içkimi içiyorum ve eğleniyorum. Sizin hangi amaçla bara gittiğinizi bilemeyeceğim...

Tuğçe Özel 04.11.2009 12:38:32

Merak ettiğim bu arkadaşın gecenin 3 küsür saatinde hangi amaçla olayın aktarıldığı yerde bulunduğudur -barların temel amaçları göz önünde tutulduğunda-

Bezgin Bekir 03.11.2009 18:28:25

Bu durum erkekler kadar ; hicbir sekilde seciciligi olmayan, deger yargilarindan yoksun, iliskileri sadece cikarlari amacli kullanan bayanlar yuzunden de olmuyor mu ? Erkekler etraflarinda o kadar cok bu tur bayanlardan goruyorlar ve istedikleri herseyi elde edebiliyorlar ki , aska inannan, karsisindakine deger gosteren ve gosterdigi degerde karsilik bekleyen aska hala inanan bir avuc bayana ihtiyac bile duymuyorlar ! Lutfen artik dejenere olmus yasamlarimizi once kendimizden baslayarak duzeltelim ....!!!

dogruyadogru 03.11.2009 02:49:34
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.