Yazarlar

Anne adaylarına ve yeni annelere bir müjdemiz var

Anne adaylarına ve yeni annelere bir müjdemiz var

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Uzman Pedagog Feriha Şenkaya Dildar, bugünden itibaren mahmure.com'da siz annelerin yanında olacak. Anne-çocuk ilişkilerinde önemli konulara değinerek, annelik yolunda sizlere ışık tutacak...

Pedagog Feriha Şenkaya Dildar kimdir?

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü'nden mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü'nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1988-1990 yılları arasında aynı üniversitenin Psikiyatri Bölümü'nde gönüllü olarak çalışan Feriha Dildar, bir yıl süresince okul öncesi eğitim danışmanlığı yaptı. Ayrıca Liverpool Üniversitesi ve Manchester Çocuk Hastanesi'nde "Çocuk Merkezli Aile Müdahaleleri","Uyum ve Davranış Sorunları" ve "Gelişim Bozuklukları" üzerine çalışmalara katıldı. Bunun yanı sıra, "aile terapisi" ve "oyun terapisi" eğitim programlarına katıldı. 1998-2000 öğretim yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim üyeliği ve 2000-2002 öğretim yılında Bükreş'te International Nursery School'da gönüllü danışmanlık yaptı. Halen, Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına staj desteği vermektedir. Birçok gazete ve dergide yayınları olmakla birlikte, Hürriyet Kelebek'te çocuk gelişimi üzerine yazılarına devam etmektedir. 1992 yılından bu yana PSİ Çocuk ve Aile Merkezi'nde çalışmalarını sürdüren Feriha Dildar, çocuklarda "bireysel terapi" ve ailelerde "çocuk merkezli aile terapisi" uygulamakta ve ağırlıklı olarak sistematik ve bilişsel-davranışsal yöntemleri kullanmaktadır.

Yayın tarihi: 10.11.2009
« tüm yazıları
1433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.