Yazarlar

Amerika'da alışveriş çılgınlığı

Amerika'da alışveriş çılgınlığı

Halloween haftasını henüz geride bırakmışken bütün mağazalarda harıl harıl Thanksgiving yani Şükran Günü hazırlıkları başladı. Mağazalar adeta "en güzel benim vitrinim" dercesine design firmalarına vitrinlerini yaptırıp bir yarışa katılmış gibiler. Ben de bundan istifade bütün hafta sonumu vitrinlere bakarak geçirdim. Bir de Halloween için kostümlü partiye katıldığımı da eklemeden geçemeyeceğim.

Güncellenme tarihi:
Amerika'da alışveriş çılgınlığı
Amerika'da Thanksgiving ile birlikte bir alışveriş furyası başlar her sene. Thanksgiving'den Christmas'a kadar sürer gider bu koşturmaca. Thanksgiving'in ertesi günü (Black Friday) Amerika çapında tüm mağazalar %90'lara varan indirimler yaparlar, çoğu mağaza sabahın 5 ya da 6'sinda açılır, hatta ve hatta o saatte bile önlerinde kuyruklar oluşur. Geçen gün bir gazetede okudum da yazmadan geçemeyeceğim. Türkiye'den de bu "Black Friday" için turlar düzenleniyormuş meğerse.

Alışveriş turları başlamış!
Alışveriş tutkunları hem şehri gezip, hem de bu indirimli günden faydalanma imkanı buluyormuş. Bir alışveriş tutkunu olarak elimde olsa ben ne yapardım diyerek düşünmekten kendimi alamıyorum. Acaba ben de gelir alışveriş yapar, döner miydim pek emin değilim ama indirimler o kadar cazip ki uçak ve otel parası verip, alışveriş yapıp bir de şehri gezip dönüyorsunuz ve belki Türkiye'de sene boyunca yapacağınız alışverişten daha ucuza getiriyorsunuz durumu, hem de ünlü markalarla. Aslında kötü fikir değil, ama bunu yapabilmek için tam bir alışveriş tutkunu olmak lazım. Ben kendime hasta derecesinde alışveriş tutkunu derim, ama dediğim gibi bunu yapar mıydım orası tartışılır.
Jimmy Choo'nun H&M için tasarladığı aksesuar ve giysileri görmek için tıklayın!
Yayın tarihi: 17.11.2009
« tüm yazıları
4319
YORUMLAR

ABD'den alışveriş yapmak için, hep Viaddress.com 'un ücretsiz servisini kullanırım, çünkü, herhangi bir ABD tüccarı ya da ABD eBay satıcısından alışveriş yapabilmeniz için, size ücretsiz bir sanal ABD adresi sağlıyor ve paketlerinizi evinize yönlendiriyorlar. http://www.viaddress.com 'dan ücretsiz kaydolabilirsiniz, Amazon ve Ebay dahil, herhangi bir ABD tüccarından alışveriş için kullanmağa başlayabileceğiniz ABD adresinizi içeren bir emaili anında alıyorsunuz. ABD tüccarı, uluslar arası kredi kartlarını kabul etmediğinde, Viaddress 'e, sizin için ürünlerinizi komisyonsuz olarak satın aldı

NazanTuncel 30.06.2010 01:08:17

cok iyi

gl 20.11.2009 18:22:24

Hey kızlar siz isviçrede mi yaşıyorsunuz?Alışveriş için Amerika dan bahsediyorsunuz ya sallıyorsunuz yada hayal aleminde yüzüyorsunuz.Nonstop uşçsanız bile 12 saat New York a ve gidiş 12 saat dönüş minimum 5.000 dollar tabiiki oraya alışverişe giden kaymak tabaka var ama onlarda buraya yorum yazmaz.Ayrıca 18 yıl Manhattan da yaşadım sax fifth avenue'de alışverişin en çılgın yeri yaniii ama shoppinge gelen hiç Türk raslamadım.

MURAT ALTIN 19.11.2009 23:07:03

Eger Amerika'ya gidip gelen bir kisiyseniz,gercekten bu sezonda gitmekte yarar var...cok cesitli seyler,marka giysileri ucuz fiata bulmak mumkun...Tabii marka seviyorsaniz....Hem ziyaret,hem ticaret...İyi alisverisler...

semra Cetiner 19.11.2009 10:47:05

Bizim isyerinden bir kisi birkac kiz arkadasi ile gidiyor sirf bu alisverisi yakalamak icin:)

Ilke Gunaycan 18.11.2009 06:39:37

para değil bunlar ya hemn gederim ben............

mucuk82 17.11.2009 13:40:55
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.