Yazarlar

Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği

Teknoloji ve tıp ilerledikçe estetik alanında da yeni gelişmelerle karşı karşıya kalıyoruz. En son yenilik ise ameliyatsız burun estetiği...

Güncellenme tarihi:
Ameliyatsız burun estetiği
Medikal Estetik Uzmanı Emre Çiçek sorularımızı cevaplıyor.

Kısaca uygulamanızdan bahseder misiniz?

Burun köküne botoks enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak artık mümkün. Bu süre sonunda burun tekrar orijinal haline dönüyor. Botoks tek başına kullanılabildiği gibi dolgu ile birlikte kullanılarak daha iyi sonuçlar elde ediliyor.

Neden burun?

Botoksun en yeni kullanım alanı burun. Burun estetiğinden sonra kemikler biraz fazla alınıp çukurlaşma olduğunda, gülme sonrası burun kenarlarında "bunny line" denen çizgiler oluştuğunu söyleniyor. Bu yaşlı bir ifadeye neden oluyor. Botoksla onlar yok ediliyor. Burna uygulanan botoksun birinci amacı bu. İkinci olarak, burnunun ön kısmı düşük olan kişilerin burnunu yukarı kaldırmak hoş ifade veriyor.
Botoks, gülerken de güzel bir ifadeleri olsun diye, özellikle burun kanatları geniş kişilerde, burun altı deliklerindeki kaslara uygulanıyor. Ayrıca burun ucuna da yapılıyor ki bu uygulama burnun hafifçe kalkmasını sağlıyor. Hafif kemerli burnu olan kişilerdeyse, iki kaş arasındaki bölgeye dolgu maddesi yerleştirilip burun ucuna botoks uygulanarak estetik ameliyatsız düzgün bir burna sahip olmaları sağlanıyor.

Ameliyatsız burun estetiğiyle ne gibi değişiklikler oluyor?

Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebilir, açık duran burun kanatları daraltılabilir, burun ucunu çeken kas aktif ise burun ucu kaldırılabilir. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak daha düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak daha zarif bir uç elde etmek mümkün. Ayrıca cerrahi sonrası olabilecek küçük düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajı yapılabiliyor.

Ne kadar sürede etkili oluyor?

Ameliyatsız burun estetiği, yapılan uygulamaya göre 4 aydan 2 yıla kadar uzayabiliyor.

Zor bir operasyon mu?

Alçı ve sargı kullanılmıyor. Sadece buz uygulaması yapılarak kişiyi evine gönderiyoruz. Sonrasın da her türlü sosyal aktiviteye katılabilirler.

Dr.M.Emre ÇİÇEK
MEDİKAL ESTETİK UZMANI
Abdi İpekçi Cad.No:5/3
Arzu Apt Kat2
NİŞANTAŞI/İSTANBUL
0 212 296 28 80/81
www.emrecicek.com

Genç kızların tercihi: Hokka burun, dolgun dudaklar

Estetik tıpta en son trend: Kök hücre mucizesiYayın tarihi: 12.07.2010
« tüm yazıları
4471
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.