Diğer Yazarlar
Hadi meselesi

HADİ MESELESİ

Yazılarımı ya da Babaolmak.com'u takip edenler biliyorlardır; eğitim sisteminden memnun olmayan ve aradığı ana okulunu bulamayan bir grup veliyle birlikte "veli inisiyatifi" bir ana okulu açtık geçen sene. Aklımıza en yatan eğitim metodu... »

SPONTANE BİR CEVAP MEKTUBU

Sevgili E. Senin o uzun mailini ilk okuduğumda daha geniş bir zamanda yanıt yazmak üzere bırakmıştım, sonra birkaç kez yanıt yazmak üzere bilgisayar başına oturdum ve yazdıklarını yeniden okudum; maalesef her seferinde araya bir şeyler... »

ÇÖZÜM ÜRETMEK

Yazılarımı ya da blogumu uzun zamandır okuyanlar çok daha net şekilde farkındadırlar muhtemelen; annelik ya da babalıktan ziyade "ebeveynlik" diye bir kavram olduğuna inanıyorum. Bu noktada anne ve babanın aslında farklı olmadıklarını,... »

FIRÇAMI YEDİM OTURDUM

İtiraf mı lazım? Bende hep var bir miktar. Bu yazının itirafı mı? Çok çok çok (ne kadar çok yazarsam o kadar etkili olur mu bilmiyorum) nadiren de olsun kızıma sesimi yükselttiğim oluyor. Bağırmak sayılmaz bile ama sesim yükseliyor. Hatta... »

YARIŞ ATI YETİŞTİRMEK

Uzun zamandır aklımda olan çelişkilerden biri; hem çocuğunun okul dışı faaliyetlerde bulunmasını istemek (Hatta birden fazla) ama bir yandan da at gibi koşan, yarış atına dönüşen proje çocuklardan biri olmaması lazım. Peki ya ikisinin arasındaki... »

BALIK TUTMAYI ÖĞRETMEK

Tam da birkaç hafta önce rahat olma konusunda yazmış ve rahat olmak konusunda anneler ve babaları karşılaştırmaya başlamışken bu hafta çocuksuz bir kadından enteresan bir soruyla karşılaştım: "Acaba babalar, anne yakındayken daha mı rahat... »

NEDEN YAZIYORUM?

Her yazı için önceden kafamda bir şeyler evirip çevirirken bilgisayar başına oturduğum anda aklıma bambaşka şeyler düşüvermesine bayılıyorum. Böylesini yazmak çok daha heyecanlı oluyor. Buradaki tek hassas konu; bu şekilde yazarken hiç... »
/ İdeal Kilo Hesaplama
Boyunuz:
cm
Kilonuz:
kg
Yaşınız:
Cinsiyetiniz:
İdeal Kilonuz
Sonuç
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.