Burcu Saygan Karamürsel
BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.
Yaz Aylarında Genital Hijyen Nasıl Korunur?

YAZ AYLARINDA GENİTAL HİJYEN NASIL KORUNUR?

Yaz mevsimiyle beraber bir kısmımız için havuz-deniz mevsimi başladı. Bu dönemde oluşabilecek enfeksiyonlarla ilgili aldığımız sorular nedeniyle kısa bir özet yapmak istedim. »

RAMAZAN AYINDA VE TATİLDE GEBELERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Ramazan ayı ve önümüzdeki bayram tatili dolayısıyla bazı özet bilgiler paylaşmak istedim. Şimdiden herkese ailesi ve sevdikleriyle güzel bir bayram dilerim. »

GENİTAL ESTETİK OPERASYONLAR

Son yıllarda medyanın da etkisiyle insanların kendilik algıları değişmeye başladı. Görsellik ve estetik çok fazla ön plana çıktı. »

ENDOMETRİOSİS NEDİR? ENDOMETRİOSİS TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Rahim içinde bulunması gereken endometrium dokusunun, rahim dışında bulunmasına verilen isimdir. Bu durum çeşitli sorunlara yol açabilen kronik bir hastalıktır. Üreme çağındaki her 10 kadından birinde görülür. En sık 30-40 yaşlarında görülmektedir... »

#KADINOLMASA HAYAT OLMAZ

Kadın olmasa hayat olmaz, yuva olmaz, çocuk olmaz, ekmek olmaz. »

KADINLARDA RUTİN JİNEKOLOJİK KONTROLLERİN ÖNEMİ

Jinekolojik rutin kontroller, pek çok kadın için, aynı zamanda genel bir sağlık kontrolü anlamına da gelir. Çünkü çoğu kadın, sağlıklı olduğu sürece, jinekolojik kontrol dışında, rutin olarak diğer bölümlere başvurmaz. »

VULVA AĞRISI, YANMASI VE KAŞINTISININ SEBEPLERİ NELERDİR?

Kadın dış genital organına vulva adı verilir. Vulvada dış kısımda dış dudaklar (labia majora) ve iç kısımda iç dudaklar (labia minora) yer alır. »
/ İdeal Kilo Hesaplama
Boyunuz:
cm
Kilonuz:
kg
Yaşınız:
Cinsiyetiniz:
İdeal Kilonuz
Sonuç
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.