Mahmure

Yorgunluğunuzu Masajla Atın

Yorgunluğunuzu Masajla Atın

Sonbaharda günlük yaşamın stresi ve koşturmasıyla yorulan ve gerilen kaslarımızı masajla rahatlatmamız mümkün...

Güncellenme tarihi:

Masajın sağlık için tahmin edebileceğinizden daha fazla faydası var...

Düzenli masaj yaptıran insanların bağışıklık sisteminin güçlendiği araştırmalarla sabit. Masaj, vücuttaki sinir uçlarını uyarıyor, bu uyarılar tüm bedene yayılıyor ve bu sayede gevşeme başlamış oluyor.

Kan dolaşımını hızlandırır, bu sayede dokuların beslenmesi hızlanır ve yorgunluk sonucu vücutta biriken artıkların atımı hızlanır ve kolaylaşır.

Masajla gevşeyen kaslar, daha çabuk dinlenir ve güçlenir. Masajın en etkili olduğu yerler kaslarımızdır. Masaj ruhsal gerginlikleri yatıştırır, vücuda verdiği rahatlama, psikolojik olarak da rahatlamaya, olumsuzlukların uzaklaştırılmasına dönüşür.

Ayrıca aromaterapi yağlarıyla yapılan masaj da insan bedeni üzerinde çok etkilidir. Yavaş ve az şiddetli yapılan bu masaj türü rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliktedir. Meyve özlerinden elde edilen terapik yağlarla yapılan masaj kas, eklem ağrılarına ve dolaşım bozukluklarına birebirdir.

Yayın tarihi: 23.10.2014
2851
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.