Mahmure

Yeni bir başlangıç için...

Yeni bir başlangıç için...

Bu yıl kariyerinizde nasıl bir gelişme, nasıl bir ilerleme kaydetmek istiyorsunuz? Cevapları burada!

Profesyonel destek hizmeti sunan Dream Job Coaching adlı firmanın kurucusu Joel Garfinkle'ın bu yılı kariyerinizdeki en parlak yıl yapmak için birkaç önerisi var.

İşinizin en çok hangi yanlarını sevdiğinize karar verin

Neyi en çok sevdiğinize karar verince de, bu işten daha çok yapmanın yollarını arayın. Zevk aldığınız bir projeye odaklandığınızda kendinizi bütün gün boyunca enerjik hisseder ve hiç yorulmazsınız. Sizin hoşunuza giden işlerin iş arkadaşınızın veya patronunuzun hiç sevmedikleri olduğunu fark edebilirsiniz. Herkesin karlı çıkacağı bir durum yaratmaya çalışın.

Çevrenizden öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin

Ofiste kim yaptığı işten çok zevk alıyor ve aynı zamanda da işini en iyi yapıyor? Bu arkadaşınızdan ne öğrenebilirsiniz? İşe gelmeyi seven insanlar pozitif enerji yayarlar, ve bu ruh hali bulaşıcı olabilir. Bu enerjinin size de geçmesini sağlayın.

Kariyer imzanızı belirleyin

Sizi hem kişisel, hem de profesyonel anlamda tarif eden tek bir cümle yazmanız gerekse ne yazardınız? Kendinize özgü imzanızı bulmaya çalışın ve bu cümleyi yapmak istediğiniz iş ve olmak istediğiniz kişiye ulaşırken size yön veren bir rehber olarak kullanın.

Neyi kontrol edip neyi kontrol edemeyeceğinizin farkına varın

İşte gergin olmanıza neden olan şeylerin bir listesini çıkarın. Kontrol edebileceklerinizi daire içine alın, kontrol edemeyeceklerinizin ise üstünü çizin. Üstünü çizdiğiniz maddeler için daha fazla zaman ayırmamaya karar verin, enerjinizi çözebileceğiniz sorunlar için harcayın.
Yayın tarihi: 16.02.2007
794
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.