Mahmure

Vücut tipine göre bikini

Vücut tipine göre bikini

Vücut tipinize göre bikini seçerseniz kusurlarınızı rahatlıkla kapatabilir ve plajda güzelliğinize güzellik katabilirsiniz...

03.07.2013
Güncellenme tarihi: 13.06.2014 10:39
penti

Çilek vücut

Göğüsleriniz büyük, kalçalarınız da darsa siz çilek tipi bir vücuda sahipsiniz demektir. Büyük göğüsleri küçük gösterdikleri için straplez bikini tercih edebilirsiniz. Alt kısımda ise düşük bel sizin için ideal.

Armut vücut

Eğer kalçalarınız göğüslerinize göre daha genişse, bikini alırken üst kısmınızı büyük, alt kısmınızı da küçük gösteren bir model seçmelisiniz. Alacağınız bikininin üst kısmı fırfırlı olabilir. Fırfır gibi detaylar göğüslerin daha büyük görünmesini sağlar. Alt seçimindeyse, kalçalarınıza göre ayarlayabileceğiniz ipli altları tercih edebilirsiniz.

Elma vücut

Geniş omuzlar ve kalın bir bele sahipseniz, elma tipi vücut tipindesiniz demektir. Böyle bir vücudunuz varsa, bikininizin üzerinin üçgen olmasına dikkat edin. Bikinin alt kısmını seçerken beli oyuk, yüksek kesimler tercih etmeniz doğru olur. Düşük bel modellerden uzak durun!

Muz vücut

Vücudunuz dümdüz iniyorsa, ona biraz kıvrım katmak fena olmaz. Vücudunuzda fazlalığınız yoksa mayokinilerden yana tercih yapabilirsiniz, özellikle sırt dekolteli modeller sizin için doğru olur. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri, küçük göğüslü kadınlar için ideal. Ancak göğüsleriniz çok küçükse, o zaman içi dolgulu, push-up sutyenleri tercih edin.* Haberimizde Penti bikini modelleri kullanılmıştır.

11398
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.