Mahmure

Villada tatile ne dersiniz?

Villada tatile ne dersiniz?

Tatil programları için ufaktan ufağa araştırmalar yapmaya başladığımız bu dönemde sizlere harika bir alternatif sunuyoruz. Otelde kalmaktan hoşlamayanlar, kendilerine özel bir mekan arayanlar için villada tatil öneriyoruz. Peki nedir bu villada tatil?

Villada tatile ne dersiniz?
Villada tatil adından da anlaşılacağı üzere bir konutta geçirilen tatil türüdür. Konaklama süresi genellikle minimum 7 gündür. Konaklanan yer bir stüdyo, daire (apart), ev, villa, konak veya malikane türünde bir konuttur.
Burada belirleyici olan unsur konaklama biriminin yaşam ve tatil için en gerekli imkanların yanında bir evin sıcaklığını, özerkliğini ve konforunu sunmasıdır. Villa tatili, sonuç itibariyle ailelere veya gruplara, beraberce daha fazla zaman geçirme imkanı sağlar.

Villada tatil ne değildir?

Villa tatili sistemi kesinlikle devremülk sisteminden çok farklıdır ve bu kavram ile karıştırılmamalıdır. Devremülk sisteminde uzun yıllara dayanan belirli bir tesiste belirli bir dönem kiralanırken villada tatil sisteminde aynı otele gider gibi sadece o sene kiraladığınız ev ve dönem için ödeme yaparsınız. İsterseniz seneye bambaşka bir yörede bambaşka bir tarz villada veya tatil evinde tatilinizi yapabilirsiniz.

Avrupa'da ve ülkemizde villa tatili

Villa tatili Avrupa'da yaklaşık 50 yıldır yoğun bir şekilde yapılan ve Avrupa'daki toplam turizm sektörünün %30'unu oluşturan bir tatil türüdür. Ülkemizde ise bu tatil türü yeni yeni tanınmaktadır. Ülkemizde daha çok sezonluk olarak yazlık kiralama yaygındır ancak kısa süreli tatil amaçlı villa kiralama sistemide son yıllarda tanınmaya başlanmıştır ve çok talep görmektedir.

www.villadatatil.com
Yayın tarihi: 25.03.2011
1091
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.