Mahmure

Unutma Beni Apartmanı

Unutma Beni Apartmanı

Terk etmeye ve edilmeye, köksüzlüğe dair sarsıcı bir hikâye...

Unutma Beni Apartmanı
"Yalnızlık kaçınılmaz bir son değil, ulaşmaya gayret ettiğim bir mertebeydi kimi zaman. Sahip olduklarımın esaretinden kurtulmak için terk etmemiş miydim sevdiklerimi, seveceklerimi, sevenlerimi? Korkmamış mıydım vazgeçemeyecek kadar alışmaktan?"

Annesinin sesini ilk kez kırk üç yaşında telefonda duyan bir kadının hikâyesi bu. Sırlarla dolu bir geçmişin peşinde kendi yaşamını sorgulayan, tarihin başlangıcını doğumlarla değil ölümlerle belirleyen Süreyya'nın öyküsü. Terk etmeye ve edilmeye, köksüzlüğe dair sarsıcı bir hikâye...

Nermin Yıldırım, cesurca bir yaklaşımla aile kavramını masaya yatırırken aşkı, insan ilişkilerini, toplumsal çalkantıların bireylerin iç dünyalarında yarattığı kopuşları ve yabancılaşmayı keskin bir gözlem gücüyle aktarıyor.

Türkiye'nin yarım yüzyıllık tarihine mercek tutan Unutma Beni Apartmanı kişisel ve toplumsal bellek ekseninde zekice kurgulanmış, etkileyici bir roman.

Yazar Hakkında

Nermin Yıldırım 1980'de Bursa'da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazdı. Unutma Beni Apartmanı yazarın ilk romanıdır.
Yayın tarihi: 18.08.2011
515
dahafazlası
YORUMLAR

çok sıkıcı bir kitap. yarısında bıraktım okuyamadım

sevil içen 05.08.2011 12:31:47

kitabı okuyan biri olarak, kesinlikle tavsiye ediyorum. zekice kurgulanmış, sadece kahramanın değil, Türkiye'nin tarihinde de bir yolculuğa çıkıyorsunuz diyebilirim. süreyya'nın hayatına dahil oluyor, kahramanı her yönüyle, iyisiyle, kötüsüyle içselleştiriyorsunuz.

ayşegül özgenç 14.03.2011 15:55:20
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.