Mahmure

Ünlü Astrolog Aygül Aydın Bedelli Askerlik Tahmininde Yanılmadı

Ünlü Astrolog Aygül Aydın Bedelli Askerlik Tahmininde Yanılmadı

Mahmure’nin köşe yazarı, astrolog Aygül Aydın’ın bedelli askerlik konusundaki öngörüleri doğru çıktı. Ocak ayında Türkiye’nin yıldız haritasını inceleyen Aydın, bedelli askerlik yasasının çıkacağı yönünde yorumda bulunmuş, bu yorumlar sosyal medyada gündem olmuştu.

Güncellenme tarihi:

 Türkiye Cumhuriyeti'nin yıldız haritası ve geçmiş bedelli askerlik yasalarının çıktığı dönemlerdeki yıldız haritalarını inceleterek Ocak ayında, 2018 yılındaki gökyüzü transitlerine göre bedelli askerlik yasasının çıkacağını öngördü.Astrolog Aygül Aydın’ın sosyal medyada büyük yankı uyandıran bedelli askerlik tahminleri doğru çıktı. Aydın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyeti ilan ettiği 29 Ekim 1923 tarihini esas alarak hazırladığı yıldız haritasında, geçmişteki bedelli askerlik yasalarının çıkış süreçlerine ve o dönemin yıldız haritalarına odaklanmıştı.Aygül Aydın: "Astroloji gelecekten daha çok geçmişle ilgilenir.Geçmişte yaşanmış gökyüzü olaylarının yaşantılarımızda gelecek günlerimize ilerlerken neler getirebileceğine dair fikirler sunar.Biz Gökyüzü araştırmacıları her yeni yıla girerken o yıl hakkındaki öngörülerimi" paylaşırız.2018 yılının başlarında gazeteye mailime gelen onbinlerce bedelli askerlik istiyoruz yazılarına istinaden incelemek istemiştim.Gerçekten gökyüzü vaat ediyor mu? Beklenebilirmi diye bir çalışma yapmıştım. Güneş ve ay tutulmalarının bu durumu tetiklediğini ve diğer çıkmış benzer yılları kıyasladığımda 27 Temmuz Kova burcundaki Ay tutulmasıyla tamamlanabileceğini öngörmüştüm.Hatta 7Ocak 2018 pazar günü yayınlayacağım yazıya yakın çevrem asla destek vermemişti.Çünkü o sıralarda ülkemiz bir takım askeri operasyonlar içindeydi.Ben şartların bizi bu noktaya getireceğine ,gökyüzünün geçmiş yıllardaki transit benzerliğine güvenerek düşüncemi ve makalemi paylaşmıştım.Şimdi arkamda astroloji ile belki hiçbir zaman tanışmayacak,astrolojinin ne olduğunu hiç bir zaman bilmeyecek çok farklı bir kitleye astrolojiyi tanıştırmamın haklı gururunu yaşıyor ve yaradanın yarattığı her bir yıldızın,gezegenin bize harika deliller sunduğuna bir kere daha şahitlik ediyorum.Evrende harika bir matematik var."SATÜRN 3 YIL BOYUNCA OĞLAK’TA

Aydın, 7 Ocak tarihli yazısında Satürn gezegeninin Oğlak burcunda 3 yıl hareket edecek olmasının önemine dikkat çekmişti. Bu konum nedeniyle ülkemizdeki yöneticilerin ciddi disiplin ve çeşitli düzenlemeler yapacağını vurgulamış, bedelli askerlik yasasının 2018’in ilk 6 aylık döneminde çıkacağını öngörmüştü.

Aygül Aydın’ın sosyal medya hesaplarında da paylaştığı bu yorumu günlerce gündemde olmuştu.

Yayın tarihi: 18.07.2018
688
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.