Mahmure

Uluslarası Yoga Festivali’nde İlk Türk

Uluslarası Yoga Festivali’nde İlk Türk

Mert Güler Dünyaca ünlü Yoga eğitmenleri ve Spiritüel Rehberlerle birlikte Uluslararası Yoga Festivali’nde ders vermek üzere davet aldı.

1-7 Mart 2015 tarihlerinde Hindistan’ın Rishikesh kentinde gerçekleşecek 2015 Uluslararası Yoga Festivali-IYF’de ilk kez bir Türk eğitmen ders verecek.

Dünyanın en bilinen ve geniş katılımlı Yoga Festivali bu yıl ilk kez eğitmenleri arasına bir Türk eğitmeni davet etti.

Mert Güler, festivalde Yoga ve Sufi temalı dersiyle, hayranı olduğu Mevlana'nın öğretisini dünya ile paylaşarak ülkemizi ve kültürümüzü Hindistan’da temsil edecek.

1999 yılında ilki düzenlenen Uluslararası Yoga Festivali IYF’e her yıl dünyanın dört bir tarafından bini aşkın kişi katılıyor. Katılımcılar, 1 hafta boyunca dünyaca ünlü 46 Yoga üstadı ve Hindistan’ın spritüel rehberleri ile 70 saatten fazla ders yapıp sohbetlerine katılarak dünyaca ünlü Yoga Okulları’nın yoga stillerini deneyimleme olanağı buluyorlar.

2011’den beri her yıl öğrencileriyle birlikte Uluslararası Yoga Festivali’ne katılan Mert Güler, yılın belli bir süresini de Hindistan’da geçirerek Yoga öğretisi üzerine çalışmalar yapıyor. Ayrıca Tasavvuf’la ilgilenen ve Mevlana öğretisi ile ilgili araştırmalar yapan Mert Güler, yılda 2 kez Konya’da Yoga-Sufi kampları düzenliyor.

MERT GÜLER KİMDİR?

Yoga, Pilates ve Farkındalık Merkezleri kurucusu Mert Güler, Marmara Üniversitesi BESYO’da ilk defa açılan “Yoga” ve “Spor Örgütlerinde Stres Yönetimi” derslerini öğretim görevlisi olarak vermektedir. Yüksek lisans bilimsel tez çalışmasını “Yoga Egzersizlerinin Çalışanlarda; Yaşam Kalitesine ve Esenlik Algısına Etkisi” konusu üzerinde yapmıştır. Klasik Yoga, Nlp Master Practitioner, Wellness Antrenörlüğü, Uluslararası Fitness alanlarında eğitmenlik sertifikalarına sahiptir.

Mert Güler; profesyonel sporcu ve spor eğitmenliği kimliğini, Yoga öğretisi, uzak doğu felsefesi ve deneyimleri ile harmanlamıştır. Özel gülümsemesi, içtenliği ve hayatı farklı sorgulatmayı hedefleyen içsel farkındalık sohbetleri ile Yoga derslerine derin bir boyut kazandırmaktadır. Sadece Yoga ile değil; yaşam koçluğu, içsel farkındalık atölyeleri ve spor-sağlık-esenlik konularında verdiği çeşitli seminerler ile meditatif zihni yaymayı seçen sıra dışı bir eğitmendir. Halen, kurucusu olduğu Anadolu ve Avrupa yakasında ve Büyükada’da şubeleri bulunan, Mert Güler Yoga Pilates ve Farkındalık Merkezleri’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yayın tarihi: 31.12.2014
811
YORUMLAR

Uluslararası bir festivalde ülkemizi ve kültürümüzü temsil edecek olan Mert Güler'i kutluyorum. Özellikle de Mevlana öğretisinin böyle bir festivalde paylaşılacak olması çok anlamlı. Başarılar dilerim.

Handan Ergezer 02.01.2015 21:28:24
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.