Mahmure

Terfi sonrası ilk 100 gün

Terfi sonrası ilk 100 gün

Sonunda oldu. Yıllardır canla başla çalıştığınız bölümün başına getirildiniz. Ancak sakın terfi haberinin mutlu son olduğunu sanıp gevşemeyin çünkü bu yalnızca bir başlangıç...

Güncellenme tarihi:

İlk 20 günün sonunda:

En büyük engeli aşmış durumda olmalısınız. Yani eski iş arkadaşlarının başına gelmenin zorluğunu... İş yerindeki tavır ve davranışlarınız çok önemli. Küçük bir hatayla bile tüm bölüm çalışanlarını karşınıza alabilirsiniz. Bir kere, yeni konumunuzu hazmedin ve kesinlikle birlikte çalıştığınız insanları küçümsemeye, onlara hava atmaya kalkmayın. Her şeyi yapabilen Bayan Çokbilmiş'i oynamak yerine sürekli sorular sorun; İş arkadaşlarınıza, sizinle aynı pozisyonda olan diğer bölüm şeflerine, kariyer merdiveninde sizden bir basamak üstte olanlara... Soru sormanın, konumunuzu hakketmediğiniz düşüncesini doğuracağından korkmayın. İş arkadaşlarınıza yakın ve dostça davranın ama bazı sınırlar koymayı da unutmayın. Onların "Yaşasın, içimizden biri bölümün başına geldi. Artık istediğimizi yaparız" şeklinde düşünmelerine neden olacak hareketlerden kaçının.

Yayın tarihi: 27.11.2013
3118
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.