Mahmure

Terfi ettiniz, peki şimdi?

Terfi ettiniz, peki şimdi?

İş yerindeki yeni rolünüzde yeni otorite ve sorumlulukları nasıl alabilirsiniz?

Daha yeni terfi ettiniz. İş arkadaşlarınızdan tebrik mesajlarını aldıktan sonra, aslında artık bu insanları denetleyeceğinizin farkına vardınız. Bir sonraki aşamada çalışmaya başladığınıza göre, bir dönemki iş arkadaşlarınıza yabancılaşmadan, orta kademe yönetimle iyi iş ilişkileri geliştirmelisiniz. Yeni ve eski iş ortamıyla kuracağınız iyi bir ilişkinin, yaptığınız iş kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

İşte size yardımcı olacak stratejiler...

• Eski pozisyonunuzdan zarif bir çıkış yapın
Zarif bir çıkış yapın demek, eski işin temiz ve düzenli bırakılması demektir. Yani güncellenmiş dosya ve bilgilerle, vârisinize çalışacağı düzgün ve temiz bir alan bırakın.

• Önceden iyi iş ilişkileri oluşturun
Çalışacağınız yeni iş arkadaşlarınız ve patronunuzla, düzenli ve iyi iş ilişkileri geliştirin. Onların sorumluluklarını öğrenin.

• Takım diliyle konuşun
Gündem toplantılarında artık "ben" yerine "biz" demeye kendinizi alıştırın. Böylece işbirliği hissini artırırsınız.

• Elemanlarınıza güven duyun ve bunu gösterin
Böylelikle size daha minnettar olacaklar ve güveninize sadık kalmaya çalışacaklardır.

• Yeni çalışanlarınızın güçlerini kullanın
Sizden daha yaşlı olan elemanlarınızın deneyim ve bilgilerinden yararlanın. Genç çalışanları neyin daha çok motive ettiğini bulun ve buna göre kendinize yeni yöntemler belirleyin.

• Örneklerle liderlik edin, elemanlarınız sizi takip edecektir
Yöneticilik alanında kendinizi geliştirmeniz, size iş ortamındaki insanları yönetmek açısından yeni teknikler geliştirmenize yardımcı olacaktır.
Yayın tarihi: 19.03.2007
828
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.