Mahmure

Tadınız kaçmasın!

Tadınız kaçmasın!

Karşılaştığınız bazı olaylar karşısında keyfinizin bozulduğunu anladığınız an, önerilerimizi bir deneyin.

Güncellenme tarihi:
Keyfiniz kaçmasın!

Gün geçtikçe zorlaşan hayat koşulları, kimi zaman bizi ve çevremizdekileri huysuzlaştırabiliyor. Gelişen teknoloji ile karşılıklı konuşma yetimiz azalırken, tahammül edemediklerimizin sayısında artış oluyor. Keyfinizin kolay kolay kaçmasına izin vermeyin. Bir kere kaçtıysa da önerilerimize bir göz atın.

Dikkatinizi toplamanız gereken bir iş var ve moraliniz bozuk olduğu için bunu başaramıyorsunuz. İşlerin daha da karışmaması için bu noktada temiz hava çok önemli. Birkaç dakikalığına da olsa pencere veya balkonda, derin nefesler eşliğinde rahatlamaya çalışın. Vücudunuza bol miktarda giren oksijen, kan akışınızı hızlandırarak canlanmanıza yardımcı olacak.

Hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız, mola verin. İmkânınız var ise bir iki arkadaşınızı da yanınıza alın. Böylece keyfinizi bozan konudan uzaklaşarak, kafanızı toparlamanız kolaylaşacak. Unutmayın ki zihinsel olarak dinlenmek hayatın her alanında büyük bir ihtiyaçtır.

Eğer mola vermek gibi bir şansa sahip değilseniz, müzik ruhunuza iyi gelecektir. Müziğin, insan psikolojisi üzerinde tartışmasız bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Buradan yola çıkarak, dinlendirici ve keyif veren özelliğe sahip tarzda müzik dinlemeyi deneyebilirsiniz.

Bilindiği üzere, çikolatanın endorfin salgılanmasını sağlayıcı bir özelliği var. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak olan mutluluk hormonu salgısı için, yanınızda bu tür zamanlara özel çikolata taşıyabilirsiniz.
Bunların hiçbiri kafanızdaki sorunu çözmüyorsa, bir şekilde bulunduğunuz ortamdan yarım saatliğine de olsa uzaklaşın. Başka bir odaya, mutfağa ya da tuvalete gidin. Size en çok keyif veren aktivitelere başvurun.

Tüm bunlara rağmen sıkıntınız geçmiyor ise problemin çözümüne yönelin. Biriyle konuşmanız gerekiyorsa, en sakin ve anlayışlı bir şekilde bunu gerçekleştirin. Kişisel bir sıkıntınız var ise, öncelikle kendinizi ne kadar sevdiğinizi hatırlayın. Sonra çözüme yönelik girişimlerde bulunun. Eğer yaşadığınız tamamen bir hayal kırıklığı ise, durumu kabul edin ve son zamanlarda yaşadığınız güzel anları düşünün.

Hayatınızdaki iyi kötü her şey sizi, siz yapandır. Yaşamdan keyif alabilmek için ‘şimdiyi’ kaçırmayın.

Yayın tarihi: 05.06.2012
505
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.