Mahmure

Stresi işyerinde bırakmanın yolları

Stresi işyerinde bırakmanın yolları

Sürekli yarın ne yapacağınızı düşünmekten bıktınız artık şu stresli günlerden kurtulup hayatınızı bir düzene sokmak istiyorsunuz o zaman şu tavsiyelerle işe başlayabilirsiniz.

Çevrenizle ilişkiler

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle kurduğunuz ilişkilerde yakınlaşmayı deneyin. Yani onlarla geçirdiğiniz zaman içinde samimi olun böylece bir anlığına da olsun işyerindeki stresten uzaklaşmış olursunuz.

Düzen kurun

Çalışma masanızın üstündeki dağınıklığı ortadan kaldırın ve herşeyi bir düzene sokun böylece kendinizi daha rahatlamış hissedeceksiniz. Hatta işyerinizdeki dolaplarınızı boşlatın ve işe yaramayan dosyaları atın bu bile sizi rahatlatacaktır. Masanızın üstüne sizi mutlu edecek fotoğraflar koyun ya da çiçeklerle masanızı güzelleştirin.

Zamanı ayarlayın

Boş zaman yaratmaya çalışın ve bu boş zamanlarınızda hoşlandığınız şeyleri yapmaya özen gösterin.

Spor yapın

Spor stres atmak için birebirdir o nedenle spor yapmayı ihmal etmeyin. Koşmak, yüzmek ya da yoga yapmak sizi rahatlatacak sporlardır.

Rahatlayın

Kendinizi şımartın ve işten eve geldiğinizde sıcak bir küvette hoş kokulu sabunlarla keyif yapın. Kitap okuyun ve biraz yalnız kalıp bunun tadına varmaya çalışın.
Yayın tarihi: 09.12.2003
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.