Mahmure

Sizin de hakkınız var

Sizin de hakkınız var

Hayat bazen öylesine yorucu ve tatsız olur ki, kendinize ve düşüncelerinize iyi gelebilecek birkaç şeye ihtiyaç duyarsınız. Kimin ne diyeceğine boş verin ve içinizden geçenleri yapın.

Birçok kadın gibi günlük hayatta bir dereceye kadar stres altında yaşıyorsunuz. Ve bu stresle baş etmek çoğu zaman çok kolay olmuyor. Sizi mutlu eden kimi düşüncelerinizin ve davranışlarınızın toplum içinde ya da arkadaş çevrenizde ayıplanacağını, yadırganacağını düşünüp onları yapmaktan vazgeçiyorsunuz. Ya da gizli düşünceleriniz veya istekleriniz için kimi zaman suçluluk duygusuna kapılıyorsunuz. O halde siz de bencil mutlulukları hak ediyorsunuz demektir. Kız arkadaşınızın erkek arkadaşı hakkında fanteziler kurduğunuzda ya da diyetinizi koca bir tatlıyla bozduğunuzda suçlu hissetmenizi gerektirecek bir şey yok. Sizi mutlu edebilecek bu ufak şeylerin bir listesi elinizin altında, bir göz gezdirin deriz.

- Erkek arkadaşınızın eve gecikeceği gece, o eve gelmeden önce saten geceliğiniz ve yapılı saçlarınızla onu beklemek ve ona "Hey gece yarısı uykudan kalkmışken bile nasıl bu kadar harika görünüyorsun" dedirtmek.

- Whitney Houston'un "I Will Allways Love You" şarkısını banyoda mırıldanırken sesinizin gerçekten harika olduğunu düşünmek.

- Çocukluk arkadaşlarınızla yıllar sonra tekrar buluştuğunuzda eski erkek arkadaşlarınızın seksi yetenekleri konusunda dedikodu yapmak.

- Büyük beden bir pantolon deneyip ne kadar zayıf olduğunuzu düşünmek.

- Arkadaşınızın erkek arkadaşı ve sizin yıldızı olduğunuz harika ve seksi bir gecenin fantezisini kurmak. Korkmayın ne de olsa kız arkadaşınızın düşünce okuma gibi bir yeteneği yok.

- Bazen dünyada olup biten önemli haberlerden hiç haberdar olmadığınız, hiç gazete okumadığınız televizyonda da sadece magazin programlarına baktığınız birkaç günlük beyin boşaltma terapisi yapmak.

- Erkek arkadaşınızın kozmik haritasını çıkarıp ilişkiniz hakkında yorumlar yapmaya çalışmak.

- Yalnızca çamaşırları yıkamaya üşendiğiniz ve hiç temiz çamaşırınız kalmadığı için seksi iç çamaşırları satın almak.

- Hiç kimsenin bilmediği en azından bir tane çok garip, sıradışı hobi edinmek.

- Şimdiki erkek arkadaşınız ne kadar harika biri olsa da eski erkek arkadaşlarınızın en ateşlisi hakkında düşüncelere dalmak.

- Vegas, Hawaii ya da Paris'e gitmek için planlar yapan arkadaşlarınızın planlarına dahil olmak ve araştırmalar yapmak.

- Kendinizi çok mutsuz, hayattan bezmiş hissettiğiniz bir dönemde güzel özelliklerinizi överek sizi harika hissettirecek eski erkek arkadaşlarınızla konuşmak.

- Kız arkadaş toplantılarınızdan birinde eski erkek arkadaşlarınızı en iyi öpüşeni, yatakta en iyi olanı, en karizmatik davrananı ve en romantik olanı diye 1'den 10'a kadar puanlarla değerlendirmek.

- Makyaj standında ücretsiz makyaj yaptırmak ve karşılığında sadece bir ruj satın almak.

- Ara sıra size en çok yakıştığını ve sizi en seksi gösterdiğini bildiğiniz bir elbiseyi sadece insanların dikkatini çekmek içingiymek.

- Süpermarketteki bedava yiyecek standlarından patlayana kadar yiyip denemek.

- Çok hoşlandığınız bir erkekle fotoğraf hilelerini kullanarak yan yana bir resim yaratmak.

Seksin marifetleri

Yapılan araştırmalar, aktif bir cinsel yaşam uzun vadede hastalıkların önüne geçiyor, vücudu güçlendirip güzelleştiriyor, ağrıları azaltıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Parlak, pembe ve sağlıklı bir cilt, ışıl ışıl gözler, cinsel enerji yayan bir vücut. Seks vücudun uzun vadede daha sağlıklı ve güçlü olmasını da sağlıyor. Hücrelerin direnci artıyor, vücut daha fazla antikor üretiyor. Bu antikorlardaki albümin de vücudu enfeksiyonlardan koruyor. Hafif gribal rahatsızlıklar, yaralar daha çabuk kapanıyor. Bunun yanı sıra Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre aktif bir cinsel hayatı olan insanlar, daha nadir hasta oluyor.

Ağrıları azaltıyor

Orgazmın verdiği rahatlama duygusu baş ağrılarını azaltıyor. Ritmik hareketler sayesinde vücut mutluluk hormonu salgılıyor ve kan dolaşımı düzene giriyor. Ayrıca seks sırt ağrılarına, bel problemlerine, kas tutulmalarına ve adet dönemi ağrılarına karşı çok etkili.

Enerjiyi artırıyor

Bazen fazlasıyla yorucu olan seks, sonrasında vücudun canlanmasını ve enerjiyle dolmasını sağlıyor. Kısa bir gevşeme, yorgunluk ve hareketsizlikten sonra insanın kendini daha zinde, dinamik ve cinsel ilişki öncesinde olduğundan çok daha enerjik hissetmesi, tamamen seksin marifeti.

Güzelleştiriyor

Fiziksel problemlerin birçoğunu çözen seks, dış görünümü de güzelleştiren bir etkiye sahip. Haftada en az bir kez seks yapan kadınlar daha fazla güzellik hormonu, yani östrojen salgılıyor. Lenf akışı artıyor ve bağ dokusu daha güçlü hale geliyor. Cilt esnekleşiyor ve renk kazanıyor, saçlar güçleniyor, tırnaklar sertleşiyor. Düzenli seks egzersizleriyle vücut sıkılaşıyor. Üstelik bu egzersizler selülit ve varis oluşumunu geciktiriyor. Cinselliğin bir diğer avantajı ise hücrelerin yenilenmesi sürecini hızlandırıp yaşlanmayı yavaşlatması.

Kalbi koruyor

Kalp atışları aslında orgazm sırasında değil, orgazmdan önce hızlanmaya başlıyor. Bu da kalp için çok faydalı. Haftada en az iki kez cinsel ilişkiye girenler, diğerlerine oranla çok daha az kalp krizi riski taşıyorlar. O halde ne duruyorsunuz? Bir an önce sağlık egzersizlerine başlamanın tam sırası...
Yayın tarihi: 10.02.2003
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.