Mahmure

Sıfır beden tam olarak ne demek?

Sıfır beden tam olarak ne demek?

Hepimiz fit ve harika bir vücuda sahip olmak için yemeklerimizden kısıyoruz. Peki bir zamanların modası sıfır beden olmak ne anlama geliyor?

Güncellenme tarihi:
Sıfır beden tam olarak ne demek?

Sıfır bedene ulaşmak için harcanan çaba, kalpte ritim bozukluklarına, tansiyonun düşmesine, adetin düzensizliğine, saç dökülmesine ve cildin kurumasına neden olabiliyor. Bunlar sıfır beden olan bayanların yaşadığı sıkıntılardan yalnızca birkaçı.

Özellikle daha küçük yaşlardaki kadınların yaptıkları diyetleri, gelişim bozukluklarına neden oluyor ve büyümeyi durdurabiliyor. Oysa dengeli ve yeterli beslenme ve sporla yapılan bir diyetle ideal kiloya ulaşmak çok daha kolay ve sağlıklı.

Sıfır beden bir kadının oturması kalkması dahi sorun haline gelmektedir. Vücudunda yağ kalmayan kadın, kemiklerinin batması sebebiyle ne sırtüstü ne de yüzüstü yatamıyor. Sporla fit bir vücuda sahip olabilecekken, sıfır beden olan kadın, tüm enerjisini tükettiği için spor yapamaz. Ayrıca incecik bir bedene orantısız büyüklükte bir kafası kalmıştır. Tüm yüzü içe göçtüğü için yüzünde ve cildinde hiçbir ışıltı kalmamıştır, dişleri mide asidini kustukları için genelde çürümüştür. Vücutlarında vitamin kalmadığı için saçları da matlaşır.

Yani estetik bir görüntü sergilemek için ya da güzelliklerini ön plana çıkarmak için sıfır beden olmayı amaçlayan kadınların bir daha düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Her besinden az ama öz,  vücudunuzun ihtiyacını karşılayacak kadar yemeniz size daha estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Yayın tarihi: 20.06.2012
3099
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.