Mahmure

Mahmure

Yaşam

Şeytanın İflası - Sırça Tuzak 2

Şeytanın İflası - Sırça Tuzak 2

Nermin Bezmen, Şeytanın İflası'nda Sırça Tuzak'la başlayan hikâyenin ikinci perdesini açıyor...

Şeytanın İflası - Sırça Tuzak 2
Arka Kapak

İblis, olduğu yerde doğruldu ve yataktan çıktı.
Kollarını göğsünde çapraz yapıp hâkim bir tavırla Selçuk'un gözlerine
bakarak devam etti:

"Bir kez daha söylüyorum: Seninle ilgili ümidim yüksek. Senin karakter yelpazende, kıskançlıktan kibre, doyumsuzluktan küstahlığa, yalancılıktan iftiraya, hırsızlıktan megalomaniye; bütün istediğim renkler mevcut.
Ve... en önemlisi, aralarında sevgi yok. Yani mükemmelsin. Yeter ki, yelpazeyi açıp kaparken hesaplarını çok dikkatli yap. Yoksa daha önce de söylediğim gibi, kendi rüzgârınla savrulup kalırsın. O zaman ben hiçbir şey yapamam."

Yıllardır sanayicilik yapan isim sahibi, saygın bir aile...
Ailenin dağılmasına neden olan bir adam... Ve onun bir sanayi imparatorluğunu çökerten "şeytanî" planı...

Nermin Bezmen Şeytanın İflası'nda Sırça Tuzak'la başlayan hikâyenin ikinci perdesini açıyor, âdeta sinematografik bir kurguyla Vardar İmparatorluğu'nu üçüncü nesle teslim ediyor. Meraklı bir okursanız bu
kitapta anlatılan ailenin ne kadar kurgu ne kadar gerçek olduğuna dair tahminlerde bulunmaya çalışacaksınız belki. Ya da romandaki hangi kadın karakterin yazarından izler taşıdığına dair bir dedektiflik uğraşı içine gireceksiniz. Ama kesin olan bir şey var: Şeytanın İflası'nı bir kez okumaya başladığınızda elinizden bırakamayacaksınız.


Yazar: Nermin Bezmen

247
dahafazlası
YORUMLAR

Sürükleyici otobiyografik bir kitap...Mensucat Santralin çöküşü

sena akınsel 12.08.2011

kitap nermin bezmen bence bu kitapta başarılı olamamış sonu kitabın başlayışındaki hızına yetişememiş. bir nermin bezmen hayranı olarak nermin bezmen in iflası olarak görüyorum

gülçin 29.07.2011

İlk kitabı 3 sene önce okumuştum ancak 2. kitap çıkınca unuttuğum ayrıntılar için tekrar zevkle okudum ancak 2. kitapta İlk kitaptan çok tekrar var, 2. kitabı 2 günde bitirmeme rağmen ilk kitabı okurken aldığım zevki alamadım.

defne 14.07.2011

Her zamanki gibi çok guzel.. pazar gunu aldım,dun okumaya basladım.. aklım kıtapta.. calısıyor olmasam, evde su an kesın okumaya devam edıyor olurdum.. Nermın Bezmen'in sıkı bir takipcisim.. Bu kitabı da sabırsızlıkla beklıyordum..Onun kitapları, kitap okumayı sevmeyenlere, okuma alışkanlığı kazandırır..:)Herkese tavsiye ediyorum okuyunuz..

Beyza 12.07.2011

şu anda okuyorum kitabı 1. kitap a nazaran daha da heycanlıı...

didem 01.07.2011