Mahmure

Sevgili kaynanam

Sevgili kaynanam

Kaynanayla iyi geçinme rehberi

Güncellenme tarihi:
Sevgili kaynanam

Nihayet evlilik hayaliniz gerçekleşti ama kayınvalidenizle sorunlarınız mı var? Bu gayet doğal, oğlunun evlendiği gerçeğine ve size alışana kadar ona biraz süre tanıyın ve problem ne olursa olsun eşinizi asla arada bırakmayın.
Ona karşı anlayışlı olmaya çalışın. Sizi çileden çıkarıyor, hiç alakası olmadığı şeylere bile müdahale ediyor olabilir ancak unutmayın, oğlunu başka bir kadına kaptırdığı düşüncesinde. Sizi tanıması, alışması ve sevmesi için ona biraz zaman tanıyın.


Ufak tefek jestler yapın, en sevdiği arkadaşını davet edin ve onları ağırlayın, en sevdiği yemeklerden yapın. Gönlünü fethetmek zor olmayacak.


Fikirlerini geri kalmış bile bulsanız, ona danışın. Unutmayın o sizden daha büyük ve daha fazla tecrübeye sahip, söyleyeceklerini beğenmeseniz bile yeni şeyler öğrenme fırsatı yakalarsınız.


Kendi annenizi arayıp, onunla ilgilendiğiniz kadar kayınvalidenizle de ilgilenin, ona değer verdiğinizi hissettirin. Böylece aranızdaki buzlar daha kolay çözülecektir.

Yayın tarihi: 22.06.2012
578
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.