Mahmure

Senin lomon hangisi?

Senin lomon hangisi?

Lomografi, bir altkültür fotoğrafçılık akımı

Güncellenme tarihi:
Senin lomon hangisi?

1991 yılında Viyana’lı birkaç gencin Prag gezileri esnasında tesadüfen aldıkları bir makine ile başladı tüm hikaye. Çekilen fotoğraflar basıldıktan sonra fotoğrafçılık anlayışının tüm kurallarını neredeyse yok edercesine verdiği ürünler birçok insanın dikkatini çekti ve yavaş yavaş yayılarak günümüze kadar geldi.


Zaman içerisinde popülerliğini artırmasıyla beraber lomo marka fotoğraf makineleri kendi akımını da oluşturarak insanları bir araya getiren 10 kuralını ve manifestesonu da hazırladı. 10 kuralın içeriğine bakarsanız kadınlar için kullanımı oldukça pratik ve eğlenceli olan bu makine dünyanın birçok yerine açılan mağazalar, yapılan etkinlikler ve çekilen fotoğrafların sergileri ile daha da büyüyen bu akım şimdi Türkiye’de bir trend haline geldi. Galata taraflarında yeni açılan mağazada yapılan etkinlik ve partilere katılarak bu trendin içinde olabilir ya da internet üzerinden bir lomo edinerek kendi modanızı oluşturabilirsiniz. Lomonuzu yanınızdan ayırmayın, gece-gündüz kullanın, düşünmeden hızlı çekim yapın, neyin fotoğrafını çektiğinizin bir önemi yok ve bunu bilmek için de çabalamayın ve kuralları boş verin. Kısaca kendinize göre bir lomo seçin ve çekmeye başlayın.

Yayın tarihi: 02.07.2012
352
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.