Mahmure

Sanat Seninle Derneği Herkese “Merhaba” Diyor!

Sanat Seninle Derneği Herkese “Merhaba” Diyor!

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu ile Türkiye İş Kadınları Derneği’nin Kadın Bankacılığı projesinin danışma kurulunda görev alan ve 18 yıldır iletişim dünyasında bulunan Özge Günaydın önderliğinde “Sanat Seninle” adında yeni bir dernek hayata “Merhaba” diyor.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu ile Türkiye İş Kadınları Derneği’nin Kadın Bankacılığı projesinin danışma kurulunda görev alan ve 18 yıldır iletişim dünyasında bulunan Özge Günaydın önderliğinde “Sanat Seninle” adında yeni bir dernek hayata “Merhaba” diyor.“Sanata ve sanatçıya daima değer ver” mottosu ile sanatın erişilebilirliğine dikkat çekmek isteyen dernek, sanatın iyileştirici gücüyle bu dünyada herkese bir yer olduğunu savunuyor.

Uluslararası sanatçıların ağırlanacağı Sanat Köyü projesi ile ülkemizi sanat dünyasında bir merkez haline getirme fikriyle de oldukça dikkat çeken dernek, bulunduğumuz yıl içerisinde ilk faaliyetlerine başlıyor. Sanatın toplum tabanına yayıldığında ortaya çıkacak olan en önemli unsurun sevgi olduğuna inanan derneğin çeşitli sergiler ve genç sanatçı keşiflerine kadar zengin bir faaliyet planlaması bulunuyor.Ülkenin kalkınmasında, toplumsal ve kişisel dönüşümlerde sanatın iyileştirici gücü olduğunu düşünen Sanat Seninle Derneği şimdiden sağduyulu olma konusunda farkındalık yaratmaya başladı diyebiliriz. Herkese ulaşmayı hedefleyen derneğin özellikle sanatçılar kadar adaylarına da yardımcı olma hevesinde oluşu oldukça dikkat çekici. Brothers & Sisters Ajans başkanlığını da yapan Özge Hanım derneğin misyonunu, “Ben bir çöp adam bile çizemem diyen herkes aslında bizim hedefimiz. Herkes sanatın bir dalıyla resim, heykel seramik uğraşabilir, yeter ki istesin. Toplumların gelişme sürecinde en büyük rol oynayan sanattır. Bizler de daima bu bilinçle dernek faaliyetlerimizi yürüteceğiz ve çeşitli sanatsal platformlar oluşturacağız” diyerek tanımlıyor.

Yayın tarihi: 19.08.2016
1873
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.