Mahmure

Ruhunuzu Dinlendirecek Bir Festival: Body And Soul

Ruhunuzu Dinlendirecek Bir Festival: Body And Soul

Body and Soul yani Beden ve Ruh festivali adı kadar niteliğiyle de göz dolduruyor. Beden ve ruh bütünlüğüne hitap eden etkinlik, alışagelmiş festivallerden farklı olarak, eğlenirken bilinçlenmek, sanat ve kültürle dolu birkaç gün geçirmek isteyenlerin tercihi. 22-24 Haziran 2018 tarihleri arasında, İrlanda'nın başkenti Dublin'e bir saat uzaklıkta bulunan Ballinlough Kalesi'nin zemininde, özel bir göle sahip 300 dönüm arazi içerisinde, ormanlık alanla çevrelenmiş mekanda yer alacak olan festival yorgun değil huzur dolu uğurlayacak sizi.

Bol müzikle yıldızların altında dans, maskeli balo, havai fişek gösterileri, şenlik ateşinde pişen marshmallowların tadımı gibi birçok faaliyeti bünyesinde bulunduran festival, kurucuları tarafından sürprizlerle dolu festival olarak tanımlanıyor.

Ruhunuzu İyileştirin

Festival için kurulan barınaklarda farklı tekniklerde masaj terapileri uygulanıyor. Sıradışı spa deneyimleri, yoga, meditasyon ve açık havada yapılan aktiviteler bedeni ve ruhu iyileştirmek için gerekli donanımı sağlıyor. Yiyecekler de konsepte uygun olarak sağlıklı menülerden oluşuyor. Tamamen meyve ve sebzelerden yapılan buz toplarının satıldığı stantlardan Asya mutfağına, Kore yemeklerinden sağlıklı atıştırmalıklara kadar herkesin doyacağı yemeklerin yanında şampanya tadım etkinliği ve kahve durakları da katılımcıları mutlu ediyor.

Kamp hayatının doya doya yaşandığı festivale katılanların çoğu çadır veya karavanlarda konaklıyor. Genel kamp alanları ve butik çadırlara ek olarak çocuklu aileler için ayrı kamp alanı da mevcut. Karavanlarda konaklamak isteyenler için sınırlı sayıda yer olmasıyla birlikte, alana yakın otellerde konaklamak da mümkün.

Bu Festival Farkındalık Yaratıyor

Sürdürülebilirlik ilkesini destekliyor olmaları da festivalin bir diğer özelliği. Ekip, enerji tasarrufu, su tüketimi konusunda oldukça bilinçli. Bu dünyanın sadece bize ait olmadığının farkında oldukları için hayvanlara ve doğaya da saygılılar. Katılımcılarına hitap eden makalelerinde büyük bir ciddiyetle yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlatıyorlar. Çadırlara özen gösterilmesi, geri dönüşümlü gereçlerin kullanılması ve hatta ulaşım olarak toplu taşıma araçlarını tavsiye etmeleri bazı örneklerden. Festival sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de faydalı. Kukla gösterisi, mini disko, yüz boyama, yoga gibi eğlendirici aktivitelerin yanında ekosistem, doğa bilinci ve iyilik konularında yararlı birey olmalarına fayda sağlayacak atölyelere de yer veriyorlar. Erişilebilirlik ilkesi doğrultusunda, engelliler için özel düşünülmüş tasarımlarının olduğunu da belirtiyor ve bu festivalin tam anlamıyla herkes için olduğunu gösteriyorlar. İlgilenenler için Body and Soul festivalinin biletleri satışa çıkarıldı. Siz de ruhunuza iyi gelecek bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

Yayın tarihi: 12.12.2017
197
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.