Mahmure

Pratik Bilgiler: Lekeler Nasıl Çıkar?

Pratik Bilgiler: Lekeler Nasıl Çıkar?

Lekeler için pratik öneriler...

Güncellenme tarihi:

Çim Lekesi:

Çimlere oturup keyif yaparken giysilerinizin kirlenmesi son derece doğal. Ancak bu lekeden kurtulmanın kolay bir yolu var. Kıyafetinizdeki çim lekesini çıkarmak için kıyafetinizi makineye atmadan yarım saat önce sirkeye batırın. Böylece daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Domates lekesi:

Çamaşırlarınızda oluşan domates lekesini çıkarmak için lekeli bölgeyi sirkeli su ile ovalayın.Ruj lekesi:

Giyinirken dudağınızdaki ruj kıyafetinize bulaşabilir. Bu durumda telaşlanmaya gerek yok. Gömleğinizde veya bluzunuzda oluşan ruj lekesini pratik bir şekilde yok edebilirsiniz. Bunun için lekenin üzerine saç spreyi sıkıp 10 dakika bekleyin. Ardından ıslak bir bezle silip makinede yıkayın. Kırmızı ruj lekesi söz konusuysa, kıyafetinizi hafif alkollü bir bezle silmeniz daha etkili olur.

Yumurta lekesi:

Yumurta yerken yanlışlıkla üzerinize dökebilirsiniz. Ancak bunun için dert etmeyin. Yumurta lekesini çıkarmanın kolay yolu var. Çamaşırlarınızı soğuk suda bekletip ardından ılık sabunlu suda yıkadığınızda lekeden eser kalmayacak.
Mürekkep lekesi:

Kıyafetinizdeki lekeli bölgeye birkaç damla süt dökerek mürekkep lekesinden kurtulabilirsiniz.

Deodorant lekesi:

Giysilerinizde sık karşılaşabileceğiniz lekelerden biri de deodorant lekesidir. Bu tip lekeleri en iyi ıslak mendille çıkarabilirsiniz. Kurumuş ıslak mendille lekeleri dairesel olarak ovun. Kurumuş ıslak mendil deodorantı hemen emeceği için lekenin kısa sürede giderilmesine yardımcı olur. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta kurumuş ıslak mendilin tiftiklenmemiş olması. Aksi takdirde mendil gri lekelere yol açabilir.

Ter lekesi:

Giysilerde oluşan ter lekeleri son derece kötü görünüyor. Bu lekeleri gidermek için iki kaşık ılık su ile üç ezilmiş aspirini bir araya getirin ve lekeli kıyafetinizi bu karışım içinde birkaç dakika bekletin.

Pratik Bilgiler: Doğal Sivrisinek Kovucu Tablet

Yayın tarihi: 25.05.2016
2596
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.