Mahmure

Pazar günkü cinayet

Pazar günkü cinayet

Yazarımız Füsun Önal Haldun Dormen'le aynı oyunda... Usta oyuncuları, bu harika komedide mutlaka görmelisiniz.

Pazar günkü cinayet
Ünlü tiyatro duayeni, usta oyuncu-yönetmen Haldun Dormen, yazar-şarkıcı Füsun Önal'ı, bin küsur kez oynanan "Kelebekler Özgürdür" oyununda, "Merhaba Müzik" müzikalinde ve TRT için çekilen "Lüküs Hayat" operetinde yönetmişti. Yazarımız Füsun Önal'ın en büyük arzusu yönetmeni Haldun Dormen'le bir gün aynı oyunda karşılıklı oynamaktı... Çok iyi dost olan Dormen ve Önal, sonunda aynı oyunda buluştular.

"Tiyatro Kedi" bünyesinde sahnelenen ve Hakan Altıner'in yönettiği "PAZAR GÜNKÜ CİNAYET" adlı oyun, bu sezon yenilenen yorumu, yenilenen oyuncu kadrosuyla ve Füsun Önal'ın enerji dolu oyunculuğuyla sahnelenmekte... Füsun, nihayet Haldun Dormen'le oynadığı için çok mutlu.

İstanbul, Ankara, Eskişehir de sahnelenen oyun 23 Kasım'da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 9 Aralık'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde, 11 Aralık'da Akatlar Kültür Merkezi'nde saat 20:30'larda seyircisiyle buluşacak. Aralık'da Ege turnesi, Ocak ayında da Karadeniz turnesine çıkacak olan oyunun biletleri Biletix'de...Tiyatro Kedi'den çağdaş bir komedi

PAZAR GÜNKÜ CİNAYET


Bir yandan ömrü boyunca, "Vegeratör" gibi ne olduğu belli olmayan icatlar yapan; öte yandan otuz yıllık karısının izni olmadan radyonun sesini bile açamayan kılıbık bir adam (Haldun Dormen); öldürülen bir telekızın "cinayet zanlısı" olarak aranırsa ne olur? Üstelik bu telekız, bir bakanın kızıysa ve dolayısıyla; medyanın ve halkın büyük ilgisini çeken bu cinayetin tek "katil adayı"nın bu pısırık adam olduğuna başta karısı (Füsun Önal) olmak üzere herkes inanıyorsa...

Tiyatro Kedi'nin yeni komedisi PAZAR GÜNKÜ CİNAYET; "terlik ve hırkadan", "çılgın bir gösterişe" geçiş yapan otuz yıllık bir evliliğin ve bütün bunlardan menfaat sağlamaya çalışan kişilerin komik, farklı, sürprizlerle dolu öyküsü.

PAZAR GÜNKÜ CİNAYET'i Wolfgang Ebert yazdı, Hale Kuntay Türkçe'ye çevirdi. Hakan Altıner 'in sahneye koyduğu oyunun, Kostüm Tasarımını Sadık Kızılağaç, Dekor Tasarımını Tuba Unat, yapımcılığını ise İpek Kadılar Altıner üstlendi.
Yayın tarihi: 02.12.2010
663
dahafazlası
YORUMLAR

Çok güzel bir oyun. Gerçekten çok eğlendim.

BK 21.12.2010 09:08:36
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.