Mahmure

Pargalı İbrahim'in memleketi, Parga nerede?

Pargalı İbrahim'in memleketi, Parga nerede?

Pargalı İbrahim Paşa'nın memleketi olarak tanıdık Parga'yı. Parga nerede; nasıl bir yer siz de merak ediyor musunuz?

Güncellenme tarihi:

Parga şehri Yunanistan'ın kuzeybatısında, Epirus bölgesi içerisinde, kuzeybatısında Preveze'nin kuzeybatısında yer alır.  Parga İyonya sahilinde Preveze ve Igoumenitsa şehirlerinin arasında yer alır. Doğal güzelliğiyle bilinen bir tatil yöresidir.

Parga belediyesi 2011'de kabul edilen yerel yönetimler yasasıyla, daha önceleri Fanari ve Parga belediyelerinin birleşmesiyle oluşmuştur.  Çok güzel bir coğrafyada güzel bir konuma, tipik Ege görüntüsü ve ruhuna sahip turistik bir kasabadır.Osmanlı'da 13 yıl sadrazamlık yapmış olan PARGALI DAMAT İBRAHİM PAŞA küçük yaşta buradan getirilmiş bir devşirmedir ki, kasabanın Türk tarihindeki önemi buradan gelmektedir.

Adriyatik kıyısında kurulmuş Parga Köyü'nün nefes kesen doğasında keşif ve heyecan dolu 3 günlük eşsiz turlar düzenlenmekte... Bunlardan birine katılarak harika bir tatil geçirebilirsiniz...

Parga Köyü, şahane koyları, koylardaki tertemiz plajları, insanı rahatlatan atmosferi, dar sokakları, sıra sıra tavernaları, balkonlarından sardunyalar sarkan renkli evleri, sevecen halkı, yemyeşil doğası, entelektüel yaşamı ile size kucak açıyor.

Yayın tarihi: 24.05.2011
23885
YORUMLAR

güzel memleketten güzel adam çıkıyo :) mesela Okan Yalabık :P

pargalı ibo 24.05.2011 13:40:55
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.